Birçoğunun Gözden Kaçırdığı, Uygun Fiyatlı Tatil Ülkeleri

Birçoğunun Gözden Kaçırdığı, Uygun Fiyatlı Tatil Ülkeleri

/
/
105 görüntüleme

Yetişkin yaşamının yüzümüze her fırsatta attığı tokatlar bir çekilsin şöyle de saçımızı okşamaya gelen tatil cennetlerine yer açılsın. Bugün ki yazımızda pasaport işlemlerimizi, vize kayıtlarımızı yapıp uçuşa geçiyoruz! Ülkemizin güzellikleri say say bitmiyor evet ama göçüp gitmeden evvel uzağımızda olan yerleri keşfetmekten de hiç zarar gelmez hani… Sizin içinde pasaport ve vize işlemleri bir dert yumağı değilse ve uçak fobiniz yoksa buyurun gelin şöyle alalım sizleri. Hem bedeninize hem de cüzdanlarınıza deriiin nefesler aldıracak, en ucuz tatil yurtdışı versiyonuna bir bakalım…

Birçoğunun Gözden Kaçırdığı, Uygun Fiyatlı Tatil Ülkeleri

Hindistan

Güney Asya’da yer alan Hindistan, çok tatlı ve şirin bir ülke. Son yıllarda ülkemizde Bollywood severlerinde de müthiş bir artış söz konusu. Bu nedenle görmek istediğiniz bir ülke olabilir. Dans kültürü ve müzikleriyle (ve tabii en çok da Bollywood’un etkisiyle) sempatikleşen, hatta Türk kültürünün bir evlilik aşaması kınaların konsepti haline gelmesiyle aramızda samimi bir bağ var dersek yanlış olmaz herhalde. Zaten hali hazırda bambaşka bir atmosferi olan bu ülkede 1 TL yaklaşık 22 Hint Rupisi’ne denk geliyor. Yani yemekten tutun konaklamaya, eğlence mekanlarından ulaşıma kadar her yerde sıkıntı yaşamayacağınızı düşündüğüm bir ülke.

Kamboçya

Yine Güneydoğu Asya’da bulunan Kamboçya ile anladığınız kadarıyla Asya ülkelerinde tatil yapmak Avrupa ve Amerika’ya (Güney Amerika hariç) göre, en ucuz tatilin yurtdışı ülkelerine oranla en iyi seçeneği. Tapınaklardan, ucuz konaklama tesislerine ve tarihi binalara uzanan alternatiflere sahip ülkede 1 Türk Lirası 1400 Kamboçya Rieli’ne tekabül etmekte.

Sırbistan

Bir Balkan devletidir Sırbistan. Dış görünüşüyle gönülleri fethedeceği kesin. Zaten büyük olasılıkla çevrenizde bu ülkeyi seyahat için tercih eden arkadaşlarınızı görmüşsünüzdür. Önce ekonomik olarak bir bilgi verelim sonra gezilecek yerler açısından önerilerim olacak. Ülkenin para birimi dinar. Türkiye ile kıyasladığımızda, 1 Türk Lirası, 36 Dinar ediyor. Şimdi gelelim gezme işlerine. Filtrelemek adına ülkenin başkenti Belgrad’ı seçiyorum ben. Adından en çok söz ettiren de o zaten…Belgrad’a bir şans verip yolunuzu düşürürseniz şayet, Kalemegdan Kalesi ve Parkı, Aziz Sava Katedrali, Nikola Tesla Müzesi, Sırbistan Ulusal Müzesi, St. Marks Kilisesi ve Taş Meydan mutlaka görülmesi gereken noktalar.

En ucuz tatil yurtdışı kolunda cüzdanınızı ciddi anlamda düşünen ülkeleri, sizde bir düşünün derim…

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi