Güneş Kremleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Güneş Kremleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

/
/
252 görüntüleme

Kışın zor ve kasvetli havasından sonra, ruhumuzu besleyebileceğimiz aylara nihayet geldik. Güneşin kendini bizlere sunmasıyla birlikte ise hepimiz aynı heyecanı yaşıyoruz. Güneş, doğru yararlanıldığı taktirde hayatımızı olumlu olarak etkileyebiliyor. Sizin de bu olumlu etkileri hayatınızın içinde hissedebilmeniz için güneşden nasıl yararlanmanız gerektiğini sizler ile paylaşmak istedik. Elbette bu nedenle yazımızın ana konusu güneşlenme kremi.

Güneşlenirken Kullanılması Gereken Kremler

Güneşlenme kremi ,en açık haliyle özetlemek gerekirse bizleri güneşin olumsuz etkilerinden koruyan kremlerdir. İçlerinde spf yani güneş koruma faktörü bulunmaktadır. Sun Protection Factor yani spf, güneş koruma faktörü anlamına gelmektedir. Bilinenin aksine bu kremler sizlerin güneş ile olan bağınızı koparmaz. Sadece güneşe bağlı leke oluşumu veya derin güneş yanınlarının oluşmasını engeller. Ayrıca bilinen diğer bir yanlış ise bu kremlerin yalnızca güneşlenirken kullanılması gerektiğidir oysa bu doğru bir bildi değildir. Güneşlenme kremleri güneşe çıktığınız her gün kullanmanız gereken ürünlerdir. Yani hem plajda hem sokakta bu kremleri kullanmalısınız. Hatta deniz veya havuz içerisindeyken bile, cildinizin bu kremlere ihtiyacı vardır.

Bu alanda kullanabilmeniz için suya dayanıklı bir içeriğe sahip kremler üretilmektedir. Ancak belirtmekte fayda var ki bu kremler 24 saat etkili değildir. Bu nedenle ara sıra cildiniz kremi emdiyse, yeniden sürerek kullanmalısınız. Güneşlenme kremi numaralara ayrılmış durumda satılmaktadır. Bu numaralar Spf 30, spf 50 şeklinde isimlendirilmektedir. Açık renkli ve hassas bir tene sahipseniz yada güneşin etkilerinden gerçekten korunmak istiyorsanız en az spf 30 kullanmalısınız.

Bu kremlerin en düşük seviyeleri ise size günlük bir koruma sağlamayacaktır ve genellikle bronzlaşma amacı için üretilen güneş yağlarının içerisinde bulunmaktadır. Bu ürünleri kullanmak istiyorsanız bir süre güneş ile olan temasınızı düzenli olarak gerçekleştirmelisiniz. Aksi taktirde cildinizin rengi bir anda koyu bir kırmızıya dönüşebilir ve bu size çok acı verecektir. Bir diğer önemli konu ise bu ürünleri nasıl kullanacağınız. Yüzünüz ve boynunuz dahil olmak üzere bu kremleri yedirerek uygulamalısınız. Ürünü çok az miktarda kullanmanız hiç bir işe yaramayacağı gibi, fazla miktarda bir ürün sürerseniz cildinize yedirmeniz çok zor olacaktır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi