Ev İçi Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Ev İçi Dekorasyon Nasıl Yapılır?

/
/
986 görüntüleme

Evlerimizin büyüklüğü ne olursa, genelde hepimiz şık, kullanışlı, ferah bir ev isteriz. Herkesin zevkleri, ihtiyaçları farklılık gösterse de elimizden geldiğince dekorasyona önem veririz. Dekorasyonda renk uyumu çok önemlidir. Özellikle dar alanlarda açık renklerin seçilmesi mekanı daha ferah ve geniş gösterecektir. Geniş alanlarda zevke göre koyu renkler kullanılabilir. Her yıl dekorasyon renkleri modasında çeşitli değişiklikler olsa da, en iyi moda bize hoş gelendir. Renkleriyle, desenleriyle bize hangi mobilya, hangi aksesuar hoş geliyorsa onu tercih etmekte fayda var.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Mutfak

Özellikle bayanların en fazla vakitlerini geçirdikleri yerlerden biridir mutfak. Yemek öncesi hazırlık, yemek ve sonrasındaki toparlama, temizlik işlemi için bayanlar neredeyse evde geçirdikleri zamanın uyku hariç yüzde seksenini mutfakta geçirirler. Mutfağın büyüklüğüne, kullanım alanına göre farklı ve birbirinden kullanışlı dolap modelleri mevcuttur. Mutfak dolaplarında açık renk kullanılması idealdir. Ayrıca üst dolaplar daha açık, alt dolaplar daha koyu seçilebilir. Mutfak dolaplarının büyüklüğü, çekmece sayısı kullanacak kişinin tercihine göre dizayn edilirse çok daha sağlıklı olur. Özellikle büyük ölçekli çekmece tarzı dolaplar tencere, tava koymak açısından çok kullanışlıdır. Mutfak tezgahının açık renk olması da ideal bir tercihtir.

Oturma odası

Son yıllarda mobilya, döşemeler renklendi. Farklı renklerde, uyumlu renkler veya zıt renkler koltuk, halı ve mobilyalarda kullanılmaktadır. Kişinin zevkine göre, süslü ve gösterişli eşyalardan hoşlananlar için rengarenk bir oda düşünülebilir. Sade ve az rengin hakim olduğu bir dekorasyondan hoşlananlar için de, açık duvar kağıtları, tek renk koltuklar ve uyumlu bir halı önerilebilir. Sade mekanlarda duvarda bir tablo, sehpa üzerinde dekoratif bir çiçek veya biblo da hoş duracak, mekanı farklı kılacaktır. Yine seçeceğimiz koltuklara uygun bir halı odamızın havasına renk katacaktır.

Banyo

Evimizin diğer kısımlarını nasıl dekore ettiysek, banyoyu da bu tarza uydurmakta fayda var. Evin diğer bölümleri sade ve az renkli ise banyoyu da bu doğrultuda dekore etmelidir. Evin diğer bölümleri renkli ve daha modern ise, yine banyoyu da buna uygun olarak dekore etmelidir.

Çocuk Odası

Çocuk odalarında gittikçe farklı modellerde ve gerçekten çok kullanışlı mobilyalar tasarlanmaktadır. Odanız küçük ise, daha modüler ve az parçalı, açık renkli mobilyalar kullanılması gerekmektedir. Çocuklar özellikle hangi renk ve figürlerden hoşlanıyorlarsa onları tercih etmekte fayda var. Bu çocuğun odasını sevmesine ve orada zaman geçirmesine katkı sağlayacaktır. Erkek çocukları genelde arabalı yatakları tercih etmektedirler. Kız çocukları ise daha çok çizgi film karakterleri ile süslenmiş bir odayı tercih etmektedirler.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi