Aşçılık Deneyimleriniz Kazanca Dönüşsün

Aşçılık Deneyimleriniz Kazanca Dönüşsün
Aşçılık Deneyimleriniz Kazanca Dönüşsün

Para Kazanmak

Aileler yemek tarifi vererek denediği lezzetleri diğer insanlarla paylaşmaktadır. Böylelikle diğer insanlara yarar sağlamakta ve bu deneyimlerini paylaşarak kazanca çevirmektedir.

Yemek Deneyimi

Yemek tarifleri yenilikçi olabildiği gibi klasik yemeklerde olabilmektedir. Kişiler gezip gördükleri yerlerdeki lezzetleri birebir aktardıkları gibi, tariflerin bir veya birkaç malzemesini değiştirebilmektedir. Ayrıca yemek yapma konusunda deneme yanılma ile çeşitli deneyimler yaşayan insanlar tarifleri aktarma yolu ile değil özgün halde diğer kişilerin beğenisine sunmaktadır.

Yemek ve Sağlık

Bu konuda yapılabilecek en popüler tarifler damak tadına en çok yatkın olanlardır. Çünkü son zamanlarda aile bireylerinin özellikle çocukların farklı damak tatlarına sahip olması ile ortak yemekler yenememektedir. Dolayısıyla anne, baba ve çocukların ortak damak tatlarına hitap edecek, aynı zamanda sağlıklı olan yiyecek tarifleri popüler olacaktır. Böylelikle yapılacak yemek tariflerinin çok beğeneni olacağından talep çoğalacak ve paylaşımcısına çok kazandıracaktır.

Çeşitler

Yemek tarifleri seçilirken talep edeni farklı adreslere yönlendirmek yerine kapsamlı olarak tek adreste toplanması talebi artıracaktır. Çorba, ana yemek, yardımcı yemek, ara sıcak, tatlı, tuzlu, salata, pasta, kek vb. tarifleri verilirken günlük hayatta kullanılabilecek malzemeden, yardımcı alet edevat yaygın olarak her mutfakta olabileceklerden seçmek ve ölçü birimleri sade anlaşılır olması beğeniyi artıracaktır. Son zamanlarda toplumsal olarak kalori hesaplama konusunda duyarlılık oluşmuştur.

Yemek tariflerinde bu hususta göz önünde tutulmalıdır. Tariflerin gruplandırması ayrıca tercih sebebi olabileceği de unutulmamalıdır. Örneğin; Mercimek Çorbası ile Kuru baklagillerin eşleşmesinin uygun olmayacağının uyarısı yapılmalıdır. Birbirleriyle etkileşimde bulunabilecek yiyecek grupların aynı öğünde yer almaması belirtilmelidir. Ayrıca paylaşılan yemek tarifi gerek basılı olarak, gerekse internet ortamında olsun kişiler için beslenmeye yönelik uyarılar yemek tarifleri incelenirken göze çarpmalı, günlük kalori ihtiyacı, kalori hesaplama ve vücudun ihtiyacı olan yiyecek grupları konusunda da bilgi bulunmalıdır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica