porno izle
Güneş Yanığı Bitkisel Tedavisi Doğrular Ve Yanlışlar

Güneş Yanığı Bitkisel Tedavisi Doğrular Ve Yanlışlar

/
/
213 görüntüleme

Güneş yanığının tatil keyfinizi mahvetmesine izin vermeyin. Aslında güneş yanığı kaçınılmaz bir sorun ya da telafisi imkânsız bir şey değil. Tam aksine güneş yanığı bitkisel tedavisi de olan basit bir problemden öte bir şey değildir. Ancak yine de dikkat etmezseniz bu basit sorun size daha da büyük sonuçlarla dönecektir.

Başlamadan Önce

Ancak her sorun gibi bu güneş yanığı sorunlarını daha başlamadan çözebilirsiniz. Bunun için ilk olarak tatilinizi güzelce planlayın. Bu planı özellikle saat 11.00 dan başlayıp 16.00’a kadar olan zamanda kapalı ya da doğrudan güneş ışığı almayacak şekilde yapın. Çünkü tüm uzmanların ortak görüşü olan güneşin doğrudan geldiği bu saatlerde güneş daha da zararlı olabilir. İkincisi yanınıza yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi alın.

Güneş kremlerinin üzerinde bulunan koruma faktörü cildinizin yanmadan güneşe dayanacağı süreyi uzatır. Böylece daha rahat dolaşırsınız. Ayrıca güneş kreminizi her zaman yanınızda bulundurun. Çünkü başta ter olmak üzere su gibi etkenlerle güneş kremi vücuttan akıp gider. Bu da korumanızı zayıflatır. Kaldı ki sahilde ya da havuzdaysanız su, kum gibi yerlerden yansıyan güneş ışınını da hafife almayın. Sonra gölgede bile nasıl yandığınızı düşünür durursunuz.

Güneş Yanığına Karşı Neler Yapılabilir?

Yine de güneşten kaçınamadınız ve güneş yanığı sizi acıyla vurdu. Hatta yanan yerlerin acısına bir de baş ağrısı eklendi. Hemen yakınızda eczane de bulamadınız. Yapacağınız şey acıları ve güneş yanığı bitkisel tedavisi ile acılarını hafiflemek ve acınızı dindirmek olacaktır. İlk olarak yanan yerleri ılık su veya buzla soğutun. Ancak buzu doğrudan derinize temas ettirmeyin bunun yerine bir bezle hafifçe bastırabilirsiniz. Ya da hemen her yerde rahatça bulabileceğiniz siyah ve demli bir çayı soğutun. Ancak dikkat edin çok sıcak veya şekerli olmasın.

Bu çaydan biraz pamuk, sünger ya da bezle yanığı sık sık silin. Ya da aloe vera jelini yanığa sürebilirsiniz. Hatta salatalığı kesip içindeki suyu yanığa hafifçe yedirebilirsiniz. Ancak güneş yanığı bitkisel tedavisi arasında vazelin bulunmaz. Bunun yanında güneşe zeytinyağı gibi yağlarla da çıkmayın. Dilerseniz yanık kısma fındık losyonu ya da domates suyu sürebilirsiniz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi