porno izle
Giysilerdeki yağ lekesi nasıl çıkar?

Giysilerdeki yağ lekesi nasıl çıkar?

/
/
713 görüntüleme

Kurumuş yağ lekesi nasıl çıkar? Yağ lekeleri günlük hayatımızda sıklıkla başımıza gelebilecek lekelerdendir. Yemek pişirirken, tamir yaparken vs. üzerimize yağ lekesi bulaşması olası bir durumdur. Kurumuş yağ lekesi nasıl çıkar? Sizlere vereceğimiz teknikler ile kurumuş yağ lekelerinden kurtulmanız artık imkânsız olmayacak!

En büyük kâbuslardan bir tanesi de giysilere buluşan yağ lekesidir. Giysilere buluşan yağ lekelerinden kurtulmak için ilk olarak elinizde varsa güvendiğiniz bir bulaşık deterjanı markası ile yavaşça fazla bastırmadan yağ olan bölgeyi temizleyin. Giysiniz kuruduktan sonra hala kurumuş yağ izi görüyorsanız giysinizin yıkama talimatlarına göre makinede yıkadıktan sonra bir önceki işlemi tekrarlayabilirsiniz. Bu yağ çıkarma tekniği bebek yağı, kremlerden kaynaklanma yağlanma için de kullanılınca sonuç verecektir.

Giysilerdeki yağ lekesi nasıl çıkar?

Sıklıkla yaşadığımız sıvı yağ, tereyağı, zeytinyağı lekeleri için yağ sökücü özelliğe sahip bulaşık sabunu kullanabilirsiniz. Kurumuş yağ lekelerini çıkartmak yoğun asit içeren deterjanlar kullanmaktan kaçınmalısınız. Sizlere verebileceğimiz tavsiye, yağ lekelerini çıkarmak için kullanacağınız deterjanın boya ve koku içermeyen bulaşık deterjanları olmasına özen gösteriniz.

Kumaştan Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Bulaşık deterjanları yönteminin dışında kullanabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de lekelenmiş olan bölgeye az miktarda karbonat dökerek diş fırçası ile yavaşça fırçalamanız olacaktır. Fırçalama işlemini yaptığınız sürece karbonat topaklanarak dökülecektir. Bu karbonatı kumaştan temizleyerek işlemi tekrarlamanız gerekmektedir. Sonrasında ise lekenin üzerine bir miktar leke çıkarıcı uygulayın ve dakika kadar bekletin. Son olarak yağ lekesi olmuş olan giysinizi yıkama talimatları ile makinede yıkayın. Bu teknik ile yağ lekesinden yüksek ihtimalle kurtulacaksınız.

Kıyafetlerinize bulaşan yağ lekesi motor yağından kaynaklı bir leke ise, vazelini lekeli bölgenin üzerine uygulayarak lekeyi nemlendirin ve ardından sizlere verdiğimiz diğer normal yağ lekesi çözme tekniklerini uygulamayı deneyiniz. Yağ lekesi nasıl çıkar sorularınıza bu yazımızda cevap bulacaksınız. Eğer sizlerde de yağ lekesi olmuş giysiler, kumaşlar varsa bu teknikleri kullanarak lekelerden kurtulabilirsiniz. Giysileri çöpe atmadan önce bu yöntemleri bir deneyin deriz!

Zeytinyağı ve Sıvı Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Yağ lekeleri günlük hayatımız içinde sürekli olarak karşımıza çıkan inatçı lekelerdir. Gerek yediğimiz yemeklerden ya da mutfakta bulunur iken pişirmekte olduğumuz yemeklerden dolayı üzerimize kıyafetlerimize yağ lekesi sıçrayabilir. Hiç sevilmeyen ve oldukça korkulan yağ lekelerine de elbette bir çözüm yolu vardır. Bunun için sizlere yazdığımız Kurumuş Yağ Lekesi Nasıl Çıkar isimli bir makale yazarak size yardımcı olmak istedik. 

Yağ lekelerinden ne kadar korkulsa da bu lekenin sürekli olarak kalıcı olacağını düşünmek anlamsızdır. Yağ lekeleri de tıpkı diğer lekeler gibi bir çözüm yoluna sahiptir. 

Kıyafet üzerindeki Kurumuş Yağ Lekesi Nasıl Çıkar diye sorar iseniz ilk bilmeniz gereken kıyafetin kumaş yapısına göre işlem uygulamanız gerektiğidir. Giysilerinizi yıkamadan önce lekenin olduğu kısma biraz çamaşır deterjanı döker iseniz bu sayede lekenin çıkmasını daha da kolaylaştırılmıştır. 

Yün ve ipek elbiseden yağ lekesini çıkarmak için giysinizi çitlemek yerine lekenin olduğu kısma pudra dökmeniz faydalı olacaktır. Bu sayede giysi üzerindeki yağı alabilirsiniz. Ardından da giysinizi özelliğine göre makinanızda yıkamanız yeterli olacaktır.

Pamuklu bir kumaş üzerindeki yağ lekesini çıkarmak içinde sıvı deterjan ile bir ön yıkama yaparak bu lekenin temizliğini sağlayabilirsiniz. Ayrıca giysi üzerine az biraz sıvı deterjan dökerek giysinizi ovalamanızda yeterli olacaktır.

Kurumuş Yağ Lekeleri İçin Karbonat Nasıl Kullanılmaktadır?

Karbonat kurumuş yağ lekesi olan kıyafetleriniz ya da halınız için süper alternatif bir temizlik ürünüdür. Peki karbonat yardımı ile Kurumuş Yağ Lekesi Nasıl Çıkar bunu da bilmeniz sizin için önemli olacaktır.

İlk olarak yapmanız gereken kumaş üzerindeki fazla yağı bir havlu ya da bez yardımı ile almak olmalıdır. Daha sonrada kalan kurumuş yağ lekesi üzerine tüm lekeyi kapsayacak şekilde bir miktar karbonat dökünüz. Karbonat oldukça emici bir maddedir ve üzerine döktüğünüz yağı anında emecektir. Giysiniz ya da halınız üzerindeki yağ lekesi yoğunluğuna göre dilerseniz bir gün kadar karbonatlı bir şekilde bekletebilirsiniz. Ardından sabah uyandığınızda elinize bir fırça alın ve lekenin olduğu kısmı fırça ile temizleyin.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi