İnançlarınıza Göre Ucuz ve Keyifli Bir Tatil Nerede ve Nasıl Yapılır?

İnançlarınıza Göre Ucuz ve Keyifli Bir Tatil Nerede ve Nasıl Yapılır?

/
/
417 görüntüleme

Çoğu otel veya turizm işletmesi dünya genelinde kabul gören kurallara göre işletildiğini söyler ancak bunlar genelde hem çok sıradan hem de size hitap etmeyen kurallar olabilir. Oysa günümüzde çeşitlilik ve farklı uygulamalar çok daha önemli. Bunu yeni fark eden ülkemiz turizmcileri ucuz tatil muhafazakâr kesim için olan konsepti yenide kullanmaya başladı.

Değişen Yeni Anlayışlar

Eskiye nazaran keyifli ve ucuz tatil muhafazakâr bir görüş için artık daha ulaşılabilir. Üstelik bu konsepte sahip oteller özellikle İslam coğrafyasından gelen müşterileri gördükçe yenice bu alanda büyük atılımlar başlattılar. Öyle ki ülkemizdeki tek 7 yıldızlı otel muhafazakâr otel sınıfında hizmet veriyor. Bu da değişen dünyada öne ancak farklarınızla çıkabildiğinizin bir göstergesi oluyor.

Nedir Muhafazakâr Otel ve Tatil?

Bu otellerin diğer otellerden bir farkı yok. İsteyen bu otellerde kalabilir. Hatta dünya üzerinden herhangi biri de burada kalabilir. Yani bir kılık kıyafet sınırlaması yok. Hatta hizmet standartları olarak diğer otellerden bir eksiği yok sayılır. Ancak bazı sınırlılıklar olacaktır. Bunların başında da alkol servisi ve kullanımı geliyor. Bu otellerde alkol servis edilmiyor. Barlarda ya da diğer yerlerde meyve suyu soda gibi şeyler var. Ayrıca dünya mutfağını deneseniz bile genelde bu yemeklerde alkol kullanılmaz bunun yerine başka malzemeler kullanılır. Bir diğer farkı ise helal kesim etlerin kullanılıyor olması. Böylece bu otellerde daha rahat yiyip içebilirsiniz. Ayrıca Cuma günleri için daha geniş mescitler ve diğer imkanları da size sunuyorlar. Bir din görevlisi ya da yakınlarında cami bulunuyor.

Nerelerde Muhafazakâr Tatil Yapılır?

Artık ülkemiz içinde istediğiniz yerde böyle bir otel bulabilirsiniz. Üstelik sadece otel olarak değil, villa kiralayan turizm şirketleri bile bu tarz konseptle hizmet sunuyorlar. Bu da sadece yerli turist için değil, aynı zamanda yabancı turist içinde ucuz tatil muhafazakâr konsepti sunuyor. Üstelik bir otelde tatil bile yapacak olsanız erken rezervasyon yaparak, kampanyaları takip ederek ve birkaç önemli kuralı unutmayarak tatilinizi daha da ucuza getirebilirsiniz. Hem o kadar paraya ne gerek var aynı keyfi daha da ucuza yaşayacakken.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi