Evlilik Öncesi Ve Evlilikte Yaşanan Temel Sorunlar

Evlilik Öncesi Ve Evlilikte Yaşanan Temel Sorunlar
Evlilik Öncesi Ve Evlilikte Yaşanan Temel Sorunlar

Evlilikten Sonra Erkeklerde Görülen Değişiklikler; Erkeklerin bir çoğu evlendikten sonra değişir ve Evlilikten Sonra Erkeklerde Görülen Değişiklikler kadının da ilgisini çeker. Yani bir ilişkide özellikle erkeğin değişmesi kadın tarafından kısa sürede algılanabilir diyebiliriz. Yetişme tarzı ve kültürel yapımızdan dolayı her zaman daha rahat bir yetişme hayatına sahip olan erkekler evlendikten sonra kimi alışkanlıklarını bırakmasından dolayı bir dönem evlilik bunalımı adı altında bir depresyona girebilir. Fakat kısa zamanda toparlayarak ev düzenine ve evlilik hayatına da alışacaktır. Fakat bir kadının erkeğe göre evliliğe daha kolay uyum sağladığını söyleyebiliriz.

Erkekler Evlilikten Sonra Neden Değişir?

Aslında bir çok erkek bilinçli bir şekilde değişmez. Yani kimi insanlar erkeklerin isteyerek evlendikten sonra bazı alışkanlıklara başladığını düşünür ama evlilikten sonra erkeklerde görülen değişiklikler genelde farkına varılmadan erkeğin yaptığı davranışlardır. Bu davranışlara bazı örnekler verelim. Örneğin eve geç gelmeye başlayan bir erkek evlilik hayatından biraz sıkılmışsa bu davranışı istemeden sergiliyor olabilir. Evliilkte erkeklerde zaman içerisinde libido düşmesi de yaşanır. Bu belirli dönemlerde olduğu için geçici bir durumdur. Zaman içerisinde bir erkek ilgisini de eşine karşı kaybedebilir. Aslında bu iki taraflı bir eylemdir. Yani aynı şekilde kadının da eşine olan ilgisi azabilir. Zamanla evliliklerin heyecanı bitirmesi derken kastedilen aslında budur. Ama unutmayın ki bu heyecanı tekrar canlandırmak sizin elinizdedir. Sürpriz bekleyen bir kadına sevgiliyken devamlı sürpriz yapan bir adam evlendikten sonra bunları artık yapmıyorsa bu da kadının doğal olarak direkt farkedeceği bir değişimdir

Evlilikten sonra erkeklerde görülen değişiklikler arasında belki de ilk sırayı alacak olan bu değişimden rahatsızsanız bizce bunu eşinizle konuşmanız yararlı olacaktır. Televizyona saplanıp kalmak ve rutin bir hayata başlamak hem eşinizi hem sizi evlilik içerisinde rahatsız eder. Bu nedenle ilişkinize heyecan katmak için zaman zaman yeni şeyler denemelisiniz. İlişkilerde bir düzen nasıl başlarsa o şekilde devam eder. Yani sorumluluklarını bilmeyen bir eşiniz varsa bu düzenin böyle gitmemesi için yapmanız gereken durumdan rahatsızlığı dile getirmektedir. Unutmayın ki herşey ikinizin elinde!

Evlilikte Kıskançlık

Evlilikte Kıskançlık yaşanması oldukça rahatsız edici bir durumdur. Kıskançlık durumunun altında güvensizlik, özgüvensizlik, çevre kaygısı, kısıtlayıcı eğilimler, liderlik vasıfları ve kararsızlık yatmaktadır. Bu duyguların tümü kıskançlık olgusunu oluşturmaktadır. Evlilikte kıskançlık, bireylerin şikâyetçi oldukları bir durumdur. Kaybetme korkusuna bağlı olarak gerçekleşen kıskançlık altında bireye verilen değer yatmaktadır. Evlilikte kıskançlığın önüne geçilebilmesi üzere partnerinizin kıskanabileceğini düşündüğünüz durumları parteriniz size tepki göstermeden önce dile getirmeniz gerekmektedir. İlk adımı atarak partnerinizin güven duygusunu kazandıktan sonra her şey çok daha kolay olacaktır. Bir insanın güvenini kazanmak oldukça zordur. Bir insan ile aranızda güven ortamı oluşturabilmek üzere zaman gerekmektedir. Belli bir zaman sonra güven ortamı oluşturmak istediğiniz bireyler ile kusursuz bir güven ortamı kurmayı başarabilirsiniz. Kıskançlık, öfke, sevinç,üzüntü temel duygularımız arasında yer almaktadırlar. İçgüdüsel bir hal almış olan bu duygularımızı bastırmakta ve bir daha hissetmemekte zorlanırız. Kıskaçlık da bastıramadığımız duygulardan biridir. Kıskançlığı hissetme dereceleri her bireyde farklıdır. Öfke kontrolüne sahip bireyler, yoğun kıskançlık hissetmez ve içgüdüsel duygularını belirli bir oranda kontrol altına alabilirler. Güven ve fedakârlık gerektiren evlilik müessesesinde yaşanabilecek sorunların doğal olduğu unutulmamalı ve evlilikte kıskançlık konusunda bilinçlenilmelidir. Kişinin partnerinden sır saklaması, güven duygusundan yoksun bir ortamın oluşmasını sağlayacaktır. Bu durum bireyde şiddetli kıskançlık görülmesine sebebiyet verecektir. Şiddetli kıskançlık duyan birey, hareketlerini kontrol edemez ve çevresindekilere zarar verebilir. Şiddetli kıskançlığın kontrol altına alınabilmesi üzere kişisel kontrolün sağlanması gerekmektedir. Kişisel kontrolün sağlanabilmesi için pratik yapmak gerekmektedir. Sinirlendiğiniz anda farklı durumları düşünmek ve sizi mutlu eden unsurları aklınıza getirmek sizleri büyük oranda sakinleştirecektir.

Kıskançlığa Bağlı Öfke

Kıskançlığa bağlı olarak gelişen öfke, günümüzde sıkça görülmekte olan bir problemdir. Öfke kontrolünün önemi bu noktada devreye girmektedir. Kıskançlığa bağlı öfke sırasında yaptıklarının bilincinde olmayan birey, pişman olacağı hareketlerde bulunabilir. İleriki zamanlarda pişmanlık duymamak üzere bu öfkenin önüne geçilebilmesi gerekmektedir. Öfke halinden sonra unutkanlık ve suçluluk duygusu yaşamak oldukça doğaldır. Evlilikte kıskançlık durumunun getirilerinden biri de öfke olarak bilinmektedir. Evlilik hayatının zedelenmemesi üzere kıskançlığa bağlı öfke hallerinin önüne geçilmelidir.

Evlilikte Boşanma Nedenleri hakkında bu makalemizde siz değerli okurlarımıza burada önemli bilgiler vererek sizi bu konuda bilgilendireceğiz. Genel anlamı ve en kısa tanımı ile boşanma evlilik birliğinin yasal anlamda sona ermesi demektir. Aile kurumu her ne kadar yasalarca çok kutsal sayılan bir kurum olsa da şiddetli geçimsizliklerde genellik ile çiftler evliliklerinin daha fazla yürümeyeceğini anladıkları için boşanmaya karar verirler.

Taraflardan birisi hukuk yasalarına göre geçerli olan bir boşanma sebebi ile mahkemeye başvurur. Daha sonra diğer kişiye de bu boşanma davasının açılmak üzere olduğu hakkında mahkemeden geçerli evraklar gider. Eğer iki kişi de boşanmak için onay verir ise çiftin yasalar üzerindeki evliliği son bulabilir. Çiftin her hangi bir tarafından bir boşanma davası açılabilmesi için ilk olarak geçerli bir boşanma sebebine ihtiyacı vardır. Boşanma davaları da genel boşanma davaları ve özel boşanma davaları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Evlilikte Boşanma Nedenleri isimli makalemizde bunlara sizler için bahsedeceğiz.

Evliliği Sona Erdirmek Adına Geçerli Olan Boşanma Sebepleri

Evlilikte Boşanma Nedenleri isimli makalemizde sizlere bir evliliği sona erdirmek için nasıl geçerli olacak olan sebepler sunulabilir ve bu sebepler nelerdir onları anlatacağız. Öncelik ile bu geçerli sebepler Aile hukukunda tamamı belirtilmiş olmaktadır. Boşanma davalarının çıkış sebeplerine bakacak olur isek ilk olarak karşımıza eşlerden birisinin yapmış olduğu zina çıkmaktadır. Zina eşlerden birisinin evlilik içindeki sadakat yükümlülüğünü yerine getirmemesinden dolayı geçerli bir sebep olarak sayılır.

Evlilikte Boşanma Nedenleri Nelerdir?

Bir diğer geçerli sebep ise cana kastetmek yani eşini öldürmeye teşebbüs etmektir. Bu durum medeni kanun içinde de ayrı bir yere sahiptir ve özel bir boşanma sebebi olarak bilinmektedir. Kötü muamele ve ağır derecede onur kırıcı bir davranış içinde de bulunulması eşlerden buna maruz kalan kişinin boşanma davası açması anlamına gelmektedir. Bunlarda geçerli bir sebeptir. Boşanma sebeplerinden belki de en önemlisi terk etme durumudur. Eşlerden birisi eğer evlilik süreci içinde eşini terk ederse evlilik yasalar açısından da istenildiğinde bitme durumuna getirebilir. En büyük sebep ise genelde mahkemelere yansıyan sebep de şiddetli geçimsizliktir.

Evlilikteki Cinsel Sorunlar

Evliliğin önemli bir kurum olduğu her zaman bilinir. Tabi iki kişinin birbirine bağlanması, hayat standartlarını uygun ölçülerde birleştirmesi ve ihtiyaçlarını birbirlerine göre karşılamaları da bunların arasında önemli olmaktadır. Yine de istenmeyen sorunlar meydana gelebildiği gibi, can sıkıcı sonuçlarla evlilikteki cinsel sorunlar da günümüzde artmakta olduğu da bir gerçektir. Evlilikte genelde psikolojik sorunlar nedeni ile cinsel konularda bazı takım sorunlar yaşanmaktadır. Evli olan kadın ve erkeğin cinsel hayatlarında sorun yaşamalarının temel sebepleri arasında, cinsel kavrama bakış açıları ve kadının evlendikten sonra bile bir erkekle birlikte olma düşüncesinin utanç veriyor olabilmesidir. Elbette yetiştirme ortamı, algılar ve bir kadının yıllarca bu kalıp içerisinde yaşaması gibi unsurlarda göz önüne alındığında bu tarz sıkıntıların mahiyeti de oldukça genişlemiş olmaktadır.

Psikolojiye Dayanan Sorunlar ve Evlilik

Cinsellik bir yaşam döngüsünün parçasıdır. Özellikle bir erkek ve kadının birbirlerini en masum ve özel anlarında yakınlaşmayı temsil etmektedir. Bu yüzden de evlilikteki cinsel sorunların olması, iki kişinin aralarındaki sevgi, saygı ve istek kavramlarını büyük ölçüde etkileyebilmektedir. Genelde bu sorunların temelinde birbirini tam olarak anlayamama ve sorunun çözümüne ulaşmaktan dahi kaçınma durumları da vardır. Bir erkeğin cinsel isteği ve bir kadının cinsel istekleri farklı kavramlarda çalışmaktadır. Yine de bir kadının erkeğe göre cinsel açıdan çok daha büyük bir keyif aldığı da bir gerçektir. Burada önemli olan duygusal anlamda bir erkeğin evli olduğu kadınına istediğini verebilmesi, duygularını tatmin edebilmesi ve onu memnun edebilmesidir.

Çünkü sürekli yaşanan kavgalar ve araya giren soğumalarda bir kadın için cinselliğin alınmasına büyük bir engel teşkil edebilmektedir. Evlilikteki cinsel sorunları, cinsel kavramın tam olarak bilinmemesi ve iki tarafın bu kavram üzerinde iyi bir şekilde şekillenmemesi üzerinden de kaynaklanmaktadır. Bu nedenle bir erkeğin kadını en iyi şekilde uyarmayı bilmesi ve cinsel duyularını açması da gerekiyor. Çünkü cinsel kavramı hayatın dışına çıkarma düşüncesi bir insanın yaşam döngüsünde bir parçasından uzaklaşması anlamına gelmektedir. Bu yüzden mutlaka kadın ve erkeğin biyolojik sorunları yoksa, psikolojik olarak bunu aşmamaları içinde bir neden yoktur.  

Evlilik Öncesi Olumsuz Evlilik Yorumları; Çiftler evlilik kararı alıp bunu etrafa duyurmaya başladığını andan itibaren çevresindeki insanlar iki gruba ayrılırlar. İlki olumlu gruptur. Bu grup iyi dileklerde bulunur, evliliğin güzel taraflarından bahseder, hayata kelebekler bırakırlar rengârenk. İkinci grup ise olumsuz gruptur. Bu grup önce bir sorgular “ emin misiniz? Biraz hızlı olmadı mı? Biraz daha mı düşünseniz?

Evlilik Öncesi Olumsuz Evlilik Yorumları

Evlilik sorumluluğuna hazır mısınız?” tarzı sorularla giriş yaparlar. Çiftler kararlıysa bu sefer başka bir yönteme geçerler. O yöntem de evliliğin zorlukları hakkında olur. Genel olumsuzluklarla çifti ikna edemezlerse, örnek vermeye başlarlar. Örnekleri de genel olarak yakın çevredeki sorunlu evliliklerden, boşanmalardan vs. olur. En sonunda ya amaçlarına ulaşma yoluna yaklaşırlar ve çiftin düşünmesine sebep olurlar ya da “ e, yaşayın görün madem” moduna girip havlu atarlar.

Evliliklerle ilgili duyduğumuz kötü yorumlar bizi korkutuyor, ne yapmalıyız?

Evlilik kararı almak pek sıradan bir olay değildir. Bunun lafının bile geçmesi, ilişkide büyük bir seviye atlamaktır. Öyle düşünün evlilik tozpembe bir yer değildir. Ama ilişkilerde de durum böyledir. Yani mutlaka sorunlar yaşayacaksınız. Adı evlilik olduğu için bu sorunlara karşı olan yaklaşımlarınız da şekil değiştirecektir, değiştirmek zorundadır. Fakat olası sorunlardan dolayı, güzel anlar yaşamayacağınızı düşünmeyin. Evlilik doğru bir şekilde yürütüldüğünde de hayatınızın çok daha güzel olmasına sebep olabilir. Hayatın her aşamasında sorun, olumsuzluk vs. zaten vardır. Evlilikte de olacak ama bu güzel anların üzerini kapatmayacak. En iyisi mi, siz bir karar aldıysanız bu kararınızın arkasında durun. Yorumları tabii ki dinleyin fakat tamamen yorumlara da odaklanmayın.

Evlendikten sonra sorun yaşarsak ne olacak?

Bunu şimdiden düşünmeye başladıysanız, evlilik kararınızı bir gözden geçirin derim. Tabii ki de sorun yaşayacaksınız, insanların birbiriyle fikir çatışması yaşaması engellenebilir mi? Yaşadığınız sorunlarla baş etme ve olayları iyi tarafa çekme yöntemleriniz olacak. Bu yöntemlere uyduğunuz takdirde evlilikte de karşılaştığınız sorunların üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Çözülemeyecek sorunlar yaşarsanız da göbeğiniz birbirine bağlı olmayacağından dolayı, düzgünce konuşur ve gereken kararları alırsınız. Bunu şimdiden bu kadar yoğun düşünmenin pek bir mantığı yok, biraz zamana bırakın hayatı.

Evliliklerin belki de en güzel tarafı bir aile olmak. Gerçek bir aile olabilmenin altın kuralı ise şüphesiz ki çocuk sahibi olmak. Çoğu insan çok istediği halde maalesef ki çocuk sahibi olamıyor, kimisi de çocukları olduktan sonra sahip oldukları güzelliğin farkına varamıyor ve sorunlar yaşıyor. Öncelikle şu unutulmasın ki çocuk sahibi olmak kolay gibi gözükse de çok büyük bir sorumluluktur. Sonuç olarak kedi, köpek sahiplenmeye benzemiyor, bir insan dünyaya geliyor ki kedi, köpek bakmak bile çok büyük bir sorumluluk. Çocuk sahibi olmanın ciddiyetini düşünün artık. İnsanların başına gelebilecek en güzel olay olan anne, baba olmak kimi evlilikleri güçlendirirken, kimisini kopma noktasına getiriyor. Peki, neden?

Çocuk sahibi olduktan sonra eşim bütün ilgisini çocuğa verdi, benimle ilgilenmiyor

Bir çocuk dünyaya getirmek uzaktan bakınca basit bir olay gibi görünebilir. Fakat anne rahmine düştükten sonra tam 9 ay boyunca tek bedende iki insan var oluyor. Bir kadının başına gelebilecek en güzel duygu olan annelik duygusu tam 9 ay boyunca her gün, her saat, her dakik, her saniye bünyesine işleniyor ki aksi mümkün değil zaten. Kadınlar çocuklarını dünyaya getirdikten sonra sevgisinin büyük bir kısmını genelde çocuklarına verirler. Aslında haklılar, düşünsenize kendi bedenlerinden bir insan dünyaya geliyor. Fakat erkekler bu durumu pek anlayamıyorlar. Anlayamadıkları için de eşlerinin bütün ilgisini çocuğa vermesinden rahatsızlık duymaya hatta kıskanmaya başlayabiliyor. Çünkü babalık duygusu, annelik duygusundan biraz daha farklı bir durum. Babalık duyusu çocuk dünyaya geldikten sonra başlarken, annelik duygusu çocuğun rahme ilk düştüğü güden itibaren başlar ve her an büyür. Rahatsızlık duyduğunuz konu size olan ilgisinin azalmasıysa eğer, ona biraz zaman verin. Yapacağınız konuşma yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir.

Çocuğumuz olduğundan beri eşim sürekli sorumluluklarımdan bahsediyor, sıkıldım

Eşiniz çocuğunuzun geleceği ile ilgili endişeler duyuyor olabilir. Ona anlayışla yaklaşarak, kendinizi güzel bir dille ifade edin. Siz de sorumluluğunuzun farkında olduğunuzu ona belli edin ve onların sonsuza kadar hayatlarında olup, elinizden gelen her şeyi yapacağınızı ona hissettirin. Evliliklerin belki de en güzel tarafı bir aile olmak. Gerçek bir aile olabilmenin altın kuralı ise şüphesiz ki çocuk sahibi olmak. Çoğu insan çok istediği halde maalesef ki çocuk sahibi olamıyor, kimisi de çocukları olduktan sonra sahip oldukları güzelliğin farkına varamıyor ve sorunlar yaşıyor. Öncelikle şu unutulmasın ki çocuk sahibi olmak kolay gibi gözükse de çok büyük bir sorumluluktur. Sonuç olarak kedi, köpek sahiplenmeye benzemiyor, bir insan dünyaya geliyor ki kedi, köpek bakmak bile çok büyük bir sorumluluk.

Çocuk sahibi olmanın ciddiyetini düşünün artık. İnsanların başına gelebilecek en güzel olay olan anne, baba olmak kimi evlilikleri güçlendirirken, kimisini kopma noktasına getiriyor. Peki, neden? Çocuk sahibi olduktan sonra eşim bütün ilgisini çocuğa verdi, benimle ilgilenmiyor Bir çocuk dünyaya getirmek uzaktan bakınca basit bir olay gibi görünebilir. Fakat anne rahmine düştükten sonra tam 9 ay boyunca tek bedende iki insan var oluyor. Bir kadının başına gelebilecek en güzel duygu olan annelik duygusu tam 9 ay boyunca her gün, her saat, her dakik, her saniye bünyesine işleniyor ki aksi mümkün değil zaten. Kadınlar çocuklarını dünyaya getirdikten sonra sevgisinin büyük bir kısmını genelde çocuklarına verirler. Aslında haklılar, düşünsenize kendi bedenlerinden bir insan dünyaya geliyor. Fakat erkekler bu durumu pek anlayamıyorlar. Anlayamadıkları için de eşlerinin bütün ilgisini çocuğa vermesinden rahatsızlık duymaya hatta kıskanmaya başlayabiliyor.

Evliliklerdeki Sarsıntılar

Çünkü babalık duygusu, annelik duygusundan biraz daha farklı bir durum. Babalık duyusu çocuk dünyaya geldikten sonra başlarken, annelik duygusu çocuğun rahme ilk düştüğü güden itibaren başlar ve her an büyür. Rahatsızlık duyduğunuz konu size olan ilgisinin azalmasıysa eğer, ona biraz zaman verin. Yapacağınız konuşma yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir. Çocuğumuz olduğundan beri eşim sürekli sorumluluklarımdan bahsediyor, sıkıldım Eşiniz çocuğunuzun geleceği ile ilgili endişeler duyuyor olabilir. Ona anlayışla yaklaşarak, kendinizi güzel bir dille ifade edin. Siz de sorumluluğunuzun farkında olduğunuzu ona belli edin ve onların sonsuza kadar hayatlarında olup, elinizden gelen her şeyi yapacağınızı ona hissettirin.

Evlilik İçin Cinsellik Önemli Midir; Bu konular her ne kadar gündem arkasında tutulsa da aktif şekilde yaşanmakta olan cinsellik, mutlu bir evliliğin temel yapı taşını oluşturur. Hatta kimi ilişkiyi, evliliğe taşıyan en önemli nedenlerden biri de cinselliktir. Tabii ki evliliklerde önem sırası cinsellğikten önce gelen maddeler vardır. Mesela güven, sadakat, saygı, sevgi gibi duygular olmadan istediğiniz kadar harika bir cinsel hayatınız olsun o evlilik yürümez. Temelinin sağlam olabilmesi için önce esas duyguların tam olması gerekir. Ki zaten bu duyguları tam olan çiftlerin cinsel hayatları da güzel olur.

Mutlu Bir Evlilik İçin Cinsellik

Evliliklerde veya ilişkilerde cinselliğin önemi neden yüksektir?

Yaşanmakta olan bir ilişkide çiftlerin birbirine karşı en savunmasız kaldığı nokta, en yakınlaştığı an, duygularının ve benliklerinin en rahat onaylandığı yer cinsel ilişki sırasıdır. Aynı zamanda kişiler yaşadıkları cinsel birliktelik esnasında korunduklarını, sevildiklerini, şefkat gördüklerini de en üst noktada hissederler. Evlilikte cinselliğin önemi yüksektir. Öyle ki boşanmaların büyük çoğunluğu; ten uyumsuzluğu, tatmin etmeyen cinsel ilişki yüzünden son bulur. Aslında düşünecek olursak, bu doğal ihtiyaç, istek kişilerin hayatlarını da etkiler. Yakın çevremizden de gördüğüm, bildiğim şekli ile cinsel hayatı güzel olan çiftler işlerinde, evlerinde, sosyal çevrelerinde daha verimli ve olumlular. Kişilerin tatmin olmadan yaşadıkları cinsel birliktelikler de tam tersi etki yaratır ve kişinin hayatını olumsuz etkiler. Kişi daha stresli olur en başta. Seks, kişiler üzerinde ciddi anlamda rahatlama ve mutluluk etkisi yaratır.

Aktif olmayan cinsel hayat, ayrılık sebebi midir?

Maalesef ki öyle. Fakat buna kendiniz karar vermeden önce mutlaka bir uzmandan destek almayı deneyin. Cinsel ilişki yaşamak, fiziksel olduğu kadar psikolojik de bir olaydır. Eğer ki cinsel hayatınızda sorunlar yaşıyorsanız bu sadece ten uyumsuzluğundan vs. olmayabilir, psikolojik nedenleri de olabilir. Bu gibi durumlarda acilen bir psikologdan destek almayı deneyin. Sizin için çizeceği tedavi sürecine uyun, eğer sorununuzu bu şekilde de çözemiyorsanız o zaman o doğrultuda karşılıklı bir karar verirsiniz. Fakat hemen kestirip atmayın ve acele etmeyin. Zamana yaymayı deneyin.

Sevgiliniz Evlilik Düşünüyor Mu?

Güzel başlayan ve güzel devam eden ilişkilerin şüphesiz ki en büyük hayali tuzlu kahvedir. Evlilik, çok kolay bir müessese olmasa da düşüncesi ile bir ilişki ilerletmek o ilişkinin daha sağlam yürümesine neden oluyor. Sonuçta ilişkinin son aşaması ve artık her şeyin resmiyete dönüşmesidir. Genelde bu düşünceye ilk kadınlar kapılır, ister annelik içgüdüsünün etkisi deyin ister daha duygusal bir yapıya sahip olmalarından deyin durum bu şekildedir.

Sevgiliniz Evlilik Düşünüyor Mu?

Kadınların bu konudaki baskıcı tavırları, çoğu erkeğin kaçmasına sebep oluyor. Sonuç olarak bir şeyin üzerine ne kadar çok giderseniz o kadar çok uzaklaşmasına neden olursunuz. Peki, sevgilinizin evlilik düşünüp düşünmediğinden emin değil misiniz? Kafanızdaki bu sorunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Ne zaman evlilik muhabbeti açsam, sevgilim başka bir konu hakkında konuşuyor?

Aslında bu size özel bir problem değil, erkeklerin büyük çoğunluğunun bu konu ile ilgili verdiği tepki bu şekildedir. Erkekler çok fazla baskıya gelemez, onları ne kadar boğarsanız kendinizden o kadar uzaklaştırırsınız. Bu sebepten dolayı siz de sürekli baskı yapmaktan, sürekli aynı şeyleri konuşmaktan ziyade bu olayın büyüsünü bozmadan yeri gelince tatlı tatlı konuşmayı deneyin. Emin olun ki bu davranışlarınız, sizi standart kadın kategorisinden çıkaracak ve sevgilinizin gözünde biraz daha artı puan alacaksınız. Sevgilimin niyetinin ciddi olmadığını düşünüyorum, nasıl anlayabilirim? Kadınların hisleri erkeklere oranla her zaman daha kuvvetlidir, öyle ki kimileri konuyu abartıp sadece hisleriyle hareket edebilir. Eğer böyle bir düşünceye kapıldıysanız, mutlaka altında bir sebep yatıyordur.

Sizin bu düşüncelere kapılmanıza sebep olan olayları tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Çünkü kimi zaman kendi kuruntularımızın kurbanı olduğumuz aşikâr bir durum. Bu düşünceler kuruntu mu yoksa somut bir şeylerden yola çıktığınız bir durum mu bunu bir sorgulayın derim. Somut durumlar daha ağır basıyorsa sevgilinizle düşüncelerinizi paylaşın. Unutmayın ki ortada bir sorun varsa bunu çözmenin tek yolu iletişim kurmaktır.  

Evlilik teklifi önerileri evlenmeyi düşünün erkek için önemlidir ve belki değişik bir fikre ihtiyacı vardır. Uzun zaman birliktelikler sonrasında ya da evlenmek için karar verdikten sonra nasıl bir evlilik teklifi yapılacağı sizin belki hayatınızın her alanında karşı karşıya geleceğinizi bir durumdur. Bu yüzden erkek evlilik teklifini hem detaycı, hem klişeden uzak orijinal düşünmek zorundadır. Birbirinin benzeri evlilik teklifleriyle gelen erkek alacağı cevap hayır olacaktır. Bu durumu hazırlamamak için çok araştırmalıdır ve günlerce bunun provasını yapmalıdır. Mekânı, mekândaki insanları, ruh halini, sevgilisinin ruh halini derken inanın trafiği bile hesap etmelidir. O an gelebilecek çişini bile düşünmelidir. Heyecan insana ummadığı şeyler yaptırırken tüm bunlarla mücadele etmesini bilmelidir.

Evlilik Teklifi Önerileri

Evlilik teklifi önerileri için orijinal evlilik teklifi şöyledir dizlerinizin üzerine çökün ve yüzüğü çıkarıp evlilik teklifinizi yapın. Evet, kaseti geri sarıyoruz bu evlilik teklifi olmadı. Böyle bir evlilik teklifi ancak evlenmek istemeyen kişi için geçerlidir. Hava sporlarıyla uğraşıyorsanız ve müstakbel eş adayınızda bu spora ilgisi varsa bir gün onu davet edip dağlara koca koca “Benimle evlenir misin?” yazdırmanız değişik bir deneyim olacaktır. Üzerinden uçarken sevgilinizin bunu görüp de hayır deme ihtimali yoktur. Uçakla bir işe gidiyorsunuz ve müstakbel eş adayınızda yanınızda. Uçağa bindiğinizden bir süre sonra host olarak karşısına çıkın anonsla ve işaretlerinizle evlilik teklifi yapabilirsiniz. Hem uçurursunuz hem de ayaklarını yerden kesersiniz. Evet, alma ihtimaliniz çok yüksektir. Müstakbel eşinizle seks esnasında büyük patlamaya yakınken evlilik teklifi yapabilirsiniz. O heyecanla hayır deme ihtimali yok. O! Diyen esinizi duyar gibiyim. Kış geldi dışarıda lapa lapa kar yağıyor ve siz kartopu oynamak istiyorsunuz. Dışarısı nemli ve çok güzel bir hava var. Çıkın dışarıya kartopu oynayın sonra kardan adam yapın sonra da bingo kardan adamın eline bir yazı “benimle evlenir misin”  sevgiliniz kar yağarken ısınacak emin olabilirsiniz ve evet alma ihtimaliniz çok yüksek. Evlilik teklifi önerileri bulamıyorum diyen erkekler bence kendisini çok hırpalamalıdır müstakbel eş adaylarını çok sevsinler emin olun ki sevgisi ona ilham getirecektir.  

Evlilik Yıldönümü Mesajları Eşe Neler Söylenir?

Evlilik Yıldönümü Mesajları Eşe Neler Söylenir sorusu için klask birkaç sözcük bulunuyor. Nice mutlu yıllara, sağlıkla bir ömür geçirmeye ya da birlikte yaşlanmaya yönelik çeşitli klişe laflar bulunmaktadır. Ancak bu sözlerin artık bir anlam ifade etmediği açıktır. Nitekim herkesin kullandığı bu cümleler bir anlam taşımıyor. Bu yüzden gelen mesajın eşe mutluluk vermemesi söz konusudur. Mutluluk adına daha anlamlı ve kendini değerli hissettiren sözlere yer vermelisiniz. Bunun için eşinize söylediğiniz herhangi bir hitap ya da lakaptan yola çıkabilirsiniz. Her ilişki de mutlaka çiftlerin sıklıkla birbirlerine hitap ettikleri sözcükler bulunuyor. Bu sözcükler üzerinden anlamlı sözler söylemek daha doğru olacaktır. Bu hitaplar üzerinden yola çıkmanız cümlelerin daha değerli ve anlamlı olmasını da sağlayacaktır. Hatta sadece hitaplardan değil birbirinize kullandığınız cümlelerden de ilerleyebilirsiniz. Evlilik yıldönümü mesajları eşe neler söylenir? adına sağlıktan ve huzurdan da bahsedebilirsiniz. Öyle ki bir ömür geçirmek adına en önemli iki nitelik de bunlardır. Saygı, sevgi ve hoşgörünün de içinde olduğu sözlerle mesajınızı iletebilirsiniz. Burada alıntı cümlelerden ziyade kendi duygularınızı yansıtabilirsiniz. İçinizden geldiği gibi kendiniz gibi mesaj yazmak her zaman daha değerlidir. Bu yüzden alıntı yapmak yerine ister gülünç ister komik olsun kendi duygularınızı ifade etmelisiniz. Unutmayalım ki eşiniz sizi her halinizle sevdiği için bu davranışınızla da mutlu olacaktır.

Evlilik Yıldönümü İçin Söylenecek Sözler

Teşekkür eden sözcüklere de yer verebilirsiniz. Beraber uzun bir yola çıktığınız eşinize karşı minnet duyduğunuzu da dile getirebilirsiniz. Uzun yıllar daha aynı şekilde devam edeceğinizi de arzulayan mesajlara yer verebilirsiniz. Bu şekilde ileriye yönelik de güzel mesajlar ilertmeniz mümkündür. Ve bu mesajlar da anlamlarından dolayı karşınızdakini mutlu edecektir. Evlilik yıldönümü mesajları eşe neler söylenir? diye soracak olursanız sevgi sözcüklerine de başvurabilirsiniz. 'Seni seviyorum' tüm klişe lafların arasında en değerli olanıdır hiç kuşkusuz. Sadece tek başına dahi binlerce anlam ifade eder. Ancak mesaj yazmak istiyorsanız sonunda bu iki kelimeye yer verebilirsiniz. Kelimelerin yanına da hitap ettiğiniz sözcüğü iliştirebilirsiniz.

Evlilikleri Uzun Süren Ünlüler

Bir ilişkiyi sürdürmek özellikle de bir evliliği uzun yıllar boyu devam ettirmek zor olduğu kadar evlilikleri uzun süren ünlüler bulmak da bir o kadar zordur. Çünkü ünlüler dünyası oldukça karmaşık, inişli çıkışlı ve yaptıkları işlerden dolayı devamlı müdahaleye açık bir hayattır. Bu zor hayatı tercih eden ünlülerin belki de en büyük handikapı devamlı göz önünde olmalarıdır. Yani nereye gitseler, kimle gitseler peşlerinde devamlı birilerinin gözünü de götüren ünlüler her zaman yaptıkları işlerle değil, özel hayatlarıyla da gündeme gelmektedir. Özel hayat bilhassa ünlüler için yanlış anlaşılmaya müsaittir. Biz her ne kadar bilmesek de bu gibi durumlar aile içinde bazı problemlere neden olabilir. O nedenle de evlilikleri uzun süren ünlüler gerçekten de takdir edilmesi gereken ve evliliğini rayına oturmuş çiftlerdir.

Uzun Süredir Beraber Olan Evli Çiftler

Yukarıda bahsettiğimiz gibi uzun süredir beraber olan evli çiftlere örnek vermemiz gerekirse ilk olarak Orhan Gencebay ve Sevim Emre çiftini verebiliriz. Yıllardır birbirlerine hayat arkadaşı olan bu ikili birlikte bir çok yıl devirmiş ve bugünlere gelmiştir. Genç çiftlerden örnek vermek gerekirse dizi setinde tanışan Berguzar Korel ve Halit Ergenç çiftini de örnek verebiliriz. Bunun yanı sıra mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan ikilisi, Pınar Altuğ ve Yağmur Atacan ikilisi, şarkıcı Mustafa Sandal ve eşi gibi bir çok örnek çift sayılabilir. Evli ünlüler kimi zaman magazin dünyasında çıkan boşanıyor haberlerine kulak asmadan ve gülüp geçerek ilişkilerine devam etmişlerdir. Bu nedenle bir süre sonra ilişkilerinin sağlamlığı haberciler tarafından da anlaşılan evli ünlü çiftler, çoğu zaman ilişkilerini göz önünde yaşamamıştır. Evlilikleri uzun süren ünlüler olduğu kadar, uzun süren bir evliliğin ardından ayrılan ünlü çiftler de vardır. Buna örnek vermek gerekirse Çağla Şikel ve Emre Altuğ çiftini örnek verebiliriz. Örnek ikili olarak gösterilseler ve yıllar süren beraberliğin ardından çocukları olsa da ikili anlaşmalı şekilde boşanmıştır. Evliliğin temeli ve gidişatı her ünlü çift için farklı farklıdır dememiz mümkündür.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica