Güzel Bir Tatil İçin Yer Önerisi Mi Arıyorsunuz?

Güzel Bir Tatil İçin Yer Önerisi Mi Arıyorsunuz?

/
/
89 görüntüleme

Daha fazla aramayın. Ülkemizdeki herhangi bir yer bile size aradığınız tatili sunabilir. Elbette ki şehirlerin kenar mahalleleri hariç. Tatil için yer önerisi ülkemizde o kadar çok ki sadece belli konseptlerde bile tatil yapabilirsiniz. Mesela bir alışveriş çılgınlığı yapmak isterseniz bile İstanbul, İzmir ve Ankara gibi şehirlerde her yıl farklı sektörlerde farklı fuarlar ya da alışveriş festivalleri düzenleniyor. Bu da size hem alışveriş hem de tatil fırsatı sunuyor. Ki İstanbul için bunu zaten yeterince görebilirsiniz. Üstelik artı sağlık turizmi denilen bir sektör daha gelişti. Hemen her alanda olmasına karşın ülkemizde özellikle saç ektiren Arap turistler sayesinde iş sadece saç ekimine dönmüş durumda.

Nerelerde Nasıl Tatil Yapılır?

Önce nasıl bir tatil istiyorsunuz ona karar vermelisiniz. Eğer karar veremiyorsanız hiç sorun değil her türlü tatili deneyecek kadar çok ve çeşitli alternatifler her zaman sizi bekliyor olacak. Örneğin en klasik olan deniz kum ve güneş üçlemesini denemek isterseniz Antalya ile İzmir arasındaki kıyıların tamamı size aradığını tatili sunacaktır. Mesela Kaş, Kemer, Marmaris gibi popüler yerlerin dışında Adrasan gibi daha sakin ancak aynı deniz, kum ve güneşi bulabileceğiniz yerler var.

Ya da doğal güzellikler ve tarih iç içe olsun isterseniz Akdeniz sahilleri tam size göre olacak. Mesela Antalya sahilinde bir gün güneşlenip diğer gün antik kentleri gezebilirsiniz. Ya da Mersin sahillerinde deniz girip ertesi gün cennet cehennem mağaralarında doğanın mucizelerine şahit olabilirsiniz.

Tatil için yer önerisi bu kadarla kalmıyor elbette. Daha sakin olsun, kafamı dinleyeyim ancak sıkılırsam da gezecek yerleri olsun derseniz İzmir size göre olacak. Yakınlarda Selçuk ilçesi sınırlarındaki Efes Antik Kenti ya da Şirince Kasabası gibi güzel yerler de bulunur ve çok kalabalık olmaz.

Eğer denizden uzak olsun derseniz Kapadokya size göre olacaktır. Mağaradan odaları olan oteller ya da taş duvarlarla eski hanlara benzeyen oteller, pansiyonlarda kalıp peri bacalarını görebilir hatta balonla gökyüzüne uzanabilirsiniz. 

Alternatif tatil için yer önerisi ararsanız da Gaziantep başta olmak üzere Şanlıurfa, Mardin gibi şehirleri gezebilirsiniz. Böylece hem siz dinlenirsiniz hem de mideniz bayram eder. Ayrıca geçmiş medeniyetlerin izlerini yakından görürsünüz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi