Farklı, Keyifli, Otantik ve Ucuz Tatil

Farklı, Keyifli, Otantik ve Ucuz Tatil

/
/
118 görüntüleme

Kimse böyle bir tatile hayır diyemez. Özellikle yorucu geçen bir yılın ardından dinlenmek aynı zamanda farklı deneyimleri de yaşamak istersiniz. Bunun için çok fazla bir para ödemenize gerek de yok aslında. Hatta çok daha kolay ve ucuz bir tatille unutulmaz deneyimler yaşayabilirsiniz. Bunu yenice keşfeden turizmciler artık devasa oteller ve tatil köylerinden yavaş yavaş vazgeçiyorlar. Bunun yerine mesela otantik ucuz tatil seçeneklerine yöneliyorlar. Bu şekilde hem işletme hem de müşteri kazançlı çıkıyor.

Otantik Tatil Seçeneğinde Neler Var?

Son derece lüks bir otelde tatil yapıp sonra bütün kış onun taksitlerini ödemek mi yoksa otantik ucuz tatil yapıp kışın da başka şeylere para ödemek mi? Muhtemelen çoğu kişi ikincisini seçecektir. Bu da aslında yapılacak en mantıklı seçim olsa gerek. Tabii eğer açık büfenin önünden ayrılmamayı düşünüyorsanız o başka. Son zamanlarda iyice artan sayıda açılan otantik oteller aslında bir çeşit butik otel sayılır.

Ancak bazıları büyük çapta olabiliyor. Bunların en güzel örneklerini Kapadokya ve civarında görebiliyorsunuz. Bir çeşit volkanik kayalarla kaplı olan Kapadokya Bölgesi, bu kayaların rahatça şekil alabilmesi nedeniyle içinde istenilen şekilde oyulup oda yapılabiliyor. Zaten bu özelliği ile de birçok yer altı şehri kuruldu bu bölgeye. Bu özelliği sayesinde oteller mağara konsepti vererek otantik bir hava kazandılar. Hatta otelin dışına da taş duvarla çok güzel bir görünüm verdiler. Daha sonra bunu keşfeden diğer turizmciler başta Osmanlı temalı odalar olmak üzere farklı tasarımlarla sizlerin gönlünü çalmaya çalıştılar.

Otantik ucuz tatil demek anlamına geliyordu ki bunu abarttılar. Evet, şirin ve küçük bir butik otel bile otantik sayılırdı. Ancak bunun yerine şatafatlı ve abartılı süslerle kaplı odaları gereksiz masraflarla ücretlerini arttırdılar. Yine de bunu seven var. Ancak başka bir şehirde yöresel özelliklerle donatılmış bir otelde kalmak sanki size o şehirdeki bir evde kalıyormuş hissi verecek. Bu da tatil süresinde olsun size farklı bir deneyim sunacaktır. Üstelik bir de yöresel yemekleri tadacaksanız… Şu an için genelde Ege, Akdeniz ve Kapadokya bölgelerinde yoğun olan bu tarz oteller yavaş yavaş Karadeniz ve Doğu Anadolu tarafında da görülebiliyor.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi