Avrupa da Ucuz ve Keyifli Bir Tatile Ne Dersiniz?

Avrupa da Ucuz ve Keyifli Bir Tatile Ne Dersiniz?
Avrupa da Ucuz ve Keyifli Bir Tatile Ne Dersiniz?

Evet, ülke sınırları içinde istediğiniz zaman gezip eğlenebiliyorsunuz zaten. Peki, yurtdışında tatil yapmaya ne dersiniz? Üstelik sanıldığının aksine ucuz tatil Avrupa’da bile yapılabilir. Bunun için iki ipucu var. İlkinde ekonomisi bozulan yerde tatil yapmak her zaman ucuzlar. İkincisi ise tatilinizi en az 3 – 4 ay öncesinden planlayın. Bu sayede hem Avrupa tatili yapacaksınız hem de çok az ödeyeceksiniz.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Hangi Ülkeleri Gezmeli?

Genel kanı Avrupa tatillerinin pahalı olduğu yönünde olmasına rağmen aslında bazı ülkelerle ülkemizdeki fiyatlar neredeyse aynı. Hatta çoğu ülkede günlük 100 – 200 arasında bir bütçeyle konaklama ve yeme – içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu da size ucuz tatil Avrupa hatta diğer kıtalarda bile mümkün olabileceğinin ispatı olsun.

İlk olarak komşuya gidebilirsiniz. Yunanistan, tarihi ve bize çok benzeyen doğasıyla size güzel bir tatil sunuyor. Üstelik çok yakın olması ulaşım masrafından ve zamandan da size kazandırıyor. İstanbul – Van arasında gider gibi Yunanistan’a gidebilirsiniz. Özellikle son zamanlardaki ekonomik çıkmazdan kurtulmak için turizme daha da önem veren Yunanistan günlük yaklaşık 200 liraya güzel bir tatil sunuyor.

Beğenmezseniz ve zaten aynı buda da var diyorsanız diğer komşuya gidebilirsiniz. Bulgaristan. Para birimi ile ülkemiz para birimi neredeyse aynı. Yani her gün değişebilse de ortalama kur 1 küsur üzerinde dolaşıyor. Üstelik görkemli mimarisiyle birlikte Sofya gibi tarihi şehirleri dolaşıp ucuz et fiyatlarının da tadını çıkarabilirsiniz.

Burası da olmazsa Ukrayna, size çok farklı tarihi ve kültürüyle ayrı bir deneyim sunacaktır. Ancak Avrupa içlerine gitmek isterseniz kardeş ülke Bosna – Hersek ortak tarih ve kültürümüzle size çok güzel bir tatil sunacaktır. Üstelik Boşnak mutfağının tadına doyamayacaksınız. Ya da Macaristan, Romanya Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde tarihe ve görkemli mimarilere doyamayacaksınız. Özellikle adeta küllerinden doğan Polonya şehirlerinde kendinizi çok ilginç bir yolculukta bulacaksınız.

Ucuz tatil Avrupa için hayal değil. Balkanlardan daha öteye gitmek isterseniz Baltık ülkelerine uğrayabilirsiniz. Letonya, Slovakya, Litvanya, Estonya size güzel bir tatil vaat ediyor. Ayrıca İspanya içindeki bazı bölgeler, mesela Tenerife gibi olanlar daha ucuz ve güzel bir tatil mekânı olabilir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica