Güneşlenmek İçin Bitkisel Yağlar Ne İşe Yarar?

Güneşlenmek İçin Bitkisel Yağlar Ne İşe Yarar?

/
/
749 görüntüleme

Yazın tadını deniz kum güneş üçgeninde çıkarmaya mı çalışıyorsunuz? O halde yaz için hazırlık yapmışsınızdır. Hatta şimdiden indirimdeyken güneş kreminizi almışsınızdır. Hatta güneş kremi ararken karşınıza güneşlenmek için bitkisel yağlar gibi şeyler bile görmüşsünüzdür. Hatta belki de bunlardan biri çoktan satın aldınız.

Güneşlenmek İçin Hangi Ürün?

Hemen belirtmekte fayda var ki güneşlenmek için en iyi ürün güneş kremidir. Normalde internet ya da bazı yerlerdeki güneşlenmek için bitkisel yağlar diye sunulan ürünlerin hemen hepsi güneşlenmek için değil güneşlendikten sonra kullanılan ürünler oluyor. Bu yağlar cildinizi güneşlenme sonrasında onararak canlı ve güzel bir bronzluk vermek için kullanılır. Bunları güneşlenirken kullanırsanız cildiniz ciddi miktarda yanıklarla dolacaktır. Bunun yerine güneş kremi kullanmalısınız. Ancak tekrar edersek, güneşlendikten sonraki cildin soyulması ya da diğer sorunlarda hücrelerin iyileşmesi için bu yağları kullanabilirsiniz ancak asla güneşlenirken kullanmayın.

Kakao yağı, en çok satılan ürünler arasında bu olsa da bu ürün cildi nemlendirip sıkılaştırır ve kalıcı bir bronzluk verir.

Havuç yağı, bu yağı aşırı kullanırsanız güzelim bronzluk havuç rengi gibi bir turuncuya dönecektir. Bu yüzden dikkatli kullanmalısınız. Güneşlendikten sonra cildinizde güneş yanığı oluşmuşsa havuç yağını kullanabilirsiniz. Bu yağ cildinizin yenilenmesine ve bronz renk almasına yardım eder.

Hindistan cevizi yağı, güneşte belli miktarda kullanılan tek yağdır. Güneşe karşı etkili olduğu gibi saç, yüz ya da vücutta da kullanılabilir.

Diğer güneşlenmek için bitkisel yağlar olarak geçen zeytinyağı, ceviz ve badem yağı çeşitlerini de yine güneşlenirken değil daha sonra kullanmalısınız. Ayrıca güneş kreminizi dışarı çıkmadan yarım saat öncesinden kullanın. Sonra gün içinde birkaç saatte bir güneş kreminizi tazeleyin. Böylece güneş yanıklarından da kurtulmuş olacaksınız. Ayrıca eğer cildiniz açık renkliyse en az 30 faktör ve üzeri korumaya sahip güneş kremi kullanmalısınız. Koyu tenliyseniz en az 15 faktör korumalı güneş kremi size yetecektir. Üstelik güneşlenme sürenize ve güneşlendiğiniz saate dikkat ederseniz zaten güneş yanışı ve diğer sorunlar olmayacaktır. Bu da size güzel bir bronzluk yanında daha sağlıklı ve sorunsuz bir tatil olarak dönecektir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi