porno izle
Gezmek ve Dinlenmek İçin Yurtdışı Tatil Önerileri

Gezmek ve Dinlenmek İçin Yurtdışı Tatil Önerileri

/
/
261 görüntüleme

Dünyada gezilecek o kadar çok yer var ki… Hani meşhur bir kitap vardı ya çizgi filmleri bile yapılan. 80 Günde Devri Alem. Tüm dünyayı dolaşmak 80 gün sürüyormuş o zamanlar. Ancak inanın ondan çok daha fazlası sürer. Hatta sadece 1 haftalık ya da daha azlık yurtdışı tatil önerileri bile sizlere neler vaat ediyor.

Yurt Dışında Neler Var?

Kısaca ne isterseniz var. İlk olarak yurtdışı tatil önerileri içinde en ucuzdan en pahalıya kadar uzanan geniş bir seçenek yelpazesi var. Öyle ki bazı yerlerde bir hafta tatili bırakın birkaç günlük tatil bile ülkemizdeki çoğu otelden daha ucuz olabiliyor.

Mesela bir hafta sonu ya da resmî tatil için birkaç günlüğüne şehirden, stresten ve işten kaçmak istiyorsunuz. Bunun için çok güzel bir tercih olarak ülkemizde güzel oteller ya da butik oteller hatta bungalov tarzı tesisler bile var. Ancak daha farklı bir şey arıyorsanız, ilk önce komşuların kapısını çalabilirsiniz. Özellikle Gürcistan, Azerbaycan veya Nahcivan hatta Kıbrıs vize istemediği için size daha kolay bir tatil sunacaktır. Buralara günübirlik te gidebileceğiniz gibi birkaç günlüğüne dinlenmek ya da gezmek için bile gidebilirsiniz.

Eğer biraz gezeyim biraz da eğleneyim diyorsanız yakın coğrafyada mesela Balkan ülkelerinde tam size göre turlar olacaktır. Bu ülkelerin ya da bu ülkelerdeki birkaç şehri gezdiren turları tercih edebilirsiniz. Üstelik bu turların çoğu vize istemeyen ülkelere yapılır. Dilerseniz Bulgaristan, Macaristan, Ukrayna gibi ülkelerde tarihin ve doğanın güzelliklerini yaşar ve yemeklerinin tadını çıkarırsınız. Ya da Bosna – Hersek ile ülkemizin arasının uçakla 80 dakika sürdüğünü düşünürseniz ne kadar rahat bir gezi olacağını da tahmin edersiniz.

Dilerseniz Katar gibi yerlerde çöllerde safari yaparken isterseniz güneşe ve kuma istemediğiniz kadar doyabilirsiniz. Ya da Güney Amerika’nın henüz bakir sayılan doğasında, sahilinde kendinize güzel bir tatil yaparken uzak doğunun mistik havasında ve görkemli tapınaklarında kendinize dair yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Yurtdışı tatil önerisinde hepsi bu kadarla kalmıyor. Ancak saymakla bitmeyen bu dünyanın nimetlerini 7 kıtada 7 farklı dünya diye söylesek yeridir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi