İki Günlük Kaçamaklar İstanbullular İçin Hafta Sonu Tatili

İki Günlük Kaçamaklar İstanbullular İçin Hafta Sonu Tatili

/
/
78 görüntüleme

“Ben yazı bekleyemem, iki arada bir derede kaçasım var” diyorsanız, çoğumuzun iç sesine eşlik ediyorsunuz demektir. Bir de üstüne bu düşüncenizi gerçekleştirebiliyorsanız, değmeyelim keyfinize…İşin, okulun, evin, çocukların derdinden bir an olsun sıyrılıp “dünya varmış be” demek için muazzam yerler elbette var. Evet, hafta sonu tatil önerilerini kastediyoruz.

İstanbullular İçin Kısa Ve Etkili Tatil

Büyük şehirlerin en büyük sorunu, şüphesiz, nefes alacak yerlerin giderek azalan bir coğrafyayı kaplaması. Eğer izne çıkmak için daha fazla sabredemiyorsanız birazdan paylaşacağımız öneriler sizin adınıza çok faydalı olabilir. Hafta sonu tatili için heveslenen diğer herkesi de buraya davet ediyorum!

Adalar

İstanbul’da Prens Adaları olarak geçen ve ulaşımı oldukça kolay olan 9 ada bulunmakta. Bunların 4ü ise yerleşim olduğundan dolayı tatil için daha uygun. Eş zamanlı olarak çok daha popüler olan bu 4 adayı takdim edeyim önce sizlere; Büyükada, Burgazada, Heybeliada, Kınalıada. Adlarını çoktan duymuş hatta hepsini keşfetmiş olmanız mümkün. Ama eğer daha önce hiç konaklamayı düşünmediyseniz, bir hafta sonu tatil önerisi gözüyle bakmadıysanız, kesinlikle değerlendirmeye almanız gerek. Adaların sakin ve huzurlu hayatı sizi sarmalamaya çok hazır. Üstelik gerçekten çok uygun fiyata, temiz deniz suyu olan güzel plajları da bulunmakta.

Ağva/Şile

Birçok fotoğraf karesinden hemen tanırsınız Ağva’yı. Çoğumuzun hayallerini en az bir kez süslemiş nehrinde kahvaltı yapmak hafta sonu için en ideal tercih olabilir. Doğayla iç içe olmayı seviyorsanız ve bunu bir terapi gibi görüyorsanız 2 veya 3 günde bile tüm bedeninizi yenileyecek bir alternatif olabilir. Genelde bungalov tarzı konaklama tesisleriyle dikkat çeken Ağva’da, bu tarz hizmetler oldukça uygun ve kampanyalı. Yalnız küçük bir uyarım var, Karadeniz’e bağlı olan bu ilçede yüzme konularında biraz temkinli olmalısınız…

Darıca Hayvanat Bahçesi

Son olarak, “yok benim konaklamasında, denizinde-güneşinde gözüm yok, hem zamanım da yok” diyenler için bir alternatif koymak istedim. Kocaeli’ne bağlı Darıca’ya gitmek aslında sanıldığı kadar zor değil. Toplu taşıma araçlarıyla biraz uzun olsa da ulaşabiliyor olduğunuz Darıca Hayvanat Bahçesi’nde ailenizle, arkadaşlarınızla veya sevdiğinizle gezip dolaşmakta ciddi bir atmosfer değişimi olacaktır. Biraz şehirden uzaklaşmak ve hayvanlar aleminde kendinizi biraz olsun kaybetmek her ne kadar yorgunluğunuzu atmasa da tatlı bir anı bırakabilir. Kafanızı başka şeylere odaklamak ve sıkıntılardan uzak durmasını sağlamakta bir hafta sonu tatil önerisi olabilir hem! Huzuru çok uzaklarda ve imkansızlıklar içinde aramayın sayın okur…

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi