Denizin ve Gökyüzünün Birleştiği Yerler Tatil Adaları

Denizin ve Gökyüzünün Birleştiği Yerler Tatil Adaları

/
/
131 görüntüleme

Tatil için illa ki denizde güneşlenmek ya da dağlarda gezmek zorunda değilsiniz. Bunun yerine yurtdışı tatil adaları için bir tura katılabilir ya da o adalardan birinde güzel bir tatil yapabilirsiniz. Böylece mavinin tonları arasında kaybolacak ve kendinizi ayrı bir dünyada bulacaksınız. Mesela bir Ege adaları turunda birkaç adayı dahi gezdiğinizde zamanın ne kadar çabuk geçtiğine inanmayacaksınız. Özellikle Rodos, Midilli ya da Mykenos gibi adalara ayrıca gitmeniz gerekiyor.

İlk olarak sezon açıldığında bu adalar için fiyatlar daha da farklı olacaktır. Ancak daha sonbahardan erken rezervasyon yapabilirseniz çok ciddi bir indirimle karşılaşacaksınız. Ki bunu mutlaka istersiniz. Yurtdışı tatil adaları içinde en meşhur olanlarından başlamak gerekirse liste başında Hawaii adaları gelir. Burası aslında aktif bir volkanik bölgedir. Bu yüzden turizm için olduğu kadar bilim için de son derece önemli bir merkezdir. Tropik iklimi olmasa bile farklı canlı çeşitliliği ve mavinin her tonuyla burası her zaman tatil gözdesi olmayı başarıyor.

Hangi Adalar Meşhur?

Listenin ikinci sırasında ise Bora Bora adaları yer alsa gerek. Bir zamanlar sömürge olan bu yerler şimdi turizm ile öne çıkıyor. Üstelik dünyaca ünlü olan ve aynı zamanda çok pahalı olan siyah inci de buradan çıkarılıyor. Maviyle yeşilin her tonunu burada bulabilirsiniz. Hatta berrak sularına girmeye bile kıyamayacaksınız.

Üçüncü sırada yine başka meşhur ada olan Maldivler yer alıyor. Bu adalarda gerçek anlamda turkuaz rengine doyacaksınız. Denizin ortasında berrak sularda yemek ya da konaklamak hatta dünyaca ünlü restoranlarda yemek yemenin keyfine doyacaksınız.

Özellikle Galapagos adaları bilim dünyası için çok önemli olsa da turizm için de buraya gidebilirsiniz. Liste bu şekilde uzayıp girse de tercih edemeyeceğiniz kadar çok ada var. Uzayıp giden yurtdışı tatil adaları listesinde Şeyşeller Adası, Zanzibar Adası, Bali Adası, Barbados Adası gibi popüler adaları ziyaret edebilirsiniz. Ancak buralar pahalı gelirse hemen rotanızı Güney Amerika sahillerine çevirin aynı güzellikleri size çok daha ucuza sunacaklarından emin olabilirsiniz. Üstelik daha büyük porsiyonlarla çok şık ve şatafatlı olmasa da lezzetli ve doyuru yemekler de oralarda sizi bekliyor olacak.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi