Alışılmışın Dışında Orgu Terlik Modelleri

Alışılmışın Dışında Orgu Terlik Modelleri

/
/
320 görüntüleme

Farklı bir tarz mı arıyorsunuz? Ya da kendinizi daha farklı biçimde ifade edecek aksesuarlar mı arıyorsunuz? İşte tüm bunlar için örgü terlik modelleri arasından bir tercih yapabilirsiniz.

Geleneksel İle Modernin Karışımı

Eskiden patik giymek çok modaydı. Şimdi ise eskisi kadar olmasa da ev içinde patik giymek oldukça popüler ve gençler arasında da yaygın. Ancak bununla yetinmeyen birçok insan bir çıkış yolu arıyordu. Sonunda aradıkları çeşitliliği, modern ama aynı zaman da geleneksel olan aynı zamanda şık ve güzel olan örgü terlik modelleri ile buldular. İlk başlarda bebekler için patik yerine ona alternatif olarak düşünülmüştü. Sonra kim akıl ettiyse birisi neden bunu ben de giyemeyeyim diye düşünmüş olmalı. Derken artık ev içinde patik gibi giyebileceğimiz terlik modelleri türedi.

Hatta bunu o kadar abarttılar ki hemen her yerde patik örgü modeli gibi terlik modeli bulunur oldu. Aslında yazın ya da kışın fark etmez güzel bir örnek olarak duruyor bu modeller. Ancak yine de bir terlik örerken dikkat etmek gerek. Öncelikle kullanılan ipliğe ve kalitesine dikkat etmelisiniz. Böylece ayağınızın sağlığına da dikkat etmiş olursunuz. Ayrıca ilk ördüğünüzde önce yıkayıp sonra bunları giymeniz daha doğru olur. Hatta lohusa terlikleri için bile örgü terlikler kullanılabiliyor. Böylece annenin ya da çocuğun adını terliklere işleyebiliyor veya daha farklı süslemelere imkân sunuyorsunuz.

Hatta bazı kalıplar bile kullanabilirsiniz. Bu kalıpların bazıları bildiğiniz taban olacak ve örgüyü bunların üzerinden öreceksiniz. Bazıları da sadece taban oluyor siz sadece üst kısmını örüyorsunuz. Hatta normal bir terliği alıp onun tabanını ve üzerini örgü şeklinde kesilen ve tasarlanan deri, ya da diğer malzemelerle kaplıyorlar. Böylece hiç uğraşmadan dışarda bile giyebileceğiniz örgü terliğiniz oluyor. Örgü terlik modelleri yakın gelecek zamanda sadece ev içinde değil sokaklarda bile kendini göstereceğe benziyor. Zaten hali hazırdaki terlik modelleri içinde tam olmasa da örgüye benzeyen tasarımlar vardı. Bu modellerin çok tutulmasını tasarımcılar elbette göreceklerdi ve yeni örgü terlikleri tasarlayacaklardı. Kim bilir belki de sadece iplik değil deri gibi malzemelerden bile terlikler örülür ve sokaklarda örgünün zarafeti dolaşmaya başlar.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi