Asai Berry Nedir? Nerede Yetişir? Özellikleri ve Faydaları

Asai Berry Nedir? Nerede Yetişir? Özellikleri ve Faydaları
Asai Berry Nedir? Nerede Yetişir? Özellikleri ve Faydaları

Asai berry olarak bilinen asai üzümü, Güney Amerika yağmur ormanlarında yetişmektedir. Yağmur ormanlarına özgü palmiye ağaçlarında yetişmektedir. Rengi mordur ve görünüş olarak yaban mersinine benzemektedir. Asai berry antioksidan bakımından çok zengindir. Yapısı küçüktür ve yuvarlak biçimlidir. Yenildiğinde yüksek enerji sağlayan asai berry, toplantıktan sonra hemen yenilmez. Özü çıkarılarak yenilmesi faydalıdır.

Asai Berry Özellikleri ve Faydaları

Asai berry, 100 gram kadar gelmektedir ve 70 ila 80 kalori arasında bir kalori değerine sahiptir. İçerisinde A, B, C, E vitaminleri, Omega 3, 6 ve 9 bulunmaktadır. Fosfor, potasyum, demir ve kalsiyum bakımından zengindir. Bunların yanı sıra asai berry lif bakımından da zengindir. Bu zenginliklerinden dolayı asai berry, uzmanlar tarafından sürekli olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir. İnsan vücudunun ihtiyacı olan gerekli besinlerin hemen hemen tümünü karşılamaktadır. Türkiye sınırları içerisinde yetişmediğinden dolayı, çok fazla tüketim yoktur.

Asai Berry Zayıflamada Yardımcı Olur

Dış ülkeden kapsüller sayesinde Türkiye'ye satışı yapılmaktadır ve zayıflatıcı etkisi olduğundan dolayı özellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kilo vermek isteyenlerin mevcut kapsülleri her gün düzenli bir şekilde tüketmeleri gerekmektedir. Az karnına tüketilir ve bu şekilde zayıflama süreci yüksek hız kazanır. Her gün bir kapsül kullanılmalıdır. Birden fazla kullanım olduğunda, istenmeyen zararlar ortaya çıkabilir. Günlük bir adet sınırı kesinlikle aşılmamalıdır. Asai berry hap olarak da satılmaktadır. Meyvenin içerisine bulunan antioksidan sayesinde DNA ve vücut yapısına zarar vermekte olan yabancı maddeleri temizler ve aza indirger. Zayıflama ve yapı bozukluğu tedavisinin yanı sıra, kansere de doğal bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Kalp hastalıklarının oluşmasında da engelleyici rol oynar. Kanda pıhtılaşmayı engellediği gibi, dolaşımın hızlanmasında da yardımcı olur. Vücut enerjisini yükseltir ve dayanıklılığı arttırır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica