Egenin İncisi İzmir Size Harika Bir Tatil Sunuyor

Egenin İncisi İzmir Size Harika Bir Tatil Sunuyor
Egenin İncisi İzmir Size Harika Bir Tatil Sunuyor

Doğası ve tarihiyle ayrı bir güzel olan İzmir, her haliyle size unutulmaz bir tatil yaşatacak. Zaten yakınınızda bir İzmirli arkadaşınız varsa o bile size büyük bir keyifle İzmir’de tatil önerisi hatta önerileri sunacak. Geçmişten gelen şehir devletleri, ticareti ve doğasıyla mutlaka bu şehri gezmelisiniz. Şehrin adının hikayesi ise oldukça ilginç. Amazonlarla savaşan yerli halk savaşı kazanır. Sonra kralları amazonların kraliçesiyle evlenir. Kraliçenin adı olan “Smyrna” bu şehre verilir. Ayrıca kent tarih boyunca birçok medeniyetin gözdesi olmuş ve dolayısıyla da birçok medeniyetten izler taşıyor.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

İzmir’de Nereler Gezilir?

Her şehrin bir simgesi olur. İzmir için bu simgelerden birisi “kordon” denilen sahil şeridi ve meşhur saat kulesidir. Ege Denizinin güzelliğini bir de buralardan görmelisiniz. Tıpkı İstanbul’daki Kapalı Çarşı gibi İzmir de bir çarşı bulunur. Gitmişken Tarihi Kemeraltı Çarşısını da gezmek eğlenceli olacaktır. Ayrıca 1900’lü yılların başında yapılan Tarihi Asansörü görmeden geçmeyin. Zamanında aralarında yükseklik farkı olan iki mahalle arasına yapılan bu asansörü bugün belediye işletiyor. Eğer denizden biraz uzaklaşmak isterseniz Spil Dağı ve Yamanlar Dağı sizin için güzel bir durak olacak. Ayrıca İzmir Kuş Cenneti ise ülkemizim sayılı doğal kuş cennetleri arasında olup harika bir deneyim sunacak. Eğer İzmir’in geçmişi ve diğer uygarlıkları merak ediyorsanız İzmir müzeleriyle sizi tarihe doyuracak. Özellikle İzmir Arkeoloji Müzesi, İzmir Resim Ve Heykel Müzesi, Atatürk Müzesi, Tarih ve Sanat Müzesi, Agora Açık Hava Müzesi, Açık Hava Arkeoloji Müzesi gibi müzeleri gezmeye doyamayacaksınız. Ayrıca bu müzelerin çoğunu devlet işletiyor bunun için eğer bir “Müze Kart” alırsanız yılda sadece küçük bir ücret karşılığında tüm devlet müzelerine ücretsiz girebilirsiniz. İzmir’de tatil önerisi elbette bunlarla sınırlı değil.

Antik Dünyanın En Büyük Şehri

İzmir’de tatil önerisi için diğer olmazsa olmazlar arasında olan Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti’ne mutlaka uğramalısınız. Bu antik kent, bir zamanlar çok büyük ve meşhur bir liman kentiymiş. Ayrıca yine buradaki Meryem Ana Kilisesi Hıristiyanlar için kutsal bir mekân. Hatta özellikle 2012 yılı için çokça duyduğunuz meşhur Şirince kasabasına da uğrayabilirsiniz. Uygun otelleri ve hoş insanlarıyla bu şehirde güzel bir tatil sizi bekliyor.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica