Ahmet Maranki Kabızlık Nasıl Geçer?

Ahmet Maranki Kabızlık Nasıl Geçer?

/
/
297 görüntüleme

En sık rastlanan sorunlardan biri de kabızlıktır. Genelde beslenme sorunlarından meydana gelen kabızlık konusunda çeşitli uzmanların tavsiyeleri vardır. doğal kürler ile bu rahatsızlıktan kurutulabilirsiniz. Kabızlığa ne iyi gelir Ahmet Maranki bu konuda gerekenleri bizimle paylaşıyor. Kabızlık; yanlış beslenme, az sıvı alımı, stres, bağırsak tembelliği, hareketsizlik, gerginlik, cinse doyuma ulaşamama, ruhsal sorunlar gibi nedenlerde ortaya çıkar. Kabızlık için ilaç kullanmaktansa yaşam standartlarınızı güncelleyebilir ve bazı doğal kürleri kullanabilirsiniz. 

Kabızlık İçin Bitkisel Çözümler

Kabızlığa ne iyi gelir Ahmet Maranki bazı kürler sunmuştur. Bu konuda bazı detayları paylaşalım:

 • Sabahları bir bardak zencefil çayı içerek sindirimi kolaylaştırabilirsiniz.
 • Keten tohumu tüketebilirsiniz. Doğal müshildir. Bağırsak mukozasına zarar vermez ve doğal vücut dengesini bozmaz.
 • Sinameki çayı da kan temizleyici etkiye sahiptir. 1-2 çay kaşığı sinameki yaprağı bir bardak kaynar suda haşlanıp yirmi dakika kadar demlendirilir. Uyumadan Daha sonra bu çayı içebilirsiniz. Uyumadan bir saat önce çayı içebilirsiniz.
 • 3-5 adet kuru inciri yıkayın. İncirlerin üzerine bir bardak su koyun ve sabah kadar bekletin. Sabah aç karnına önce incirleri yiyin, daha sonra da suyunu için. Şeker hastalığı bu kürü kullanmamalıdır.
 • Sabahları bir iki adet portakal yerseniz bağırsaklarınız rahatlar
 • Ispanak ve lahana salatası yapabilir ve bunları yiyebilirsiniz. Kabızınıza iyi gelecektir.
 • Frenk kimyonu, anason, rezene ve kenetn tohumundan eşit miktarda karışım yapın. Bir iki tatlı kaşığı tohumu havanda dövün ve bir bardak suda haşlayın. On dakika demini alsın. Akşam yemeğinden sonra içebilirsiniz. Dışkı ve sindirim sorunu ortadan kalkar ve şişkinlik de biter.
 • Ayrıca bu süreçte kahve, şarap, bira, muz ve çikolata yememek lazım. Bunlar kabızlık yapar.
 • Beslenirken kepekli ve lifli ürünler tercih edin. İşlenmiş et tüketmeyin.
 • Günde iki litre su tüketin.
 • Yemek esnasında parçalarınızı mümkün mertebe iyi şekilde çiğneyin.

Kabızlık ortaya çıktığı zaman aşırı kramplar ve kan kusma problemi ortaya çıkarsa hemen doktora gitmeniz gerekir.  Bu gibi rahatsızlıklarda bitkisel yöntemler genelde işe yarar. Yine de aşırı olan sorunlarda elbette doktor desteği almak gerekir. Kabızlığa iyi gelenler konusuna bakınca, birçok şeyin aslında genel sağlık rutini olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle dikkatli olmalısınız ve hayat tarzınızı güncellemelisiniz. Olumlu olarak beslenmenize dikkat ederseniz, kabızlık gibi sorunlar ile karşılaşmazsınız. Özellikle sıvı tüketimine dikkat etmeli ve bazı sağlıklı ürünleri her zaman kullanmalısınız. Hayatınızda alışkanlıklarınız düzenli olursa sorun da karahindiba çayı, yaşamazsınız.  Kabızlığa iyi gelen bitki çayları arasında; meyan kökü çayı, kuşburnu çayı, zencefil çayı, rezene çayı, ekinezya çayı, nane çayı, ısırgan otu çayı gibi çaylar vardır. Elbette ilaç kullanımı ya da gebelik varsa bitki çaylarının tüketimine kesinlikle dikkat etmek gerekir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi