Elektronik Nedir? Elektronik Belge Ne Demek?

Elektronik Nedir? Elektronik Belge Ne Demek?
Elektronik Nedir? Elektronik Belge Ne Demek?

Elektronik Nedir? Teknoloji son yıllarda çok hızlı bir gelişme ve değişim süreci içine giren ve insanların hayatlarını gün geçtikçe kolaylaştırmaya çalışan bir olgudur. İnsanlar teknoloji sayesinde günlük işleri dahil olmak üzere neredeyse tüm işlerini bilgisayarlardan internet aracılığıyla elektronik ortamlardan yürütmektedirler. Elektronik ortam dediğimiz şey ise internet ortamından yürütülen, kaybolsa bile yeniden getirilebilen, yazılı bir materyale ihtiyaç duyulmayan bir sistemdir.

Elektronik Ortam

Elektronik ortamlar insanların yaptıkları tüm işleri yürütmeye ve internet ağları sayesinde saklamalarına yardımcı olan bir sistemdir. Elektronik ortamda yürütülen işlemler istenildiği yerde bırakılıp, istenildiği zaman tekrar başlatılabilme, zamandan ve ekonomiden kar etme, yapılan işleri daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapma kolaylığı sağlamaktadırlar. İnsanlar, bu ortamlardan faydalanarak hem gündelik işlerini hem de diğer işlemlerini istedikleri zaman istedikleri şekilde gerçekleştirme fırsatını bulurlar.

Elektronik Belge

Teknolojinin, bilgisayar sitemlerinin ve internet ağlarının gelişmesinin bir sonucu olan elektronik belgeler, insanların yapmak istedikleri işleri bilgisayar üzerinden internet ağları yardımıyla yapmalarını sağlamak ve insanların zamandan ve emekten tasarruf etmelerine yardımcı olmak için geliştirilen belge türüdür. Elektronik belgeler, yazılı bir kağıda ihtiyaç duyulmadan internet üzerinden kolayca insanlar arasında dağıtılabilen ve istenildiğinde kolayca değiştirilebilen bir belge türüdür. Elektronik belgeler, çoğaltılmasının kolay olması, insanlar arasında istenildiği gibi çoğaltılabilir olması, gerekirse değiştirilmesinin kolay olması, insanlara zamandan ve emekten tasarruf ettirmesi gibi özelliklerinden dolayı son yıllarda kullanımı oldukça artan teknolojik gelişmelerdendirler.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica