Elektronik Isıtıcı Kanser Mi Yapıyor? Elektronik Isıtıcının Zararları

Elektronik Isıtıcı Kanser Mi Yapıyor? Elektronik Isıtıcının Zararları
Elektronik Isıtıcı Kanser Mi Yapıyor? Elektronik Isıtıcının Zararları

Kış aylarının gelmesi ile beraber elektronik ısıtıcıların zararlı olup olmaması yönü gündeme gelmektedir. Hemen hemen birçok insanın evinde alternatif ısıtıcı olarak kullanılan elektronik ısıtıcılar hem zaman tasarruftu sağlamakta hem de düşük enerjiyle çok verimli bir ısıtma sağlamaktadır. Bu durumda elektronik cihazları diğer ısıtma sistemlerine oranla daha cazip kılmaktadır. Ancak uzmanlar elektronik ısıtıcılara 2 metreden fazla yaklaşılmaması gerektiği yönünde uyarılarda bulunmaktadır. Aksi takdirde elektronik ısıtıcılar diğer eşyalara göre daha fazla elektromanyetik radyasyon yaydığı için insan vücuduna zararları çok fazla olacaktır.

Elektronik Isıtıcının Zararları

Uzmanlar elektrikli ısıtıcıların fazla kullanıldığı takdirde baş ağrısı, halsizlik, uykusuzluk, cinsel isteksizlik, yorgunluk hissi gibi durumların olduğunu söylemektedir. Vücut direnci düşük insanlar için kanser oluşumunu etkilediği konusunda ciddi araştırmalar mevcuttur. Özellikle bebek ve çocukların odalarını ısıtırken kesinlikle bu ısıtıcıların kullanılmaması gerekir. Çünkü bebeklerin ve çocukların vücut dirençleri daha düşüktür. Radyasyona karşı daha açıktırlar. Ayrıca bu cihazlara yakın veya uzun süreli temasta ciddi cilt yanıkları oluşabilmekte ve gözlerde kalıcı hasar bırakabilmektedir.

Radyasyonun Etkisinden Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

Radyasyondan uzak durmak için ısıtıcının kullanıldığı oda bol bol havalandırılmalıdır. Odada kaya tuzu bulundurmak radyasyonun etkisinden korur. Bu tür ısıtıcılar kullanılırken evin izolasyonunu iyi yapmak ve ısıtıcıyı uzun süreli çalıştırmamak faydalı olacaktır. Eğer mümkünse diğer ısıtma kaynakları kullanılmalı ve zorunlu olmadıkça elektronik manyetik ısıtıcılar kullanılmamalıdır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica