Anne sütünü arttıran yiyecekler ve içecekler

Anne sütünü arttıran yiyecekler ve içecekler
Anne sütünü arttıran yiyecekler ve içecekler

Emzirme döneminde günlük sıvı tüketimi oldukça önemli bir konudur. Annelerin büyük çoğunluğu emzirme döneminde yetersiz süt üretimi konusunda endişeye kapılır. Vücudun ürettiği süt miktarı kişiden kişiye değişebildiği için annelerin bu konudaki endişesi normal olarak kabul edilir. Bununla birlikte yetersiz süt üretimi aslında oldukça nadir görülen bir durumdur. Sağlıklı bir anne, beslenmesine ve günlük sıvı alımına dikkat ederek bebeği için yeterli miktarda süt üretebilir.

Anne Sütünü Artıran İçecekler:

Yapılan araştırmalara göre emziren annelerin günlük az 3 litrelik su tüketimi, hem sütün miktarını hem de kalitesini artırmaktadır. Su tüketimini artırmak için suya dilimlenmiş limon kabuğu ilave edilebilir.

Rezene Çayı

Rezene bitkisinin çay olarak tüketilmesinin anne çocuk sağlığı açısından pek çok faydası vardır. Özellikle ilk 6 ayda sıkça görülen gaz sorunu için doktorlar rezene çayını tavsiye etmektedir. Kurutulmuş rezene tohumları kaynamış suda yaklaşık 5 dakika demlenerek çay şeklinde tüketilebilir, taze yaprakları ise salataya ilave edilerek tüketilebilir.

Malt İçeceği  Yapılan araştırmalara göre anne sütünü artıran bir değer içecek ise malt içeceğidir. Arpadan yapılan malt içeceği, prolaktin hormonunun salgılanmasına yardımcı olarak süt verimini artırmakta ve anne sütü içerisindeki antioksidan kapasitesini olumlu yönde etkilemektedir. 0 doğal olduğu için herhangi bir katkı maddesi barındırmaz ve bu haliyle hem anne hem de çocuk için herhangi bir yan etkisi yoktur.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica