Ev Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Ev Dekorasyon Nasıl Yapılır?

/
/
453 görüntüleme

Son zamanlarda birçoğumuz evimizi yeniden dekore etmek istesek de, birçok farklı tercihin olması kafamızı karıştırıyor. Bu gün hangi internet sitesine girsek birçok farklı dekorasyon çeşitleri bulmak mümkün. Peki, ama hangisini seçmeliyiz? Doğru tercihi nasıl bulacağız?

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Evinizde kullanacağınız eşyalar sizin sevdiğiniz, görünce mutlu olduğunuz eşyalar olmalı. Sevdiğiniz renk tonlarını belirlemeli ve öncelikle evinizin duvar ve zemin renklerine karar vermelisiniz. Eşyalarınızı seçerken her ne kadar çevrenizden görüş alsanız da son karar sizin olmalı. Dekorasyon da renkler çok önemlidir bu yüzden renk uyumlarına dikkat etmelisiniz.

Eviniz Size Özgün Olmalı

Evinizde fotoğraflar için yer açmalısınız. Birçok değişik renk, boyut ve desenlerde çerçeveleri duvara karışık olarak asmak çok güzel bir görünüm kazandırabilir. Fotoğraf seçiminde ise aile büyüklerinizin, arkadaşlarınızın fotoğraflarına yer verebilir, özel günleriniz mutlu ya da mutsuz olduğunuz anılarınızı hatırlatacak birçok farklı seçim yapabilirsiniz.

Eğer canlı çiçekleri seviyorsanız çok zengin bir dekoratif çeşitlilik yakalamak çok kolay olacaktır. Rengarenk çiçekleri evinizin bir çok köşesinde büyütebilir ve evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz. Canlı çiçeklerin olması sizi evinize daha çok bağlayacaktır. Bazen de evde çok çiçek olması sizi sıkabilir, çiçek miktarını ve çiçek seçimini dikkatli yapmalısınız.

Küçük ya da büyük bir kütüphane hiç fena olmaz. Hatta eğer uygun bir odanız varsa kitap okumak için bu odayı bambaşka dekore etmek muhteşem olacaktır. Kitaplarla dolu bir oda da vakit geçirmek tüm yorgunluğunuzu alıp sizi deşarj edebilir. Bunu yapmak için illaki de bir odaya ihtiyacınız yok tabi ki de. Evinizin uygun bir köşesini de kütüphane yapabilirsiniz. Duvar ve eşya renklerine uygun bir kütüphane bir okuma koltuğu hatta bir çalışma masası çok güzel bir fikir olabilir.

Eviniz sizi, siz de evinizi yansıtırsınız

Dekorasyon tamamen sizin hayal gücünüz ve fikirlerinizle alakalıdır. Bir başkasının dekore ettiği ev size uygun olmayabilir. Hepimizin hayalinde mutlaka dekoratif fikirleri vardır. Evinizi seçerken bile bu fikirleriniz doğrultusunda bilinçaltınız sizi yönlendirecektir ve siz farkına bile varamayabilirsiniz. Anneniz, babanız, bebeklik döneminiz, çocukluk döneminiz, yaşadığınız ortam ve bunun gibi birçok etkeni kendinizin dekore ettiği bir evde bulabilirsiniz. Birçok yerden farklı fikirler alabilirsiniz ancak tercihleriniz yine kendinize özgü olacaktır.

Günümüzde birçoğumuz başkalarının dekore ettiği evlerde yaşıyoruz. Mutsuzlukların temelinde kendi seçimlerinizin olmaması büyük öneme sahip. Yaşayacağımız evi mutfağın, yatak odasının konumunu, salonumuzun genişliğini, renk seçimlerini her şeyimizi bir başkası düşünüp tasarlıyor. Tabi ki de birçoğumuzun bu seçimleri yapma şansı yok. Umuyorum ki gelecekte dekorasyonun temelini oluşturan mimari konusun da kendi seçimlerimizi kullanabiliriz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi