Hamilelikte yüzde oluşan lekeler nasıl geçer? Hamilelik Lekesi İçin Karışımlar

Hamilelikte yüzde oluşan lekeler nasıl geçer? Hamilelik Lekesi İçin Karışımlar
Hamilelikte yüzde oluşan lekeler nasıl geçer? Hamilelik Lekesi İçin Karışımlar

Kadınların hepsi anne olmak ister. Bu bir doğanın gereği olduğu gibi kadınların yaratılışıyla alakalıdır. Güzel cici mi cici bebekler sahip olmanın güzel tarafları çoktur şüphesiz. Kadınlar açısından doğumla alınan kilolar, hamilelikte meydana gelen lekeler gibi birçok sorunun oluşmasına neden olur. Elbet neşe topunun dünyaya gelmesiyle her dert çekilir ama yinede kadınlar kendilerine dert edinirler. Bilmelidirler ki artık bu lekeler çok basit tekniklerle geçiyor. Şimdi biz hamilelikte yüzde oluşan lekeler nasıl geçer anlatmaya başlayalım.

Hamilelik Lekesi İçin Karışımlar

Hamilelikte yüzde oluşan lekeler nasıl geçer sorusuna cevap vermek gerekirse bu lekeler hamileliğin neden olduğu lekelerdir. Bu psikolojik sorunlara neden olsa da aslında çok basit karışımlarla geçebileceğini göreceksiniz:

 • Kesilmiş sütün cilde sürülmesi peeling etkisi yapar. Yüzdeki lekelerin azalmasına ve yok olmasına sebep olur. Akşam yatmadan öce uygulanmalıdır.
 • Limon suyu her derde devadır. Yine limon suyu hamilelik sırasında oluşmuş lekeler için kullanıldığı taktirde lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.
 •  Hint yağı ve E vitamine içeren meyveler sebzeler karışım yapılarak yüze sürülebilir. Bu lekelerin kaybolmasına neden olur.
 • Yine doğal yöntemlerdin biriside kayısı suyu, salatalık suyu, çilek suyu gibi yüze nem verecek ve canlandıracak meyve sebzelerin yüze konulmasıyla yapılacak tedavidir. Bu tedavi ile yüzünüz hem nemini koruyacak hem de lekelerin birebir kaybolduğunu göreceksiniz.
 • Yulaf ezmesi de hamilelikte yüzde oluşan lekelerin azalması ve kaybolmasında birebir etkilidir.
 • Süt ve sarı hardaldan oluşan karışımında yüzdeki lekelerin kaybolmasına neden olabilir.
 • Ve en çok sevilen yöntem soğan yöntemi… Yani soğanların dilim dilim yapılarak lekelerin olduğu yerlere sürülmesi lekelerin kaybolmasını sağlar.
 • Nişasta tozu ile susam tohumu ezilip karıştırılır. Bilindiği üzere susamdan yağ çıkacak ve nişastayla birlikte krem haline gelecek. Bu kremi lekelerin olduğu yerlere sürülmesi halinde lekelerde kaybolma olacaktır.

Hamilelikte yüzde oluşan lekeler nasıl geçer sorusunu cevaplamaya çalıştık. Birçok yöntemi anlatmaya ve sonuçlarını söylemeye çalıştık. Anlatamadığımız birçok yöntem de geride kaldı. Ama belli başlı yöntemleri anlatma fırsatı bulduk.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica