Bebek Kazakları (Örgü Bebek Kazak Modelleri)

Bebek Kazakları (Örgü Bebek Kazak Modelleri)
Bebek Kazakları (Örgü Bebek Kazak Modelleri)
Özellikle kız bebek kazakları için tasarlanan kazak ve örgü bluz modellerimiz vardır. İster yazlık ister mevsimlik kazak veya bir bloz modeli olsun tercihiniz hiç fark etmiyor bizler için. Yeter ki örgü tutkunları olarak size kızınızdan bir aile mirası bırakmanın değerini bilin. Eğer örme işlemlerinde zorlanıyor iseniz bluz ve kazak modelleri alabilir. Özel bir işçilikle titizlikle yapılmış modellere bakmanızda fayda olacaktır. Örgünün sağlam oluşu ve kalitesi bebek kazakları ve bu etkenlerden dolayı kuşaktan kuşağa geçen bir hediye olduğunu bilmeyen bayan yoktur. Bize çocuklarımızın yüzünde oluşturacağımız tebessüm en büyük mutluluk olacaktır. Özellikle kış ayları yaklaştığında bebek kazakları oldukça önem taşımaktadır.

Nako bebek kazağı yapımı

  • Arka beden, En az 60 ilmekle başlanır. 4 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilmektedir. Beden boyu 20 cm kadar örülerek, kol evi için her iki taraftan, 6 defa ise 1’er ilmek kesilmesi şarttır. Beden boyu 35 cm olduğunda omuzlar için ise her iki taraftan 15’er ilmek 2 aşamada sonraki sırada ise ortada kalan 19 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir
  • Ön beden,60 ilmek ile başlanır. Aynen arka beden gibi örülür. Beden boyu 30 cm örülerek yaka için ön ortasından 6 ilmek kesilerek, örgüye 2 parça halinde devam edilmelidir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 3+3+1 ilmek kesilir. Beden boyu 30 cm’de sağ omuzda kalan 17 ilmek 2 aşamada, sol omuzda kalan 14 ilmek ise 2 cm haraşo örülerek tek seferde kesilip bitirilir. Sol omuzda 2 adet ilik açılmalıdır
  • Kollar için, 38 ilmek başlanır, 4 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilmelidir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 9 defa 1’er ilmek artış yaparak 52 ilmeğe ulaşmak gerekir. Kol boyu 20 cm örülerek, kol evi için her iki taraftan olmak üzere 6 kere, 1’er ilmek kesilmelidir.
  • Yaka için, Yaka etrafından doğru şişe 64 ilmek çıkarın ve 2 cm haraşo örüp, Son olarak ilmekler tek seferde kesilerek bitirilmelidir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica