Duvar Süsleme Modası, Ev Dekorasyon Fikirleri ve Moda Trendleri

Duvar Süsleme Modası, Ev Dekorasyon Fikirleri ve Moda Trendleri
Duvar Süsleme Modası, Ev Dekorasyon Fikirleri ve Moda Trendleri

Yeni evlenen ya da yeni ev sahibi olan bireylerin düşündükleri ve her ayrıntıyı dahi dikkat ettiği duvarlar. Evlerde önem verilen ve işçilik olarak en çok zorlanılan kısımdır duvarlar. Birçok ayrıntısı, şekli, dizaynı ve dekorasyon tipi vardır. Günümüzde önem verilen rağbet gören duvar modelleri arasında duvar panelleri ve 3D duvar mevcuttur. Renkli, özenli, dikkat çekici ve boğucu olmamasına özen gösterilmelidir. Bunun için de duvarınızı sevdiğiniz bir çizgi kahraman baskılı duvar kağıtları uygulayabilirsiniz ya da simli duvar boyası kullanabilirsiniz. Günümüzde mat ve nude tonlarda boya kullanılmakta ve bu boyalara uygun duvar süslemeleri yapılmaktadır. Kum beji renkli bir duvar için kahve tonlarında dairesel ve geometrik şekillerde bulunan saat ve fotoğraf çerçevesi alabilirsiniz. Her odanın kendine özgü havası ve süslemesi olsun istiyorum diyorsanız, odanızı istediğiniz renkte boyayabilir ve renge uygun duvar saatleri ve çerçeveler alabilirsiniz. Damla sakızı tonlarında boyalı bir odada raflık veya kitaplık tarzında küçük el işleri yapabilir ve size özgü olan dekorasyonu yaratabilirsiniz.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Duvar Gereçleri

Duvar renginize uygun tonlarda çerçevesi olan aynanızı asabilir ya da mumluk rafları yapabilirsiniz. Televizyon ünitesini duvar renginizle aynı renkte almak duvarlarınızın özelliğini kapatacak ve odanızı boğacaktır, aynı renkleri tercih etmemelisiniz. Duvar renginize göre bir ton daha açık ya da daha kapalı televizyon üniteleri odanıza daha hoş bir hava katabilir. Duvar tasarlarken deri, ahşap yapılardan yararlanabilir ve dekore ederken geometrik ve simetrik şekillerden faydalanabilirsiniz. Ahşap ve deri malzemeler odanıza daima özgü ve seçkin bir hava katacaktır. Duvarlarınıza hayvan heykelleri asabilir ya da tarihi olarak değerli olan bir eşyanızı asabilirsiniz. Duvarınızı renklendirmek istiyorsanız, renkli ışıklar asabilir, meşale ya da gece lambası kullanabilirsiniz. Sizin için manevi değeri yüksek olan bir fotoğrafı renkli fon kartlara yapıştırıp asabilirsiniz. Su bazlı ya da akrilik özelliği bulunan boyalarla duvarınıza hayat verebilir ve dilediğiniz resmi çizebilirsiniz.

Canlı Duvarlar

Duvarlarım için daha sade ve canlı şeyler arıyorum diyorsanız evde kullanmadığınız, gözden çıkardığınız ya da marketten alacağınız plastik tabakları istediğiniz renge boyayıp istediğiniz resmi yaparak kendi yaratıcılığınızı ve sadeliğinizi ortaya koyabilirsiniz. Çeşitli şekillerde bulunan taşları dilediğiniz renge boyayıp duvarınıza bir yapıştırıcı yardımıyla isteğiniz aralıkta ve istediğiniz şekilde asabilirsiniz. Duvarınıza küçük halılar asabilirsiniz. Puzzle şeklinde bulunan duvar desenleri ve çerçeveleri asabilirsiniz. Birbirini tamamlayan bir çerçevenizi, fotoğrafınızı ve resmi kullanabilir ve kendinize göre dekore edebilirsiniz. Kendi zevkinize göre dekore edip dilediğinizde odanızın havasını ve canlılığını değiştirebilirsiniz.

Sizin için değerli olan bir notu, bir fotoğrafı veya resmi duvarınıza bir yapışkan sayesinde yapıştırabilirsiniz. Duvar dekorasyon ürünleri olarak fayans ve mermer kullanabilir bu araçları dilediğiniz şekilde süsleyip duvarınıza asabilirsiniz. Doğa ve duruluktan yanayım diyorsanız kurumuş ağaç ve çiçek yapraklarını, dallarını mumlayarak duvarınızı süsleyebilirsiniz. Renkli ve mozaik taşlar kullanarak duvarlarınızı gösterişli hale getirebilirsiniz. Dilediğiniz renkte ki küçük ve kullanışlı saksılara çeşitli ve hoş kokulu çiçekler dikerek duvarınızı daha taze ve canlı hale getirebilirsiniz. Çeşitli ve renkli figürleri bulunan anahtarlıklar alabilir ve onlar için küçük askılıklar inşa edebilirsiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica