Gebelik Testi Nasıl Yapılır? Gebelik testi uygulama yolu

Gebelik Testi Nasıl Yapılır? Gebelik testi uygulama yolu
Gebelik Testi Nasıl Yapılır? Gebelik testi uygulama yolu

Gebelik Testi Nasıl Yapılır? Hamile kalmak birçok kadının hayali kiminin de korkulu rüyasıdır. Özellikle toplumun yapacağı baskıları düşünerek hamile kalmak istemeyebilirsiniz. Eğer evli değilseniz, aileniz bu konuda çok katı olabilir. Veya siz de uygun bir iş bulduysanız ve yükselmeye başlıyorsanız hamile kalmak istemeyebilirsiniz. Bunlar gibi karmaşık durumlardan da öte, hamile kalmanın zorlukları gözünüzde büyüyebilir veya bir çocuğun gelişimini sağlamak gibi hayatta karşılaşabileceğiniz en büyük sorumluluklardan birine hazır olmayabilirsiniz. Ancak hamileliğin belirtileri vardır. Bu belirtilerin aldatıcı olma ihtimali oldukça yüksektir. Bu yüzden eczanelerden temin edebileceğiniz hamilelik testleriyle kafanızdaki soruları giderebilirsiniz.

Gebelik testi uygulama yolu

Gebelik Testi Nasıl Yapılır? Gebelik testini yapmadan önce belirli şartların gelişmiş olması gerekmektedir. Bu şartların başında aylık adet döneminizde gecikme vardır. Her kadının adet dönemi farklı zamanlarda ve farklı uzunluklarda olur. Bu yüzden adet gecikmenizi sizden iyi bilecek kimse yoktur. Ancak yaklaşık 1 haftalık bir gecikme, testi yapmanız için uygun ortamın sağlanmış olabileceği gerçeğini değiştirmez. Ayrıca hamile kadınların idrarında, başka bir insanda olmayan bir hormon bulunur. Ve bu hormon gün içinde artış veya azalış gösterebilir. Gebelik testleri de gün içinde bu yüzden yanılabilir. Sabah kalktığınızda gebelik testi yapmanız gerçeğe daha yakın sonuç verecektir.

Gebelik testinin yapım süreci oldukça kolaydır. Öncelikle gebelik testinin içinden çıkan talimatları okumanız gereklidir. Çünkü her ne kadar aynı fabrikada yapılıyor olursa olsun, gebelik testleri ufak farklılıklar içerebilir. Temel olarak zaten idrar tahlilinin küçük bir hali olan bu testleri uygularken kesinlikle idrarınızı test çubuğunun üzerine yapmamanız gerekiyor. Bu tür hataları duyabiliyoruz çünkü. Gebelik Testi Nasıl Yapılır? En basit yöntem, idrarınızı bir kapa yapmak. Ardından talimatlarda gösterilen bölgeye idrarınızdan yaklaşık 2 damla kadar damlatmanız gerek. Damlatma işlemi için genelde gebelik testinin kutusundan damlalık çıkar. Hamile olup olmadığınız hakkında bilgi edinebilmek için ise 5 dakika kadar beklemeniz gerekir. Bekleme işlemini de hallettikten sonra ise beliren çizgiler sonucu anlatır. Tek çizgide hamile olmadığınız anlaşılır. Çift çizgide ise hamilelik hormonunu salgıladığınız sonucuna varabilirsiniz. Ancak bu testler hiçbir zaman tam olarak güvenilir değildir. Doktora da gitmeniz her zaman kesin sonuç verecektir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica