Bebekte İshal Nasıl Geçer? İshal belirtileri Nelerdir?

Bebekte İshal Nasıl Geçer? İshal belirtileri Nelerdir?
Bebekte İshal Nasıl Geçer? İshal belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde ishal belirtileri nelerdir? Bebeğiniz ishal olmuşsa ağzında ve ağzının çevresinde bazı kuruluklar olabilir. Bunun dışında idrar rengi normalden daha koyu renkte gelebilir ve uzun süre yani saatlerce bebeğiniz idrarını yapmamış olabilir.
Normalden fazla uyuması ve halsizlik gibi durumlarda bebeklerde gözlemlenen ishal belirtileri arasında sayılmaktadır. Bu saydığımız belirtileri bebeğiniz taşıyorsa bir an önce dikkat edilmesi gerekenleri yaparak geçmediği takdirde doktora göstermelisiniz.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Bebeklerde ishal belirtileri nelerdir?

Anne Sütü Alan Çocuklarda İshal Durumunda Yapılabilecekler

Anne sütü ile beslenen ve hayata yeni gelmiş olan 2 aylık bebekler genelde emdikten sonra bir kez dışkılamaya çıkar. Henüz bu aylarda dışkının rengi kimi zaman yeşilimsi ve yetişkin bir bireye göre oldukça sulu gözükür. Aslında bu durum ishal olarak sayılmaz çünkü 2 aylık bir bebek için normal dışkılama zaten böyledir.
Ama bu bahsettiğimizin dışında dışkıda kötü bir koku varsa ve kan gözüküyorsa o zaman bebeğin ishal olması sayılabilir. Ayrıca az önce bahsettiğimiz gibi bebek halsizse ve ağzının kenarları kuruyorsa da bunu ishale yormak mümkündür. 2 aylık bebeklerde ishale ne iyi gelir sorusuna dönecek olursak burada dikkat etmesi gereken annedir. Çünkü anne bitkisel çaylar içerek kendi sütüne bunları geçirebilir ve bunlara süt emen bebeğe geçecektir.
Ayrıca bebeğinizin karın ağrısını hafifletmek ve onun barsak hareketlerine hız kazandırmak, bir düzen oturtturmak adına karnına küçük dokunuşlar ile masajlar yapabilirsiniz. Ayrıca bazı bebeklerde ağır ishal durumları olur. Bebeklerde ishali önlemek için bu nedenle yapılması gereken ek olarak sıvı takviyesi vermek olabilir. Bu da ancak doktrol kontrolünde hastanede yapılabilecek bir yöntemdir diyebiliriz.

3 Aylık bebeklerde ishal rahatsızlık veren bir durumdur bazı ishaller bir günde geçebilirken bazıları daha uzun sürebilir. İshal için en önemli olan konu vücudun kaybedilen suyu yeniden kazanabilmesi için sıvı takviyesi yapılmasıdır. Bebelerde ishal oluşumunu anlamak için normalinin günde yaklaşık kaç kez olduğunu annenin iyi bilmesi gerekir. Yeni doğan bebekler her beslenmeden sonra kaka yapacaklardır. 3 Aylık Bebek İshale Ne İyi Gelir, Anne sütü alan bebek annenin yediklerine bağlı olarak kakası normalinden daha cıvık olma durumu ishalle karıştırılmaması gerekir. Bebekler ishal olduğunda karında buruntular olabilir ve bebeğin karnı da ağrıyacaktır. Bebek normalinden daha huzursuz olacak ve bunu tabi ki ağlayarak ifade edecektir. Böyle bir durumda daha sulu bir kaka yapmaya da başladılarsa ve her zamankinden daha sık sıvı kaka yapılması ishal olduğu anlamına gelecektir. Genelde endişelenecek bir durum olarak görülmez ve sıvı kaybı engellenmeye çalışarak durum atlatılabilir. 

Bebekler Neden İshal Olurlar?

İshalin çok çeşitli nedenleri olabilir. 

Anne sütü bazı bebeklere dokunabilmektedir. Bu durumda annenin özel bir beslenme sistemine geçmesi gerekir. Bu konu ile ilgili doktor anne için bir diyet listesi verecektir.
Mama kullanan bebeklerde ishal sıklıkla görülmektedir. Bağırsaklar bazı mamaları kesinlikle kabul etmemektedir. Bu durumda yine doğru mama bulunana kadar deneme yapmaktan başka bir çare bulunmamaktadır.
Virüs dolayısı ile ishal başlamış olabilmektedir. Bu durumda bebekte ateş de görülebilmektedir. Doktoru uygun tedavi yöntemi burada tek işe yarayacak müdahale olmaktadır.
Bebeklerin midelerini üşütmeleri durumunda ishal olmaları da mümkündür. Bu halde bebeklerin vücut ısısıyla ısıtılmaları gerekmektedir.

Bebekler İçin Bitkisel Çözümlere Başvurmayın!
1 aylık bebek ishaline ne iyi gelir? konusunda herkesin bir fikri bulunmaktadır. Fakat 1 yaş bebeği için bitki ya da baharat kullanılması kesinlikle önerilmemektedir. Bebeklerin tüm sistemleri henüz gelişme aşamasında olduğundan, bünyesel olarak kabul edilemeyecek etkiler gözlenebilmektedir. Bundan dolayı da bitki tedavisi bebeklerde kesinlikle uygulanmamaktadır. Burada bebek anne sütü içiyor ise bu tedavi sadece anne için uygulanabilmektedir. 1 aylık bebeklerde ishal ne ile çözülür? sorusunda annede kullanılabilecek bazı besinler bulunmaktadır. Bunlar;

Muz: Bağırsakta tutulmayı sağlar.
Rezene: Gaz hareketlerini düzenler.
Yağdan yoksun beslenme: İshal için önemlidir.
Liften yoksun beslenme: Bu da ishal için önemli bir beslenme tercihi olmaktadır.
Şeftali: İshale iyi gelmektedir. Bunu yiyen anne sütüne bunu verecektir ve de bebek de bu şekilde şeftalinin etkisini almış olacaktır.

İshal öncelikle herkesin bildiği gibi büyük oranda sıvı kaybı yaşanmasına sebebiyet verir. Bu nedenle çocuklar ve bebekler ishal oluyorsa mümkün olduğu kadar bu kaybettiği sıvıyı ona geri verecek şekilde bir program izlenmesi gerekir. Yani bu da demek oluyor ki henüz 2 aylık olan ve anne sütü kullanan bebek, bol bol anne sütü içmelidir. Birçok anne son derece yanlış bir yöntem uygulamakta ve bebeği ishal olunca anne sütünü kesmektedir. Bu son derece yanlış ve bebeğe zarar veren bir durumdur.
Anne sütü direkt olarak anne ile bebek arasındaki bağı da sağladığı için annenin aldığı mineraller ve besinler süt yolu ile bebeğe de geçer. Yani anne ishal olmuşsa ve yediği yiyeceklere dikkat etmiyorsa, emzirdiği süt yoluyla bebeğini de ishal yapmış olabilir. Bu nedenle emziren annelerin yediklerine ve içtiklerine son derece dikkat etmesi gereklidir. 2 aylık bebeklerde ishale ne iyi gelir diye bir soru yöneltecek olursanız eğer çocuğunuz mama kullanıyorsa zaten bunlar için hazır satılan mamalar olduğunu söyleyebiliriz. İshal kesici mamaları doktora danışıp alabileceğiniz gibi eczanelerde konu hakkında bilgi sahibidir.

Bebeklerde İshal Neden Olur?

Bir çok farklı ihtimalden kaynaklanan ishal durumlarında viral bir sebep ya da bakteri kaynaklı olabilir. Viral enfeksiyonlarda virüs çeşitlerinden herhangi birisi bulunduğu için bulantı, kusma, ateş ve karın ağrısı da hissedilir. Bakteriyel enfeksiyonlarda ciddi bir ishal yaşanabilir ve kramplara neden olur ve kanlı dışkı da görülebilir. Kanlı ishal durumunda hemen bir doktora gidilmesi ve kaka tahlilinin yapılması gerekir. Bebekte oluşan rahatsızlık durumu için antibiyotik kullanıyorsa antibiyotiklerde ishale neden olan etkenlerden birisidir.  

1 aylık bebeklerde ishale ne iyi gelir?

  • Su
  • Bitki
  • Katı Gıda

kullanamamaktadır. Bundan dolayı da 1 aşında gelişen ishaller için çok dikkatli bir yol izlenmelidir. 1 yaş bebeklerde bağışıklık sistemleri de gelişmediğinden, tüm müdahaleler çok büyük bir dikkat ile yapılmalıdır. Bebeğin bu dönemde anne sütü haricinde bir şey kullanmaması tavsiye edilmektedir. İlaç ise bu dönem için en son çare olarak düşünülmelidir. 

Ne Zaman Doktora Gidilmeli?

İşte çözülmesi gereken en büyük sorun için ilk iş doktora gitmek olacaktır. Fakat burada doktora gitme sürecinin iyi ayarlanması da çok önemlidir. İshal izlenmesi halinde sadece 12 saat beklenmesi yeterlidir. 12 saat süren ishal halinde hemen doktoru ile iletişime geçilmesi şarttır. Yetişkinler için bu süre 3 gün iken bebeklerde 12 saat olarak düşünülmektedir. 12 saat de sınır süredir. Eğer bebeğiniz su gibi bir dışkıyı sürekli yapıyor ise, bu süre de uzun olacaktır. 3 bez değişiminde şiddetli ishal görülmesi halinde, hemen doktora gidilmesi gerekmektedir. Çünkü ishal vücuttaki suyu da tüketmektedir. Bebekler için bu yetişkinlerden daha önemlidir.

Doktor İlaç Verirse Ne Olacak?

Öncelikle bebek doktorunun çok iyi seçilmesi gereklidir. Burada güveneceğiniz bir isim olması, endişeleri aşağıya çekecektir. Bebeğinizin de sağlığı daha garantide olacaktır. Her hastalandığında acil servise götürülen bebekler, her seferin de başka bir hekim ile iletişim kurmak zorunda kalacaktır. Doktorun öncelikle bebeğinizi iyi tanıması gerekmektedir. Bundan dolayı sabit ve iyi bir çocuk doktorunuzun olmasına lütfen önem verin. Maddi anlamda zor olsa da gelecekte daha masraflı sorunların oluşmasını engellemiş olacağınızdan, bu maliyet hesabını kesinlikle yapmamanız gerekmektedir. Önemli olan her zaman bebeğiniz olmalı ve de bunun için ona özel iyi bir doktorunun olmasına, siz anne ve baba olarak büyük önem göstermelisiniz.
Bebeğinizin ishal nedenleri arasında neler olacağını bilmeniz önemlidir. Bunu bilirseniz, ishalden korunma yollarını da bilmiş olacaksınız. Doktor kontrolü sonrasında, gerekli müdahaleler ve tavsiyeler gerçekleşecektir. Bundan sonrasında sizlerin bebeğinizle ilgili dikkat etmeniz gereken hususlar olacaktır. Bunlar;
Hijyen: Bebeğinize ellerinizi yıkamadan dokunmayın. Bebeğinizin emziğini mutlaka steril ederek verin. Bebeğiniz mama kullanıyorsa, bebeğinize bir tane steril makinesi alın ve temizliği bu sayede sağlayın.
Bulaşıcı hastalıklar: Bebeğinize hastayken yaklaşmayın. Hatta hastayken odanızdan dışarı çıkmayın ve evde maske ile bulunun. Yanınızda bir kolonya olsun ve sürekli kendiniz temiz tutun.
Evin Havalandırılması: Evin havalanması, bebeğinizin sağlığı açısından çok önemlidir. Bunu asla ihmal etmeyin.
Bebeğiniz için dikkatli olmalısınız. Özellikle de anne bu dönemde ne yediğine ve ne içtiğine çok dikkat etmelidir. Annenin hijyen kurallarına uymayan gıdalar alması da bebeğin ishal olmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı annenin emzire döneminde;

  • Çiğ et
  • Paketlenmiş gıda
  • Bozulmuş gıdalar

tüketmemeye özen göstermesi çok önemlidir.

Bebeklerde İshale Ne İyi Gelir?

İshal Neden Olur? Bebeklerde ishal durumunun ortaya çıkması, bir enfeksiyon sonucunda gerçekleşmektedir. Bu tip enfeksiyonlar; virüs ya da bakteriler neticesinde bağırsaklara yerleşmekte ve bebeğin ishal olmasına sebep olmaktadır. Bağırsakların üstünde mukoza adı verilen bir tabaka bulunmaktadır. Bakteri ve virüslerin, bu tabakaya zarar vermektedir. Sonrasında ise bağırsaklarda bulunan laktaz enzimi azalmaya başlar. Sonrasında ise ishal durumu oluşmaktadır. İshal sırasında bebekler çok fazla sıvı kaybetmektedir. Ayrıca ishal olan bebeklerde zaman zaman ateş ve ağrı da ortaya çıkabilmektedir. Böyle durumlarda hemen bir uzman doktora görünmekte fayda vardır. Ancak bazı önlemler ile ishali, evde de kesmek mümkündür.

6 aylık bebek ishaline ne iyi gelir sorusuna verilecek birçok cevap vardır. Bebeklerin ishal olması durumunda, birtakım yiyecekler ile ishali durdurmak mümkündür.
Limon: İshal için oldukça etkili olan limon, içerdiği c vitamininden dolayı, bağırsakları temizleyici bir özelliğe sahiptir. Limon suyunun bebeğe içirilmesi, ishalin durmasını sağlayacaktır. Çünkü limon suyu sayesinde bağırsak içlerine yerleşmiş olan bakteri ve virüsler temizlenecektir.

Elma: İshal konusunda etkili olan meyvelerden birisi elmadır. Elmanın direkt olarak bebeğe verilmesi önerilmemektedir. O yüzden öncelikle elmayı güzel bir biçimde yıkamak gerekmektedir. Sonrasında ise elmanın kabuğunun soyulması lazımdır. Ardından soyulan elmayı bir püre haline getirmek gerekmektedir. püre haline getirilen elmayı, bebeğe yedirmek oldukça faydalı bir işlem olacaktır. Çünkü elmanın içerisinde yer alan vitaminler, bağırsakların tekrardan düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Bu da iyileşme süreci üzerinde hızlandırıcı bir etkiye sahiptir.
Muz: İshale faydalı olan meyvelerden bir diğeri ise muzdur. İshal sırasında vücudun potasyum kaybettiği bilinmektedir. Bu durum da bebekleri güçsüz kılmaktadır. Muzun içerisinde yer alan potasyum, ishalin etkilerini azaltmaktadır. Bebeğin kaybettiği potasyumları, geri vermektedir.

Patates: İshal rahatsızlığına iyi gelebilecek sebzeler de vardır. Patates, bu sebzelerden ilk akla gelendir. Bağlayıcı bir özelliğe sahip olan patates, rondodan geçirilerek ve çorba şeklinde bebeğe verilebilir.
Havuç: C vitamini bakımından zengin olan havuç, ishal problemini durdurma noktasında yüksek bir etkiye sahiptir. İyice haşlanan havucu, ezdikten sonra, ılık bir biçimde bebeğinize yedirmeniz, ishalin durmasına yardımcı olacaktır. 
Çay: Bebeklerdeki ishali kesmek için çay da tercih edilebilmektedir. Demlenen çayı, şekersiz bir biçimde yarım çay bardağı kadar bebeğe içirmeniz, ishalin kesilmesinde yardımcı olacaktır.

1 Aylık bebek İshalini Geçirme Yöntemi

1 aylık bebek ishaline ne iyi gelir? Doktor burada en iyi gelecek şeydir. 1 aylık bebeğin takibi çok önemlidir. Çünkü bebekler bağışıklık sistemleri olmayarak dünyaya gelmektedirler. Bundan dolayı da ilk 40 gün insan yaşamı için e n önemli dönem olarak kabul edilmemektedir. Bu süre içerisinde bebekte meydana gelecek her şey için, doğru bir doktor ile yol almak tavsiye edilmektedir. Fakat burada doktorum doğru seçilmesi çok önemlidir. Eğer doktorunuz en küçük şeyde size ilaç tavsiye ediyor ise lütfen doktorunuzu değiştirin. Güveneceğiniz bir doktor bebeğinizin tüm hayatı adına önemlidir. 
1 aylık bebeğinizde ishalin başlamasının sebeplerinin araştırılması gereklidir. Bebeğinizin anne sütü içip içmediği burada önemlidir. Bazı durumlarda anne sütü bebekte bu hali yapabilmektedir. Bazı durumlarda da bebek sadece mama ile beslendiğinden, bağırsaklar bu mamayı tolore edemeyebilmekte ve de ishale yol açabilmektedir. Bebeklere 1 aylıkken su da verilmediğinden, ishal ile mücadele çok dikkatli yapılmalıdır.
Öncelikle doktor kontrolü şarttır çünkü bebekler ilk aylarda kakalarını zaten oldukça sıvı yapmaktadırlar. Katı gıda almadıkları için yani sürekli anne sütü ya da mama kullandıkları için bu normaldir. Normal olmayan dışkıların izlenmesinde hiç vakit kaybetmemek gerekmemektedir.

3 Aylık Bebeklerde İshale Ne İyi Gelir Tedavi yöntemleri

3 aylık bebeklerdeki ishal vakalarının büyük bir bölümü başka bir gıdadan veya hijyenik olmayan ortamlarla etkileşime geçilmesinden kaynaklanan mikroplarla oluşmaktadır. Bu vakaların düzenli olarak görülüyor olması, bebeğinizin sağlığının kötüye gittiğinin bir göstergesidir. Eğer bebeğiniz doğduğundan bu yana birçok kez ishal olduysa bunu mutlaka doktorunuza söylemeli ve gerekli incelemelerin yapılmasını istemelisiniz.
Bebeğinizle etkileşime geçmeden önce temizlik kurallarına uygun bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Aynı şekilde, bebeğinizin 6 aydan önce herhangi bir hijyenik olmayan ortamda bulunmasına izin vermemelisiniz. 3 aylık bebeklerde ishal için ne yapılır, Temizlik aşamasını başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra beslenmesine özen gösterebilir ve bu sayede hastalığı atlatmasına yardımcı olabilirsiniz. 

Bebeklerin dışkıları oldukça sıvı ve yoğundur. Bu yoğunluğun katılaşması halinde kabızlık belirtileri, sıvılaşması halinde ise ishal belirtileri görülmektedir. Ebeveynlerin bu konuda dikkatli olmaları ve her türlü besini incelemeleri gerekmektedir. 3 aylıkken ilk defa veya maksimum üçüncü kez ishal olan bebeğinizi doktora götürmeniz gerekecektir. İnternette bulunan 2 çorba kaşığı şeker ve 2 çorba kaşığı tuz tedavilerinin 3 aylık bir bebek üzerinde denenmesi, bebeğin çok daha önemli sorunlarla karşı karşıya kalmasına neden olacaktır.

3 Aylık Bebeğin İshali Nasıl Tedavi Edilir?

Bebekler ishal olduğunda iştahı da kesilecektir bu durumda annenin endişelenmesine gerek yoktur, ishal geçtikten sonra bir iki günde eski haline dönecektir. 3 Aylık Bebek İshale Ne İyi Gelir, İshal bebeğe rahatsızlık vereceği için sıkça alt bezi değiştirilmeli ve altı kuru tutulmalıdır. Bebek kucakta taşınmalı, rahat ettirilmesi sağlanmalı ve mümkün olduğu kadar karnına masajlar yapılması bebeği rahatlatacaktır. Anne sütü alıyorsa anne sütüne devam edilmeli almıyorsa devam sütlerinden verilmesi gerekir. İshal bebeğin ateşini çıkartıyorsa, kusması çoğaldıysa hemen doktora götürülmesi gerekir. Doktorun verdiği ilaçlar dışında kendi bildiğine ilaç kullanmak kesinlikle tehlikelidir. Ateşin 38.3 derece olması durumunda 3 aylık bebek doktora götürülmesi gerekir.     

3 Aylık Bebeği İshalden Koruma Yöntemleri

Bebeğe teması bulunan herkesin ellerini sık yıkaması gerekir.3 Aylık Bebeğin İshalini Kesmek İçin Ne Yapılır, Bebeğin bezini değiştirdikten sonra değiştiren kişi ellerini 15 saniye ve daha fazla beyaz sabunla yıkaması ve yıkarken ılık suyla yıkaması gerekir. Bebeğin elleri de sık yıkanmalıdır aksi halde bebek elini ağzına götürdükçe mikrop kapmaya elverişli ortam oluşturacaktır. Bebeğin ishali bir günde geçerse ve saydığımız etkenleri içermiyorsa muhtemelen annenin yediği besinlerden süte geçen bir durumdan kaynaklanabilir bu durumda endişelenecek bir şey yoktur ve ertesi güne kalmadan geçebilecek ishallerde doktor kontrolüne bile gerek kalmadan iyileşmiş olur.  

3 aylık bebeklerin yaşadığı sorunları, diğer evrelerde bulunan bebeklerin birçoğu yaşamamaktadır. Bebeğinizin doğduktan sonraki ilk üç ayı oldukça sıkıntılı geçecektir. Bu süreç boyunca çevresel koşullara adapte olmak amacıyla gelişen ve büyüyen bebek , hastalanacak ve bu hastalıklarla mücadele edecektir. Günümüz hastalıklarıyla kendi başına mücadele etmesinin mümkün olmaması, ebeveynlerin devreye girmesi gerektiğinin bir göstergesidir. 3 aylık bebeklerde ishale ne iyi gelir gibi sorularda genellikle sulu gıdalardan bahsedildiği görülebilmektedir. 
Doktor tavsiyesine göre hareket edilmesi gereken ishal, bebeğinizin durumuna bağlı olarak başka tedavi yöntemlerine başvurulabilecek türde bir hastalıktır. İçilen bir sudan veya herhangi bir şekilde bulaşan virüs nedeniyle yayılabilen ishal, ortamın steril edilmesiyle birlikte daha hızlı bir şekilde geçebilmektedir. Vücutta ishale neden olabilecek virüsün bulunuyor olması, hastalığın muhakkak yaşanacağı anlamına gelmektedir. Yetişkinlerde daha kısa süreli olarak yaşanan ishal, bebeklerin bağışıklığı çok düşük olduğu için daha uzun süre yaşanabilmektedir. 

Bebeklerde İshal Oluşumu Nasıl Engellenir?

5 aylık bebeklerde ishali önleme için ilk yapılması gereken sıvı miktarını arttırmaktır. Bu aylarda su takviyesinin verilmiyor olması durumu zorlaştırdığı gibi çözümsüz bırakmamaktadır. Anne sütü ile beslenen bebeklerde yapılması gereken bebeğin emme sayısını arttırmaktır. Bebeğinizi sık sık besleyerek kaybettiği sıvıyı almasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra annenin de beslenmesine bu dönemde daha da dikkat etmesi gerekmektedir. Asitli içeceklerin yanı sıra kafeinli içeceklerinde tüketilmemesi son derece önemlidir. Sık sık emzirme işlemi yapacağı için ara öğünlerini arttırması ve su tüketimini de çoğaltması anne ve bebek için en önemli konulardır. 
5 aylık bebeklerde ishale ne iyi gelir konusunda mama ile beslenen bebeklerde yapılması gereken ise hekim desteği ile laktoz içermeyen mamaların verilmesidir. Özellikle eczanelerde satılan ve elektrolit solüsyon olarak bilinen sıvılardan hekiminizin onay vermesi durumunda kullanabilirsiniz. Bu bebeğinizin kaybettiği sıvıyı yerine koyacaktır.

Bebeklerde bu aşamada 5 aylık olmalarına rağmen şeftali, muz gibi meyveleri verebilirsiniz. Bunun yanı sıra pirinç lapası, patates püresi gibi gıdaların da ishal durumunda iyi gelmesi söz konusu olabilir. Anne sütü ile beslenen bebekler ek gıdayı reddedebilirler ısrar etmeden anne sütüne devam edebilirsiniz.
5 aylık bebeklerde ishale ne iyi gelir konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise temizliktir. Annelerin bebeğin altını değiştirme işlemi sonrasında elleriniz sabunlu su ile tırnak içleri dahil olmak üzere iyice yıkadıktan sonra bebeği besleme işlemine başlaması da alınması gereken önlemler arasında yer almaktadır. Yine bu aşamada bebeğin poposu ishal nedeni ile tahriş olacağı için altının sık sık değiştirilmesi ve ılık su ile temizlenmesi poposunu rahatlatacağı gibi oluşan kızarıklıkların giderilmesi için de pişik kremlerinin kullanılması gerekmektedir.    

6 aylık bebek ishaline ne iyi gelir sorusu, küçük bebek sahibi olan ve ishal ile karşılaşan kişilerin cevabını merak ettiği bir sualdir. Herkesin başına gelebilecek bir rahatsızlık olan ishal problemi, bebeklerde de ortaya çıkabilmektedir. İshal, genel manada; dışkılamanın aşırı derecede sıvı bir şekilde olması olarak tanımlanmaktadır. Yetişkinlerde ortaya çıkan ishal çok büyük bir problem olmazken, çocukların bünyesinin zayıf olması, ishal gibi durumlarda oldukça dikkatli davranılmasını gerektirmektedir. 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica