Diyetisyen Berrin Yiğit Kimdir? Çıkardığı Kitaplar ve Yazdığı Dergiler

Diyetisyen Berrin Yiğit Kimdir? Çıkardığı Kitaplar ve Yazdığı Dergiler

/
/
431 görüntüleme

 Akademik başarıları ve köklü deneyimlerinin yanı sıra güler yüzlü ve sempatik tavırlarıyla dikkat çeken diyetisyen Berrin Yiğit, 1979 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi'nin Beslenme ve Diyetetik bölümünden dereceyle mezun oldu. Los Angeles California State Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamlayan Berrin Yiğit'in, 12 yaşlarındayken diyetisyen yardımı alması sebebiyle bu alanda ihtisas yapmayı tercih ettiği biliniyor.

Çıkardığı Kitaplar ve Yazdığı Dergiler

 "Yaşasın Zayıflıyorum" ve "Ebru Akel'in Hamilelik Serüveni" isimli kitaplar yazmıştır. Sağlıklı zayıflama için sık sık yiyecek ve içecek karışımları sunar. Kişinin asıl amacının salt kilo vermek değil, sağlıklı bir şekilde beslenmek olduğu savunan genç diyetisyenin düşünceleri ve tecrübeleri, yiyecek ve içeceklerden sağlıklı olanları kontrollü tüketmenin önemini vurgular nitelikte. Kendisi ayrıca Women's Health, ABC ve Skylife dergilerinde sağlık üzerine yazarlık yapmaktadır.

Verilen Hizmetler

Kurumsal beslenme danışmanlığı, diyet danışmanlık ve eğitim hizmetleri ile paket servis gibi hizmetleri mevcuttur. Berrin Yiğit bu hizmetleri verirken, kişi ya da kuruluşlar hakkında öncelikle bilgi alarak, onlar için mönüler hazırlamaktadır. İstanbul Nişantaşı'nda özel ofisi bulunmaktadır.

Berrin Yiğit Sistemi

 Kendi adını verdiği "Berrin Yiğit Sistemi" üç görüşmeden oluşmaktadır. Öncelikle görüşmeye gelinen ilk gün, Berrin Yiğit'in tabiriyle "Detaylı Analiz" günüdür. Yani kişinin beslenme alışkanlıkları, diyet geçmişi, sağlık açısından bir rahatsızlığının olup olmaması, psikolojik durumları gibi diyetisyene başvurmasına sebebiyet verebilecek her şey incelenir. İkinci görüşmede kişinin beden analizi yapılarak vücuttaki tüm yağ ve kas oranları çıkartılır. Son olarak alınan bütün bilgiler sentezlenir ve kişiye özel diyet programı ortaya çıkarılarak uygulanmaya başlanır. Bu süreç 4 seanstan 12 seansa kadar çıkabilmektedir. Asıl önemli olan birden zayıflamak değil sağlıklı kilo vermek olduğundan, Berrin Yiğit bu süreçte sabırlı olunmasını söylemektedir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi