Anzarot Bitkisi Nedir? Anzarot Bitkisinin Kullanım Alanları

Anzarot Bitkisi Nedir? Anzarot Bitkisinin Kullanım Alanları
Anzarot Bitkisi Nedir? Anzarot Bitkisinin Kullanım Alanları

Sıcak ülkelerde yetişen bodur bir ağaç olarak tanımlanabilecek olan anzarot bitkisi dikkatli bir şekilde kullanılması gereklidir. Doğada bulunan bitki aktarlar tarafından faydalı bir şifa kaynağı olarak belli bir ölçüye göre verilmektedir. Pek çok şifalı bitkide olduğu gibi bu bitkinin fazla tüketilmesi zararlı olabilir hatta ölümlere bile yol açabilir.

Bitkinin Dahilen Kullanımı

Pişirilerek kullanılması gereken bu bitki balgam sökücü özelliğinin yanında safra sorunlarına da çok iyi gelecektir. Dizlerde ve masfallarda su toplanması olduğunda ya da şişlikler meydana geldiğinde bu bitkinin pişirilerek içilen suyu faydalı olabilir. Kullanım aşamasında ise 4 gram olarak kullanabilecek bitki ile 40 gram badem yağının karıştırılması önerilir. Ve günde birkaç defa olarak içilerek hazırlanan karışım tüketilebilir. Ayrıca yine 4 gram olarak kullanabileceğiniz bitkiyi nişasta ve şeker ile birlikte muhallebi yaparak ta pişirebilir ve bu karışıma birkaç gün devam ederek fayda elde edebilirsiniz.

Kilo almayan bireylerde günlük olarak 40 gram badem yağı ile 4 gram bu bitkinin karışımının kullanılması etkili olabilir. Daha lezzetli bir kullanım için muhallebi yaparak ta tüketebilirsiniz. Nefes darlığı ve göğüs ağrılarında ise ilk gün 2 gram sarı sabır ile 1 gram bu bitki karıştırılarak kullanılabilir. Sonraki günlerde ise 2 gram badem yağı da eklenilerek kullanılabilir. Bu şekilde ağrı nöbetlerinin azalması söz konusu olabilir.

Bitkinin Haricen Kullanılması

Süt ile ezilerek göz kenarına geçilmesi halinde göz ağrılarına iyi gelebilir. Süt yerine yumurta da kullanabilirsiniz. Farklı karışımlar halinde göz akıntılarına ve kulak ağrılarına da iyi gelebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta bulunuyor. Bu bitkinin yalnız bir şekilde tüketilmemesi gereklidir. Bu durumda saçlarda dökülme, bağırsaklarda deformasyon oluşabilir. Bu tip sorunlarınızda öncelikle bir hekime danışarak bu ölçülerde bu tarz şifalı bitkileri kullanmanız çok daha sağlıklı olacaktır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica