Doktor Terliklerinin Özellikleri Nelerdir? (Doktor Terlikleri)

Doktor Terliklerinin Özellikleri Nelerdir? (Doktor Terlikleri)

/
/
26 görüntüleme

Gittiğiniz hastanelerde veya diğer sağlık kurumlarında pek çoğunuz,sağlık personellerinin ayağında aynı terlikleri görmüşsünüzdür. Bu terliklerin amacı aslında bu sektörde çalışan personellerin rahat etmesini sağlamaktır. Bildiğiniz üzere genellikle ayakta çalışmak zorunda kalan sağlık personelleri aslında bir yerde rahat çalışabilmek adına bu terlikleri tercih etmektedir. Doktor terlik modelleri diğer bir deyişle sabo terlik adıyla bilinmektedir.

Doktor Terliklerinin Özellikleri Nelerdir?

Doktor terlik modelleri,hem model itibariyle zarif bir yapıya sahiptir hem de ayak sağlığı göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Öncelikli özelliği %100 deri kullanılarak üretilmesidir. Bunun dışında ıslak zeminlerde kaymasını önlemek amacıyla terliğin alt kısmı kaymayan bir malzemeden ile daha kullanışlı bir hale getirilmiştir. Üretimi yapılırken kimyasal madde kullanımından kaçınılmaktadır. Bu sayede doğal bir yapıya sahiptir ve hafifliği ile kullanıcılarına rahatlık sağlamaktadır. Modelleri arasında klasik olanlar haricinde: desenli terlikler,tabanı tahta terlikler ve normale kıyasla daha yüksek topuklu terlikler bulunmaktadır. Terlikler, önleri kapalı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bunun sebebi ise ayak parmaklarını, terlik giyimine bağlı oluşacak bakterilerden korumaktır. Bilindiği üzere ayak parmakları çok fazla sayıda bakteri oluşturmaya eyilimlidir. Hastanelerde kullanılmasından anlaşılacağı üzere oldukça hijyenik bir yapıya sahip olan doktor terliklerinin,kapalı olan ön kısmında bazı küçük delikler yani gözenekler bulunmaktadır. Bu gözenekler aslında ayaklar için gerekli olan havanın içeriye girebilmesi için tasarlanmıştır. Havanın içeri girmesi ise elbette oluşacak olan kötü kokunun önüne geçecektir. Kaliteli bir işçilik sayesinde üretilen bu terlikler,ortopedik özelliğe de sahiptir. Yani eğer bel,sırt,ayak veya ağrılarından şikayetçi iseniz ve bu ağrılarınızı azaltmak için bir terlik almak istiyorsanız,doktor terliği olarak bilinen sabo terliklere bir şans vermelisiniz.

Bu Terlikleri Nerede Bulabilirim?

Tüm bu saydıklarımızdan sonra siz de bu terliklere sahip olmak isterseniz,medikal ürünler satan bazı mağazalardan temin edebilirsiniz. Hatta bu terlikler internet üzerinden de satışa sunulmaktadır. Ancak kalitesinden veya üretiminden emin olabilmek adına her mağazaya güvenmemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Doktor terlik modelleri ,onlarca farklı renkten ve desenden üretilmiştir. Bu sayede kullanmak isteyenler için geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi