Bebek Şapkaları ,Örgü Modelleri , Anlatımlı Örgü Modelleri

Bebek Şapkaları ,Örgü Modelleri , Anlatımlı Örgü Modelleri
Bebek Şapkaları ,Örgü Modelleri , Anlatımlı Örgü Modelleri

Bu yazımızda bebek bere şapka yapımı ve modelleri ile ilgili oldukça önemli olduğunu düşündüğümüz bilgiler sunmak istiyoruz. Özellikle hanımlar için oldukça faydalı olacağını düşündüğümüz bebek bere şapka yapımı ve bebek bere şapka modellerinin oldukça dikkatinizin çekeceğinizi düşünüyoruz.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Bebek Şapkaları ,Örgü Modelleri 

  • Beyaz fiyonklu, pembe kız bebek patiği yapımı; Kız bebek patiği örgüye 36 ilmekle başlıyoruz 12 sıra haroşa ördükten sonra 4.sırada düz örgü örüyor ve ardından tekrar 7 sıra haroşa örgü örüyoruz. Böylelikle patiğimizin alt kısmı tamamlanmış olacak ve düz örülen yer daha sonra birleşerek alttaki bölümü oluşturacak. Patiğin burun kısmını yapabilmek için şişteki lkmek sayısını 3’e bölmeli ilk 24 ilmeği ördükten sonra 1 ilmek kesip geri dönmeliyiz. Daha sonra ise 11 ilmek örmeli 2 ilmek kesmeliyiz. Bu şekilde ortadaki 11 ilmek örülüp yanlardan 1’er ilmek keserek örmeye devam etmeliyiz. Yanlarda 8 ilmek kalıncaya kadar patiğin bilek kısmına gelip örgüyü bitiriyoruz. Patiğin bilek kısmını örmek için 18 ilmek ile örgümüze devam ediyoruz. Daha sonra 8 haroşa 8 ilmek burgu tekrar 6 ilmek haroşa yapılıp yeterli uzunlukta bir parça örün. Dikişlerini yaparak, alt kısım ile birleştirin. Üzerine ise hazır alabileceğiniz veya sizin hazırlayacağınız süsler ile süsleyip küçük hanımlarımıza güzel patikler meydana getirmeliyiz.
  • Kulaklı ve burunlu bebek beresi, Gri iple 8 zincir çekelim. Üzerine ise 10 adet trabzan batalım. Sonra sık sık iğne ile örelim. Bir ör bir artırarak devam edelim. Sonrasında iki ör bir artır daha sonra üç ör bir artır. İki sıra pembe iple, 1 sıra gri ip ve1 sıra pembe iple ve tekrar gri iple iğne batıp şapkamızı bitirelim. 

Bu yazımızda sizlere beyaz fiyonklu, pembe kız bebek patiği ve kulaklı ve burunlu bebek beresi yapımını gösterdik. Faydalı olmasının yanında çocuklarınızı mutlu etmek sizin yaşamdaki en büyük mutluğunuz olmalıdır. Temel prensipleri ile sağlıklı, korunaklı ve huzurlu bir geleceğin en güzel hediyesi çocuklarımızdır. Bunun kıymetini bilmeli, sağlıklı ve huzur dolu günler yaşamanız dileğiyle.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica