Bıktım Tozu Nedir? Bıktım Tozu Nelerden Oluşur ve Nasıl Kullanılır?

Bıktım Tozu Nedir? Bıktım Tozu Nelerden Oluşur ve Nasıl Kullanılır?

/
/
58 görüntüleme

Bıktım tozu sigarayı bırakmada yardımcı olarak kullanılan bitkisel bir karışımdır. Sigara içme istedi duyulduğunda kullanılan ve sigaradan tiksinmeyi sağlayan bitkisel bir çözüm olarak kullanılmaktadır. Kullanılan bıktım tozu, beyinde nikotinden etkilenen kısımlara müdahale ederek vücudun nikotin istediğini azaltır ve sonuç olarak da sigarayı bıraktırır.

Bıktım Tozu Nasıl Kullanılır?

Bıktım tozunun çok basit bir kullanımı vardır. Sigara içme isteği duyulduğunda toz dilin üzerine dökülerek, yaklaşık 20 saniye süresinde ağızda dolaştırılır. Dil üzerine dökülecek miktar, her kullanımda, çay kaşığının 1/3'ü kadar olmalıdır. Toz dil üzerine dökülüp, 20 saniye ağızda dolaştırıldıktan sonra yutulur. Toz yutulduktan sonra etkisini hemen göstermektedir. Kullandıktan hemen sonra etkisini göstererek sigara isteğini yok eder ve ağızda sigaradan tiksinmenizi sağlayan bir tat bırakır.

Bıktım Tozu Nelerden Oluşur?

Tozun içerisinde; polen, zencefil, çörek otu, atkestanesi, su nanesi, karanfil bunun yanı sıra defne tohumu, çöven, yulaf gibi maddeler bulunmaktadır. Yaklaşık 2 senelik bir kullanım süresi mevcuttur. Bıktık tozu bitkisel takviyedir ve bugüne kadar herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Yine de kullanmadan önce mutlak doktora gidilmeli ve doktor tavsiyesine başvurulmalıdır.

Bıktım Tozu Sayesinde Sigarayı Hızlıca Bırakın

Sigarayı tamamen bırakmanı süresi kişilerin direncine göre değişiklik gösterse de, düzenli olarak kullanan ve dirençli olan kişilerin 1 hafta içerisinde sigarayı bıraktıkları gözlemlenmiştir. Bıktım tozunu kullanmaya başladığınız andan itibaren, bu toz sayesinde sigaradan tamamen nefret etmeye başlar ve tozu kullanmadan önce duyduğunuz sigara isteğinden tamamen kurtulursunuz. Toz kullanımı sırasında sigara içilse bile, içilen sigaradan hiçbir haz alınmaz. Bıktım tozu kullanarak sigarayı tamamen bırakmak isteyenler 1 hafta içerisinde sigarayı bırakmışlardır. Ve toz kullanımı ile birlikte sigara içmeye devam edenler ise, sigara kullanımını %80 azaltmışlardır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi