Haftanın Tüm Yorgunluğunu Attıracak Uygun Fiyatli Tatil Fikirleri

Haftanın Tüm Yorgunluğunu Attıracak Uygun Fiyatli Tatil Fikirleri

/
/
89 görüntüleme

Yoğun ve yorucu geçen bir haftanın, nihayet tatil olan günlerini değerlendirebilmek imkansız değil. Aman yorulurum, üşenirim ben hem öyle gidilecek güzel yer yoktur demek yersiz olur. Kırıntıda olsa dipte kalan tüm pozitiflerinizi toplayın ve şöyle güzel bir hafta sonu tatili hediye edin kendinize. Bu iki yada üç gün sürecek tatil için bütçenizi öyle çok yüksekler de tutmanıza da gerek yok üstelik. Hafta sonu ucuz tatil yerleri eminim ki bulunduğunuz semtte son derece mümkündür. Ama biz bugün bir nebze filtrelemek adına İstanbul'da yaşayanlar (Marmara çevresine de ışık tutacaktır) için önerilerde bulunalım ne dersiniz?

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Hafta Sonu Şenliği Niteliğinde Gidilebilecek Yerler

Hafta sonu ucuz tatil yerleri bunlarlar sınırlı değil tabi ki. Daha görülmesi gereken bir çok yer bir çok güzellik var. Günlük yaşamın stresinden sıyrılmak ille de  para harcamak ve farklı atmosferlere girerek olacak değil. Eğer istiyorsanız bunu evinizde de yaşayabilirsiniz. Profesyonel olmanıza gerek yok, odanızı en sakin haline getirin. Yapay olan tüm ışıkları kapatın. Gündüz vaktiyse gün ışığının odanıza son süratle sızmasına izin vermek amacıyla perdelerinizi açın. Gece vaktiyse şayet, size tropikal bir atmosfer yaşatacak kokulu bir mum kullanabilirsiniz.

Tercih size kalmış... Tınılarında kaybolacağınız fakat beyninizi düşünme eyleminden alıkoymayacak bir klasik müzik açın. Aklınızda yer etmiş sizi mutsuz eden tüm düşüncelerden uzaklaşın hepsini unutun. En fazla ne kadar düşündemeden durabilirsiniz bunu test edin. Kendinizle yarışın. Biraz rahatlamaya başladığınızda güzel şeyleri, güzel yerleri hayal edin. Tropikal bir adada olağan sakinliğin içinde, deniz seslerinin eşliğiyle yüzünüzü okşayan rüzgarın namelerinde bir hamakta yumuşakça gidip geldiğinizi düşünün mesela. Kimileri için son ses hareketli müzikler dinleyip eşlik etmek hatta dans etmek de ilaç niteliğinde olabilir...

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi