Bebek Kazakları (Örgü Bebek Kazak Modelleri)

Bebek Kazakları (Örgü Bebek Kazak Modelleri)

/
/
1338 görüntüleme

Özellikle kız bebek kazakları için tasarlanan kazak ve örgü bluz modellerimiz vardır. İster yazlık ister mevsimlik kazak veya bir bloz modeli olsun tercihiniz hiç fark etmiyor bizler için. Yeter ki örgü tutkunları olarak size kızınızdan bir aile mirası bırakmanın değerini bilin. Eğer örme işlemlerinde zorlanıyor iseniz bluz ve kazak modelleri alabilir. Özel bir işçilikle titizlikle yapılmış modellere bakmanızda fayda olacaktır. Örgünün sağlam oluşu ve kalitesi bebek kazakları ve bu etkenlerden dolayı kuşaktan kuşağa geçen bir hediye olduğunu bilmeyen bayan yoktur. Bize çocuklarımızın yüzünde oluşturacağımız tebessüm en büyük mutluluk olacaktır. Özellikle kış ayları yaklaştığında bebek kazakları oldukça önem taşımaktadır.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Nako bebek kazağı yapımı

Arka beden, En az 60 ilmekle başlanır. 4 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilmektedir. Beden boyu 20 cm kadar örülerek, kol evi için her iki taraftan, 6 defa ise 1’er ilmek kesilmesi şarttır. Beden boyu 35 cm olduğunda omuzlar için ise her iki taraftan 15’er ilmek 2 aşamada sonraki sırada ise ortada kalan 19 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir

Ön beden,60 ilmek ile başlanır. Aynen arka beden gibi örülür. Beden boyu 30 cm örülerek yaka için ön ortasından 6 ilmek kesilerek, örgüye 2 parça halinde devam edilmelidir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 3+3+1 ilmek kesilir. Beden boyu 30 cm’de sağ omuzda kalan 17 ilmek 2 aşamada, sol omuzda kalan 14 ilmek ise 2 cm haraşo örülerek tek seferde kesilip bitirilir. Sol omuzda 2 adet ilik açılmalıdır

Kollar için, 38 ilmek başlanır, 4 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilmelidir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 9 defa 1’er ilmek artış yaparak 52 ilmeğe ulaşmak gerekir. Kol boyu 20 cm örülerek, kol evi için her iki taraftan olmak üzere 6 kere, 1’er ilmek kesilmelidir.

Yaka için, Yaka etrafından doğru şişe 64 ilmek çıkarın ve 2 cm haraşo örüp, Son olarak ilmekler tek seferde kesilerek bitirilmelidir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi