Bir Klasik Olarak Merdane Terlik Modelleri

Bir Klasik Olarak Merdane Terlik Modelleri

/
/
0 görüntüleme

Çoğunuzun çocukluğunda giydiği bir terlik modeli oluyor merdane terlik modelleri. Üstelik bu modelleri dayınız, enişteniz gibi belli tiplerdeki akrabalarınızda görmüşünüzdür. Ancak bir gün sıra size de gelecekti ve belki de o sıra çoktan size.

Aslında bu modeller çok rahatlar. Her ne kadar baya bayan olarak ta satılsalar genelde erkeklerin tercihi Merdane terlik modelleri yönünde oluyor. Bu da üstelik hemen her markanın bu tarz bir terliği var.

Terlik deyip geçmeyin. En az ayakkabı kadar terliklerin de çeşitleri var. Hatta ayakkabıların giremediği yerlere terlikler giriyor. Örneğin yazın kumsalda ya da denizde, havuzda ayakkabıyla dolaşamazsınız. Aynı şekilde evde de ayakkabı giyemiyorsunuz.

Rahat ve Klasik

Ancak terlik size bu alanlarda hem rahatlık veriyor hem de doğru modeli seçerseniz şıklık veriyor. Örneğin yazın sıcağında ayakkabı içinde kaç gün dayanabilirsiniz? Oysa aynı zaman dilimini terlikle çok rahat atlatabilirsiniz. Özellikle çalışıyorsanız terlik ayaklarınızı gün boyu rahat tutacaktır. Aksi halde isyan eden ayaklarınız akşam olunca size ağrılarla isyan edecek.

Ancak her terliği de her yerde giyemiyorsunuz. Özellikle tasarlanmasa da bazı terlikleri belli bir yaş ve meslek gurubu kullanıyor. Örneğin kapalı terlikleri genelde hemşire ya da doktorlar kullandıkları için o modellere hemşire terliği deniyor. Aynı şekilde kapalı olan ancak arkasında bir bantla topuğu çevreleyen modelleri de genelde belli bir yaş üstü erkekler giyiyor. Oysa bu modeller çocuklar için tasarlanan terliklerin sadece boyunun büyümüş halleriydi. Tüm bunlar gibi merdane terlik modelleri de böyle bir kalıba girdi. Oysa ne tasarımları ne de kullanımlarıyla merdaneye benziyorlar. Bu terlikleri piknikte çok rahat giyebileceğiniz gibi, alışverişte ya da pazarda bile çok rahat kullanabilirsiniz. Hatta havuzda ya da denizde parmak arası terlik yerine kullanmak isterseniz yine ince bir merdane terlik kullanmanız yeterli olur.  Ancak kullanımları bay ya da bayan için çok rahat ve özel oluyor. Üstelik fiyatları da her cebe uygun olarak değişiyor. 15 liradan başlayan fiyatlarla bu terlikleri her yerde kullanabilirsiniz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi