porno izle
Gebelikte (Hamilelikte) Aşermek Nedir?

Gebelikte (Hamilelikte) Aşermek Nedir?

/
/
364 görüntüleme

Hamile olan anneler için konuşulan en önemli konulardan biri gebelik döneminde aşerme ve aşerilen bu yiyeceklerin maddelerin neler olduğudur. Bütün anne adaylarında görülen bu durum maddelere karşı arzu ve istekten doğmaktadır.

Gebelikte Aşerme

Anne adaylarının bazı yiyecek ve içeceklere karşı dayanılmaz bir istek duymasıdır. Aşermeden bahsedilirse de bir gıdaya karşı durdurulmaz ve yoğun bir istekte bulunması olarak kendini gösterir.

Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Vücudun ihtiyaç duyduğu maddeleri karşılayabilmek için devreye soktuğu bu durum mekanizmasıdır. Daha çok tuzlu yiyeceklere ve özellikle turşuya karşı hissedilen bu durum aşerme duygusudur.

Gebelik döneminde artan kan hacmiyle beraber sıvı dengesinin korunması için vücut sodyum ihtiyacı hisseder. Yenilen yemeklere daha çok tuz katma ve tuzlu yiyecek isteme olarak kendini gösteren bu durum bazı hamile adaylarda tüketilmemesi gereken maddelere duyulan ihtiyaç olarak da ortaya çıkar. Toprak ve kil gibi çeşitli maddelere duyulan isteğe de sıkça rastlanır.

Anne çocuk sağlığı için de bu yediğiniz içtiğiniz besinlere, beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Gıda olmayan maddelere karşı duyulan bu açlığın bir şekilde bastırılması ve yiyeceklerle karşılanması önemlidir.

Aşerdiğiniz maddeleri çocuğunuz vücudunuzdan alır bu yüzden besin tüketimlerinize dikkat etmeli ve buna uygun bir beslenme rejimine sahip olmalısınız. Bebeğinizin kemik gelişimi için de süt ve süt ürünleri tüketilmelidir. Fakat süt hoşa gitmeyen ürünler arasında yer almaktadır bu yüzden süt dışında kalsiyum açısından zengin besinler de tüketilebilir.

Çocuğunuzun sakat, düşük, ölü doğum gibi kötü durumları yaşamaması için düzenli olarak aşerilen yiyeceklerin tüketimine dikkat edilmeli ve dozunda alınmalıdır. Aşermenin kötü bir durum olmadığı her anne adayının bu durumu yaşayabileceği bilinmelidir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi