Hangi Mevsimde Nere Gezilir Yurtdışı Tatil Bölgeleri

Hangi Mevsimde Nere Gezilir Yurtdışı Tatil Bölgeleri

/
/
71 görüntüleme

4 mevsimi de doya doya yaşarken dünyada bu mevsimlerin daha farklı tonlarını da yaşamak ister misiniz? Her mevsimin ayrı güzel olduğu ülkemizden her mevsim ayrı güzel olan ülkelere seyahat etmek ve oralarda güzel bir tatil yapmayı kim istemez ki? Özellikle yurtdışı tatil bölgeleri ve gidilecek zamanlara dikkat ettiğinizde tüm dünyada 4 mevsimi ve fazlasını yaşayabilirsiniz.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Ne zaman Nerede Tatil Yapılır?

Ülkemizin ılıman kuşakta ve kuzey yarım kürede olduğunu baz alırsanız tatil planınızı buna göre yapabilirsiniz. Mesela yaz aylarında tatile gitmediyseniz kış ayları için güney yarım küreyi özellikle Güney Amerika sahillerini tercih edebilirsiniz. Yine de yurtdışı tatil bölgeleri için daha detaylı bir sınıflandırma yapmak gerekirse mevsimlere göre sınıflara ayırılabilir.

Kış ayları için Uzakdoğu ve Asya’nın güney tarafları ideal olabilir. Muson yağmurlarından arınan gökyüzü ve dolayısıyla deniz daha mavi olacaktır. Özellikle Arjantin, Şili gibi ülkeler Bali Adaları ya da Tayland gibi ülkelerde güzel vakit geçirebilirsiniz. Ya da Hindistan’da kültür ve doğa turlarına çıkabilirsiniz. Ya da batı Afrika da güzel sahillerde vakit geçirebilirsiniz. Hatta Güney Afrika ormanlarında yaban hayatı yakından inceleyebilirsiniz. İsterseniz İsviçre gibi Alplerde kayak ya da kış sporları yapabileceğiniz bir Avrupa ülkesi ya da Bosna – Hersek gibi bir balkan üleşi ideal olabilir.

İlk bahar ayları için henüz Akdeniz ülkeleri ve sahilleri sakinken gidip tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Kuzey Afrika çölleri artık daha serin olduğundan gezilip safari yapılabilir haldeler. Özellikle İspanya gibi kültür turları ve denizi yaşamak isterseniz gezebileceğiniz birçok ülke var. Akdeniz dışında bir yer düşünürseniz Japonya adalarında geleneksel kiraz çiçekleri nisan gibi açmaya başlıyor. Bizdeki lale gibi onlarda da kirazlar meşhur. Ya da Brezilya da nisan gibi o meşhur karnaval yapılıyor. Hatta orta ve kuzey Avrupa artık daha gezilebilir oluyor.

Yaz ayları için sıcaklardan kaçmak istiyorsanız İngiltere başta olmak üzere İtalya gibi ülkelerde güzel tatil turlarına katılabilirsiniz. Ayrıca artık sonbaharın ortalarına kadar Hindistan ve o civardaki adalara, ülkelere gidebilirsiniz.

Yurtdışı tatil bölgeleri sonbaharda yine ülkemize doğru geliyor. Yani ılıman kuşakta güzel tatil yapabileceğiniz duraklarınız olacak. Orta ve doğu Avrupa bu mevsimde ne çok soğuk ne çok sıcak olmasıyla ideal bir gezme havası sunuyor. Hatta Güney Afrika ve Amerika bu mevsimlerde güzel olabiliyor.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi