Hamilelik döneminde Lazer Epilasyon Yerine Tercih Edilebilecek Diğer Yöntemler Nelerdir?

Hamilelik döneminde Lazer Epilasyon Yerine Tercih Edilebilecek Diğer Yöntemler Nelerdir?

/
/
489 görüntüleme

Hamilelik, bir kadının hayatındaki en güzel ve en zorlu süreçlerden biridir. Gebelik döneminin başlangıcından itibaren artık sadece kendimizi değil, bizden çok daha hassas ve zayıf olan bebeğimizi de düşünmeye başlarız. Dolayısıyla beslenmemize dikkat etmeli, bol bol dinlenmeli, spor yapmalıyız. Bu süreç her ne kadar güzel olsa da anne adayı için bazı kısıtlamaları da beraberinde getirir ve gebelikte daha önce yaptığımız şeyleri yapamayabiliriz. Bazı kişisel bakım uygulamaları ve lazer epilasyon da buna dahildir. Hamile iken lazer epilasyon yaptırabilir miyiz sorusuna yanıt olarak, yaptırılmaması daha uygundur diyebiliriz.

Lazer epilasyon bunlardan biridir. Hamilelik ihtimali yokken gönül rahatlığı ile yaptırabildiğimiz lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yoludur. Seanslarınıza düzenli olarak gittiğiniz takdirde kısa sürede farkı hisseder ve epilasyon seanslarının tamamlanmasıyla başarılı bir sonuç elde edersiniz. Ancak bu işlemlerde bazı elektromanyetik ışınlar kullanılmakta, bu da anne karnındaki bebeğin sağlığını riske atabilmektedir.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon sırasında kişilere ve odaya yayılan ışınların, bebeğin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilme ihtimali her ne kadar henüz kanıtlanmamış olsa da, bu, riske atılmasına gerek olmayan bir durumdur. Uygulama sırasında hem güzellik uzmanı hem de epilasyon yaptıran kişi, bu zararlı ışınlardan gözlerini korumak için koruyucu gözlük kullanmak zorundadır. Bu, göz gibi canlı ve hassas dokulara zarar gelebileceğini kanıtlayan bir uygulama sayılabilir. Buradan yola çıkarak hem elektromanyetik ışınlardan hem de yayılması muhtemel radyasyondan anne karnındaki bebeği korumak adına, hamile iken lazer epilasyon yaptırabilir miyiz sorusuna olumsuz bir cevap verebiliriz.

Lazer Epilasyon Yerine Tercih Edilebilecek Diğer Yöntemler Nelerdir?

Hamilelik döneminde istenmeyen tüylerden kurtulmak için, hem anne hem de bebeğin sağlığına zarar verme ihtimali bulunmayan ağda, jilet, cımbız gibi klasik yöntemler tercih edilmelidir. Eğer lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız bu işlemi hamilelik, hatta emzirme dönemi sonrasına ertelemelisiniz. Çünkü bu tip zararlı ışınların sadece gebelik döneminde anne karnındaki bebeğe değil, emzirme döneminde anne sütü alan bebeğe de geçiyor olma ihtimali söz konusudur. En önemli varlığımız olan bebekler, kuşkusuz, annenin bazı istek ve ihtiyaçlarından daha ön sırada bulunmaktadır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi