Arabanın Anahtarı İçinde Kaldı, Nasıl Açılır?

Arabanın Anahtarı İçinde Kaldı, Nasıl Açılır?

/
/
1073 görüntüleme

Ayakkabı Bağcığı İle Kapıyı Açma Yöntemi

1 adet ayakkabı bağcığı yardımıyla arabanının kapısını kolayca açabilirsiniz. Doğal olarak kilit mandalı bozuk değilse açılacaktır. (Bu yöntem eski tip mandallı kilidi olan araçlar için geçeridir.)

Tel Çubuk Kullanarak Kapıyı Açma Yöntemi

1 adet tel çubuk ve şişirilebilen bir aparat sayesinde de aracınızın kapısını açabilirsiniz. Bu tarz sorunlar için geliştirilmiş dayanıklı elastik bir maddeden yapılmış şişirilebilen bir aparat var arkadaşlar. Kapının kenarına yerleştirip şişirdikten sonra kapıyı esnetiyor. Esneyince oluşan açıklıktan uzun bir tel vasıtasıyla kapıyı açabilirsiniz. Bu yöntem bütün kilit şekilleri için geçerlidir.

Tornavida Yardımıyla Kapı Açma Yöntemi

Eli uz ve kuvvetli bir arkadaşın kapı kenarından tornavidayı sokarak esnetme (kanırttırma J) yöntemiyle yine uzun bir teli bu boşlukta kullanarak kapıyı açabilirsiniz. Bu yöntem biraz kara düzen. Ama her zaman iş görür bence ama hem gerdirip hem açmaya çalışan biri için bayağı zor bir yöntem. Buna kol mu dayanır be…

Tel Yardımıyla Kapı Açma Yöntemi

Kendi belirlediğiniz bir uzunlukta ince bir tel vasıtasıyla da aracınızı açabilirsiniz. Teli cam ile kapının dış çerçevesi arasından kilit merkezine ulaşarak yapabilirsiniz. Tabi bunu yapmak için biraz tecrübeli olmak ve merkezin yerini bilmek gerekir.

Hafif Açık Camdan Kapı Açma Yöntemi

Kapınız kilitli ama camınız biraz açık kaldıysa yöne kolay bir açma yöntemi var. Tabiki cama yüklenmeyeceksiniz ama biraz beceri konuşturacaksınız. Bu yöntem için sökülebilir bir cam sileceği gerekecek. Cam sileceğiniz sökülebiliyorsa bir tanesini çıkartıp o boşluktan kapı açma tuşuna basarak tabi biraz marifet konuşturarak kapıyı açabilirsiniz. Bu yöntem için aracınızın kontağı kapalıyken de tuşların aktif olması gerekir. Kilit açma kapama tuşu da iş görecektir. O tuş yoksa bile bulunduğunuz taraftaki camı indirmeye çalışarak da yapabilirsiniz

Bozuk Para İle Kapı Açma Yöntemi

Eğer ki aracınız siz istemeden de kilitliyor ya da kilitlemesini istemiyor işinizi hızlı bi şekilde halledip geri dönmek istiyorsanız burası kolay. Araçtan indiğinizde kapıyı açma kolunun kenarına bir bozuk para sıkıştıracaksınız. Kilitlemek istese bile kol açık vaziyette kaldığı için dolayısıyla kilitleyemeyecektir.

Kilidiniz bozulduğunda veya kırıldığında da yeni anahtar çıkarttırmanın bedeli aracınızın modeline ve immobilizer, çipli anahtar gibi özelliklerine göre giderek artıyor.

Ben bu yöntemleri kilidini kaybeden, düşüren, arabada unutan, kilidi bozulan arkadaşlara faydalı olması için paylaşıyorum. Gidip de milletin arabasını gasp edin, çalın, kaçırın diye anlatmıyorum. Kapınızı açtırmak isterseniz aşağı yukarı 150 Tl gibi bir rakama bu işin uzmanları açıyorlar. Hangisini seçeceğiniz sizin elinizde arkadaşlar.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi