Hamilelikte Epilasyon Aleti Kullanımı Zararlı Mıdır?

Hamilelikte Epilasyon Aleti Kullanımı Zararlı Mıdır?

/
/
792 görüntüleme

Gebelik, bir kadın için hem zor hem de güzel bir dönemdir. Bu süreçte beslenme, dinlenme, sağlığınızı önemseme gibi dikkat etmeniz gereken birçok konu vardır. Hamilelik döneminde, hayatınız daha önceye kıyasla oldukça değişecek, özellikle bebeğiniz doğduktan sonra siz de yeniden doğduğunuzu hissedeceksiniz. Fakat bebeğinizi beklerken geçen süreçte özellikle kişisel bakım konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Saç boyatma, lazer epilasyon veya kalıcı makyaj gibi uygulamalar kesinlikle bu dönemde önerilmemektedir. Tüylenme sorununun genel olarak arttığı bir dönem olan hamilelikte, istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinin bazıları daha zor ve acı verici olabilir. Gebelik boyunca epilasyon yöntemi olarak ağda ve traşlama uygulanabilir. Hamilelikte epilasyon aleti kullanılır mı diye soracak olursanız, kullanımında herhangi bir sakınca bulunmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Kullanımı son derece kolay ve sağlıklı olan epilasyon aletleri de bu süreçte en büyük yardımcınız olacaktır.

Epilasyon aletleri, şarjlı veya elektriğe bağlı olarak kullanılır. Şarjlı olan modellerinden tercih ederseniz elektrik enerjisine gerek duymadan istediğiniz yerde uygulama yapabilirsiniz. Bu aletlerde çeşitli güç kademeleri mevcuttur. Aslında epilasyon aletleri, fazla sayıda cımbızın cildine uygulanması mantığı ile tasarlanmıştır. Bu yüzden cildinize zarar vermez, ağrısız bir şekilde istenmeyen tüylerinizden kurtulmanızı sağlar.

Hamilelikte Epilasyon Aleti Kullanımı Zararlı Mıdır?

Gebelik döneminde vücutta kıllanma oranı artmakta, özellikle göbek bölgesinde yeni tüyler çıkabilmekte ve uzama hızında artış fark edilmektedir. Bu yüzden gebelikte kendinize uygun, en rahat ettiğiniz ve fazla acı duymadığınız epilasyon yöntemini bulmak ve kullanmak anne adayı için önemlidir. Bu süreçte sorunsuz şekilde epilasyon aleti kullanabilirsiniz. Hamilelik döneminiz sona erdiğinde hormonlarınızdaki değişim yüzünden artan aşırı tüylenme sorununuzun normale döndüğü göreceksiniz.

Hamilelikte epilasyon aleti kullanılır mı sorusu söz konusu olduğunda, bu yöntemin en acısız ve hassas cilde sahip kişilerin bile uygulayabileceği bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Epilasyon sonrası cildinize uygun hafif bir nemlendirici veya vücut losyonunu, uygulama yaptığınız bölgeye sürmek, rahatlama sağlayacaktır.

Epilasyon aleti ile istenmeyen tüylerden kurtulmak son derece sağlıklı olsa da, epilasyon aleti kullanırken cildinizde gözlemlediğiniz herhangi bir alerji durumunda bu aleti kullanmayı bırakmalı ve hemen doktorunuza danışmalısınız.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi