Hamilelikte Yüzde Oluşan Lekeler Nasıl Geçer? Hamilelik Lekeleri İçin Doğal Yöntem

Hamilelikte Yüzde Oluşan Lekeler Nasıl Geçer? Hamilelik Lekeleri İçin Doğal Yöntem
Hamilelikte Yüzde Oluşan Lekeler Nasıl Geçer? Hamilelik Lekeleri İçin Doğal Yöntem

Hamilelik sırasında kadınlar aşırı derecede kilo alırlar ve doğumun gerçekleşmesi ile de kiloların hızlı bir şekilde verilmesinin ardından ciltte lekeler meydana gelmektedir. Ayrıca hamilelik sırasında hormonel durumlarında artış göstermesine bağlı olarak kişinin cilt yapısı itibari ile de hamilelik lekelerini görebilirsiniz. Ancak bu lekelerden kurtulmanız için çeşitli yöntemler de mevcuttur. Bu durumu Hamilelikte Yüzde Oluşan Lekeler Nasıl Geçer isimli yazı dizimiz içinde sizler için anlattık. Burada bu lekelerden kurtulmak için neler yapacağınızı öğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda da doğal çözüm seçeneklerini de öğrenebilirsiniz.
Hamilelik sonrasında kadınlarda büyük bir çoğunluk ile görülen hamilelik lekeleri kadınların genellikle karın ve yan bölgeleri ile ciltlerinde oldukça fazla görünmektedir. Açık kahverengi renginde olan bu lekelerden kurtulmak için yapabileceğiniz çalışmalarda vardır.

Şimdi Hamilelikte Yüzde Oluşan Lekeler Nasıl Geçer buna bir bakalım.

  • Kesilmiş süt maskesi ile cildinizdeki lekelere bir son verebilirsiniz. Gece yatmadan önce bunu yüzünüze sürmeniz yeterli olacaktır.
  • Limon suyu da kadınların hamilelik cilt lekelerini düzenli kullanım sonucunda yok etmektedir.
  • Eczanelerde bulunan E vitamini ile aktarlardaki hint yağı karışımından yapılacak maske de yüzdeki lekeleri iyi oranda azaltmaktadır.
  • Kayısı çilek ve salatalığın sularının olduğu bir karışım hazırlayarak da bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Bu karışımı lekelerinizin olduğu yere sürmeniz yeterli olacaktır.
  • Yulaf ezmesi ve elma sirkesi ile oluşturulan karışım maskesi de lekeler üzerinde 15 20 dakika kadar durması lekeleri giderici özelliği görür.
  • Ayrıca soğan da bu lekelere iyi gelmektedir. Soğandan bir dilim kesin ve yüzünüzdeki lekelerin olduğu yere koyunuz ve bekleyiniz.

Ciltte Oluşan Hamilelik Lekeleri İçin Doğal Yöntem

Hamilelikte Yüzde Oluşan Lekeler Nasıl Geçer isimli makalemizde şimdi de sıra doğal çözümlere gelmiştir.
Yarım limon sıkılıp bunun içerisine bir çay kaşığı kadar şeker ilave ediyorsunuz. Elde edilen bu karışımı peeling şeklinde lekelerinize sürünüz ve yaklaşık olarak bu maskeyi yüzünüzde 4 ya da 5 dakika kadar bekletiniz. Haftanın 3 günü düzenli bir şekilde uygulandığında ciltteki lekelere çok iyi gelmektedir. 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica