Evde Kaş Boyama Yöntemleri (Kaş Makyajı Yaparken Bilmeniz Gerekenler)

Evde Kaş Boyama Yöntemleri (Kaş Makyajı Yaparken Bilmeniz Gerekenler)

/
/
1172 görüntüleme

Tanrı’nın fırçasıyla çizmiş olduğu en güzel çizgidir kaş. Hem işlevsel hem de estetiktir. Çizgi kıvrıma, kıvrım hatlara döner. Kaşların renginin saç rengine uyumlu olabilmesi için ya da daha gür bir görünüme sahip olması için Evde Kaş Boyama işlemi yapılabilir. Kaş boyama kaş ve saç renk uyumunu sağlarken yüz güzelliğini de arttırır. Bu sayede yüz doğal bir görünüm kazanır.  Kaş boyama yöntemi son derece basit ve oldukça işe yarayan bir yöntemdir. Aynı zamanda kaş rengini saç rengiyle uyumlu hale getirebilmenin en ideal yoludur. Kaş hangi renk olursa olsun kuaföre gitmeden evde kaş boyama işlemi yapılabilir.

Kaş Boyama Nasıl Yapılır?

Evde kaş boyama işlemi gerçekleştirebilmek adına bazı malzemelere ihtiyaç vardır.

  • Tonik
  • Pamuk Pedler
  • Boya Geliştirici
  • Kaş Boyası
  • Boya Lekesi Sökücü
  • Boya Fırçası

Öncelikle kaşlar boyama işlemi öncesinde hazırlanmalıdır. Kaşların ve yüzün makyaj ürünlerinden ve yağ kalıntılarından arınması gereklidir. Kaş üzerinde bulunan herhangi bir makyaj ürünü veya yağ kalıntısı kaş boyasının etkisini değiştirmektedir.

Kaş ve saç rengine en uygun kaş boyası rengi seçilmelidir. Saç rengi koyuysa kaş renginin de koyu olması veya bir ton açık olması gereklidir. Eğer saç rengi sarıysa hafif koyu gölgelendirme işlemi yapılabilir.

Evde Kaş Boyama işleminde boya ve boya geliştirici bire bir oranda karıştırılır. Hamur şeklinde bir yoğunluk oluşturmak için iki malzemenin birlikte harmanlanması gerekir. Kaş boyama solüsyonu da karışım hazır olduğu an kaşlara uygulanmalıdır.

Kaş Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş boyama işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta boyanın kaş köklerine tam olarak ulaşmasını sağlamaktır. Boyanın etkisini tam olarak göstermesi için boyanın kaşlara tam olarak yedirilmesi gereklidir. Kaş boyama işlemini yaptıktan 3 dakika sonra kaş doğal pamuk yardımıyla temizlenmelidir. Eğer kaşınız istediğiniz renge dönüşmediyse kaş boyama işlemini tekrar yapın ve 3 dakika kadar daha bekletin.

Kaş boyama işlemi tamamlandıktan sonra istenmeyen tüylerden kurtulmanız tavsiye edilir. Kuru ve doğal bir pamuk yardımıyla bütün kaş temizlenmelidir. Evde Kaş Boyama işlemini tamamlamak için köşeli bir fırça yardımıyla gölgelendirme yaparak boş alanları kalem yardımıyla doldurabilirsiniz. Böylece kaş boyama işlemi tamamlanmış olur. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi