Dekor nasıl yapılır? Dekor yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Dekor nasıl yapılır? Dekor yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

/
/
840 görüntüleme

Evlerimizi, iş yerlerimizi dahası hayatımızda kullandığımız birçok alanı dekore ederiz. Görüntüsünün güzelliğine her alanda önem vermekteyiz. Dekore ederken gerekli profesyonel insanları çağırır ve onlardan bilgi alarak bu işlemleri gerçekleştiririz. Herkesin zevki farklı olduğu gibi maddi imkanları ve olanakları da farklıdır. Kimimiz küçük ve şık dekorlardan hoşlanırken kimimiz abartılı ve klasik modelleri beğeniriz. Dekorasyon işi herkesin bir nevi farklı alanlarda zevkini ve tercihlerini yansıtmaktadır.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Dekor yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Görsellik en ön planda olmalıdır. Kaba olmayan ve şık gösteren eşyalar seçilmeli, içimizi ısıtacak görsellikte olmalıdır. Şirin aynı zamanda bulunduğu yere göre ciddiyeti belli etmelidir. Zarif olmalıdır. Örneğin ev dekorasyonlarını yaparken küçük ve şık eşyalardan çeşitli yansıtmalar yaparak işimize yarayacak ve kullanışlı eşyalarımız olmalıdır. En ön önemli özelliklerden biri de kullanışlı olmasıdır. Dekorasyon yapmanın amaçlarından birisi de kullanışlı eşyaları bir arada tutmak ve işimizi kolaylaştırmaktır. Renklerin uyumunu ahenkle dans ettirmeli ve gözümüzü yormayacak şekilde olmalıdır.

Dekor nasıl yapılır?

Dekorasyon yaparken birbirine uyumlu parçaları bir araya getirmek işin en önemli ayrıntılarındandır. Farklı renkleri bir araya getirirken bile uyumlu parçaları birleştirdiğiniz zaman kullandığınız alanın işlevini çok daha fazla arttırmış olursunuz. Bunlar küçük eşyalarda olabilir, büyük parçalar da olabilir. Zevkinize uyan bütün parçaları kullanabilirsiniz. Ev döşerken, bir iş yeri tasarlarken bütün bu söylediklerimi uygulayabilirsiniz. En önemli ayrıntı işlevsel uyumu yakalamak olduğu gibi aynı zamanda ferah ve huzurlu bir ortamda yaratmaktır. Dekorasyon yapmaktan korkmamak gerektiğini hatırlatmak isterim. Kullanışlı olan her malzemeyi birleştirdiğiniz anda kocaman işlevsel bir alan yaratabilirsiniz.

Dekor işini kimler yapabilir?

Hemen hemen herkes bu işi yapabilirken bazıları yapmak istemeyebilir. İç mimarlar sizlere bu konuda yardımcı olmaktadırlar. İstediğiniz her alanı çok farklı bir konuma getirerek değiştirebilir ve istediğiniz her parçayı kullandırma imkanı yakalayabilirsiniz. Zıt renkleri de bir arada kullanabilir ve kullandırabilirsiniz. Özel alanların hepsi sizler için tasarlanabilir konumda olmaktadır. Alanınızı işlevsel bir şekilde kullanmak sizin elinizdedir.

Farklı dekorlar ile hem şık hem kaliteli yerler elde edebilirsiniz. İç mimarlar ile de görüşüp fikir alış verişinde bulunabilir, hiç yardım almadan da kendiniz bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Dekorasyon yaparken tek yapmanız gereken biraz düşünmektir. İyi karar vermeniz ve bu kararı uygulayacağınız alanda hayal etmelisiniz. Çok şık modellerden örnek alabilir ve dekore ederken farklı tasarımlar kullanabilir ilginç parçaları ve birbirine uyumlu parçaları bir araya getirerek huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi