Güneşlenme Pozisyonları Kömürleşmeden Güzel Bir Yaz Geçirin

Güneşlenme Pozisyonları Kömürleşmeden Güzel Bir Yaz Geçirin

/
/
717 görüntüleme

Bazıları için bronzlaşmak hemen her sezon için bir tutkudur. Öyle ki yazın sahillerde, denizde güneş altında kendini pişirir. Kışında solaryum merkezlerinde kendini fırınlatır. Oysa herkesin bir Fedon olması gerekmez. Doğru güneşlenme pozisyonları ile bir Fedon olmasanız bile sağlıklı ve güzel bir bronzluğa sahip olabilirsiniz.

Güneşlenirken Bunlara Dikkat Edin

Güneşlenme pozisyonlarından önce doğru şekilde güneşlenmeye dikkat etmelisiniz. Öncelikle güneşlenmeden önce lif ya da keseyle cildinizdeki ölü hücreleri atın. Böylece cildiniz güneşi daha çabuk ve eşit miktarda emer. Güneşlenmeden önce cildinizi normal sabun yerine nemlendirici duş jeli gibi ürünlerle yıkayın. Böylece cildiniz kurumayacak ve daha sağlıklı güneşleneceksiniz. Güneşlenme öncesi olmazsa olmazınız güneş kreminiz mutlaka hazır olmalı. Çünkü güneşin bronzlaştırdığı kadar zararlı ışınlarına da maruz kalacaksınız ve bu da en başta cilt sağlığınız olmak üzere farklı sağlık sorunlarına yol açar.

Tüm bunları hazırladıktan sonra sıra geldi güneş gözlüğünüze. Normalde yüz tipinize göre farklı bir güneş gözlüğü seçmiş olabilirsiniz. Ancak eğer geniş çerçevesi olan bir gözlükle güneşlenirseniz yüzünüzde geniş bir alan farklı bir tonda olacaktır. Bülent Ersoy gibi görünmek istemiyorsanız daha minimal bir şey tercih etmelisiniz. Ayrıca yazın nasıl güneş gözlüğü kullanırsanız kullanın gözlüğünüzün mutlaka polarize ve UV filtreli olmasına dikkat edin. Özellikle kumsal ve sudan yansıyan güneş ışınlarıyla gözleriniz de vücudunuz gibi güneş bombardımanına maruz kalır. Bu yüzden bu çeşit bir gözlük göz sağlığınız için çok daha avantajlı olacaktır. Herkesin bildiği gibi saat 11.00 ile 16.00 arası güneşten uzak kalmanız gerekir. Ancak yine de güneşlenecekseniz bir ya da iki saatte bir koruyucu kreminizi yenileyin.

Şimdi her şeyi yaptınız ve sıra geldi sahilde bronzlaşmaya. Bronz bir tene hayran olabilirsiniz. Ancak dikkat etmezseniz bronz değil kömür bir cildiniz olacaktır. Güneşlenme pozisyonları da size bu konuda yardımcı olmak için var. Öncelikle sırt üstü yatıp güzelce güneş kreminizi sürün. 15 – 20 dakika bu şekilde güneşlendikten sonra bu sefer yüzükoyun yatın ve yine güneş kreminizi sürün. Aynı şekilde 15 – 20 dakika böyle güneşlendikten sonra gölgeye çekilmenizde yarar var. En fazla 1 saat güneşlenin. Ancak 11 – 16 saatleri dışında güneşlenecekseniz 4 – 5 saate kadar esnetebilirsiniz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi