Düğün Saç Modelleri

Düğün Saç Modelleri

/
/
1222 görüntüleme

Düğün Saç Modelleri,Yeni sezonun açılması sadece kıyafetlerden değil düğün saç modelleri şekillerinden de belli oluyor. Her saç modeli birbirine benziyor gibi gelse de aslında her model çok farklı. Gelin saçı deyince akla ilk gelen topuz saçlardan tutun da son yıllarda trend olan çiçekli saçlara kadar aslında bir çok farklı model mevcut. Gelin saçı seçimi gelinliği ve sizi tamamlayan bir unsur olarak çok önemli. Bu yüzden gelin bakalım şimdi neler trend halinde…

Topuz Gelin Saçı

Gelin saçı deyince akla ilk gelen eskiden topuz olsa da şimdi daha özgür saçlar moda. Yine de topuzdan vazgeçmeyenler için gelin topuzu halen tercih ediliyor. Ancak daha derli toplu sıkı topuzlar yerine şimdi daha dağınık topuzlar moda. Dilerseniz saçınızın önünü kabartarak başınızın üstüne yaptırdığınız topuzunuzdan saçlar aşağı sarkabilir. Dilerseniz de dağınık bir şekilde yaptırdığınız ense topuzu sayesinde doğal bir topuz yakalayabilirsiniz. Bu seçenekte ince bir taç da kullanmanız mümkün. Her topuz modelinde topuzunuzun altından inen peri gibi duvak olmazsa olmazlardandır.

Yandan Gelin Saçı

Uzun saçlı gelinler için kesinlikle tercih edilecek ilk düğün saç modelleri yandan saçlar. Dağınık ve doğal görünecek şekilde yan tarafa toplanan saçlarınız bazı aksesuarlar ile toplanabilir. İsterseniz saçınızı yan taraftan dağınık bir örgü de yaptırabilirsiniz. Saçlarınızın arasından görünecek inciler veya küçük çiçekler şıklığınıza şıklık katacaktır.

Çiçekli Gelin Saçları

Çiçekler son zamanlarda düğün konseptlerinde görmeye çok alıştığımız cinsten. Gelin saçları da bu trende ayak uydurmuş durumda. Özellikle kır düğünü, sahil düğünü gibi konseptlerde çiçekli gelin saçı modelleri gerçekten de bir harika oluyor. Tercih edilen sade ve peri gibi bir gelinlik üzerine saçınızı dağınık bir örgü yaptırabilir ve aralarına çiçekler serpiştirebilirsiniz. Bu halde daha küçük çiçekler tercih edebilirsiniz. Dilerseniz de açık olan saçınıza bir çiçekli taç takabilirsiniz. Hatta alnınızda bulunan hasır bir bant ve bandın yan tarafından başlayarak arkaya doğru büyüyen çiçekler çok hoş olacaktır. Alındı kullanılan aksesuarlar da boyut değiştirerek yeniden trend haline geldi.

Açık Gelin Saçları

Kısa saçlı gelinler, düğün saç modelleri arasından açık saçı tercih edebilirler. Bu durumda Saçlarınızı düz kullanmak basit bir görünüme yol açacağı için saçınızı dalgalı yaptırabilirsiniz. Hatta kalın bukleler daha gösterişli duracaktır.

Şimdi Doğallık Moda

Unutmayın ki o abartılı çok yapay duran gelin saç modelleri eskide kaldı. Artık her şey sadelik ve doğallıktan yana. Bu yüzden gelin saçı ne kadar abartılı bir saç modeli gibi görünse de en doğal görünüm hedeflenerek gelin saçı yapılmalıdır. Çünkü bu durumda güzelliğiniz saçınızın altında ezilmeyecek tam tersi daha ön plana çıkacaktır. Düğün saç modelleri artık sade, dağınık ve dalgalı saç modelleri ile özleşmiş durumda.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi