Anneliğin Temel Kuralları (Mutlu anne olmanın sırları )

Anneliğin Temel Kuralları (Mutlu anne olmanın sırları )
Anneliğin Temel Kuralları (Mutlu anne olmanın sırları )

Anne olmak düşünülenden de kolay bir şey değildir. Anne çocuk ilişkisinde annenin çocuğun üzerine çok titremesi ve ya çocuğun üstüne pek düşmemesi çocuğu olumsuz yönde etkileyebilir. Bu ilişkide orta yolu bulmak gerekmektedir.
Terbiye, ahlak ve düzen ailede başlar ve bunda önemli bir payda anneye düşer. Çünkü çocuğu en çok gören ve tanıyan annedir. Anne çocuğuna her durumda bağırırsa asabi bir çocuk ortaya çıkar fakat anne çocuğa karşı çok sakin bir tavırla yaklaşırsa da sakin yapıda bir çocuk yetişir. Bu anlamda annenin hal ve hareketleri çocuk açısında oldukça önemli bir yere sahiptir. 

Anneliğin Temel Kuralları 

Annenin Güven Veren Bir Kişilikte Olması Çocuğa güven aşılamak çok önemlidir. Çocuk yaş ilerledikçe bu eksikliği hissetmemesi lazım ve burada anneye büyük görevler düşmektedir. Evladınız sizi kızdırdığı vakit ona çok bağırmayın hele hele şiddet kesinlikle uygulamayın. Böyle olması durumunda çocuğun kendine olan güveni artacaktır aksi durumda çocuk anne ne derse onun tersini yapacaktır. 

Annenin, Çocuk Her Ağladığında İzin Vermesi Çocuğun şımarık olduğu konularından birisi annenin evladı her ağladığında ona izin vermesidir. Bu konuda annenin çocuğun ağlamasına izin vermesi lazım. Böylelikle çocuk her ağladığında istediğini yaptırmaktan vazgeçecektir ve ileride şımarık bir evlat olmayacaktır. 

Sevgi Gösteren Anne Modeli

Bir anne çocuğuna sürekli sevgi göstermeli ve onun için değerli olduğunu hissettirmelidir. Aksi durumda çocuk değersiz olduğunu hissedecek ve bu durum onun ileri ki dönemlerini etkileyecektir. Bunun dışında anne diğer çocuklar hatta yetişkinler içerisinde bile evladını rencide edecek hareketlerden kaçınması gerekir. Toplum içerisinde çocuğuna daima teşekkür etmesi öğretmesi gerekir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica