Guatra ne iyi gelir? Guatra İyi Gelen Bitkiler

Guatra ne iyi gelir? Guatra İyi Gelen Bitkiler
Guatra ne iyi gelir? Guatra İyi Gelen Bitkiler

Tiroid hormonunun yeteri kadar salgılanamaması durumunda guatr hastalığı meydana gelmektedir. Guatr tedavisi konusunda doktora başvurmanız önem taşımaktadır. Çünkü vücutta birçok rahatsızlığı tetikleyebilecek bir sorundur. Bu nedenle kendi tedavi yöntemlerinizden önce doktor kontrolünde olmanız önem taşımaktadır. Daha sonra doktorunuza danışarak evde kendiniz bazı yöntemleri deneyebilirsiniz. 

Guatra İyi Gelen Bitkiler

 Neredeyse her hastalık için çözüm olabilecek bir bitki bulunmaktadır. Guatra ne iyi gelir konusunda da bu bitkiler sizi yalnız bırakmayacaktır. 
Maydanoz: Vitamin açısından zengin olan maydanoz kalsiyum, A ve C vitaminin yanı sıra potasyum, demir yönünden de size yardımcı olacaktır. Guatr hastaları için maydanoz tüketimi hastalığın ilerlemesini önleyecek bir yoldur.

 • Ay çekirdeği: Tiroid bezinin görevini yerine getirmesi için çinkoya ihtiyacı vardır. Ay çekirdeği bu yönden zengin olması nedeniyle guatra iyi gelmektedir.
 • Zeytinyağı: Guatr hastalarına beslenme yönünden birçok şey önerilmektedir. Bunlardan birisi de doğal yağlar dışında yağ kullanımından kaçınmalarıdır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren zeytinyağı E vitamini de içermekte ve enfeksiyon oluşumunu önlemektedir. Bu nedenle guatr hastaları için oldukça önemli bir besin kaynağıdır.
 • Yosun: Guatr iyot noksanlığından kaynaklanmaktadır. Bu da iyot yönünden zengin yiyecekleri tüketmenizin faydalı olacağı anlamına gelmektedir. Kapsül olarak ya da çay olarak tüketebileceğiniz deniz yosunu, guatr için iyi gelecektir. Tüketimi konusunda bilen birine danışmak önem taşımaktadır. Çünkü aşırı iyot alımı da vücudunuzda zarara yol açacaktır.
 • Sarımsak: Sarımsağın doğal bir antibiyotik olduğu ve enfeksiyonlara iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Bu yüzden guatr hastasıysanız sarımsak tüketimi vücudunuzun bağışıklığını güçlendirmek açısından önemlidir. Ayrıca boğaz şişliğinize de iyi gelecektir.
 • Akşamsefası: Tiroid bezinin normal işlemesine ve hormon üretimine katkısı olan gece çuha çiçeği yağını aktarlardan temin edebilirsiniz.
 • Keten tohumu: Keten tohumunu ezip su ile karıştırarak hamur haline getirmeniz gerekmektedir. Bu hamuru boynunuzda 25 dakika bekletin. Daha sonra yıkayın. Bu uygulama boynunuzdaki şişliğin azalmasını sağlayacaktır.
 • Ananas: Vitamin açısından zengin bir bitki olan ananas, öksürüklerinizin hafiflemesine yardımcı olacaktır.
 • Melisa: Melisa çayının hipofiz bezi düzeyini düşürür ve guatr tedavisine yardımcı olur. Bu nedenle her gün 2-3 kere melisa çayı tüketebilirsiniz.
 • Hindistan cevizi: Guatr tedavisine yardımcı olmak için hindistan cevizi yağını yemeklerinize katabilir ya da doğrudan tüketebilirsiniz. Hindistan cevizinde bulunan asit sayesinde guatrınız iyileşecektir.

 Guatra iyi gelecek besinler tüketmenin yanı sıra zararlı olacak yiyecekleri de bilmelisiniz. Çilek, patates, şalgam, karnabahar, brüksel lahanası, ıspanak, brokoli, turp, fıstık, soya fasulyesi tüketiminden kaçınmalı ya da az miktarda tüketmeye özen göstermelisiniz.
 Guatra ne iyi gelir konusunda önerebileceğimiz doğal ürünler bunlardır. Evinizde bulundurabileceğiniz bu basit bitkilerle guatr tedavinize katkıda bulunabilirsiniz. Doktorunuza danışarak da evde tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Tükettiğiniz besinlere dikkat etmek bu tedavi sürecinde önem taşımaktadır. 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica