İnançlarınıza Uygun ve Keyifli Muhafazakar Tatil Önerisi Nelerdir?

İnançlarınıza Uygun ve Keyifli Muhafazakar Tatil Önerisi Nelerdir?

/
/
468 görüntüleme

Çoğu otellerde standart uygulamalar bazen size uygun gelmeyebilir. Bu durumda muhafazakâr tatil önerisi için arayışlara düşersiniz. Sonuçta rekabet için bile olsa her kesim ve her inanış için olan oteller, tatil köyleri ve diğer turistik tesisler bulunuyor. Üstelik Türkiye gibi bir turizm ülkesinde bu tarz yerlere sadece yerli turist değil yabancı turistler de geliyor ve çok da memnun kalıyorlar.

Muhafazakâr tatil önerisi için bakacağınız yerlerde ilk göze çarpan şey alkolsüz olmaları. Yani içeceklerinde ve yemeklerinde alkol kullanılmaz. Böylece diğer otellerden ayrılan bu otellerde müşteriler daha rahat eder. Diğer kriterlerden biri de bay ve bayanların ayrı havuzları ve plajlarının olması. Çoğu otellerde hepsi ortak olsa da hatta haşema ile denize girilse de yine de çoğu kişi inançları için bu muhafazakâr otelleri tercih ediyor. Ayrıca artık diğer otellerde de mescit bulunuyor. Ancak bu muhafazakâr otellerde Cuma günleri için de ayrı bir imam geliyor. Ya da zaten yakınlarda Cuma için gidilebilecek camiler bulunuyor. Bunun dışında diğer gezme ve eğlence olanakları herkes için aynı.

Tatil Önerileri

Eğer inançlarınız doğrultusunda bir tatil için uygun bir yer bulamadıysanız hiç önemli değil. Bir Muhafazakâr tatil önerisi olarak Marmaris, Antalya ya da Kemer civarında bayan kaptanların kullandığı tekneleri kiralayıp istediğiniz gibi sahilde tekne turu yapabilirsiniz. Hatta istediğiniz koyda durup denize girebilirsiniz. Bazı yerlerde villa ya da müstakil ev kiralayabiliyorsunuz. Bu şekilde inançlarınıza uygun ve sadece kendinizin olduğu güzel bir tatil yapabiliyorsunuz. Ya da biraz doğa tatili yapmak için daha içlere gidebilirsiniz. 7 göller ya da Karadeniz turu sizin için ideal olacaktır.

Muhafazakar Tatil Farkı

Zaten yöre insanının samimiyeti sizi evinizde hissettirecek. Eğer biraz da tarih isterseniz İç Anadolu ve Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu sizlere aradığınızı fazlasıyla verecek. Mesela Kapadokya içinde inançlarınıza uygun güzel birçok pansiyon, otel bulabilirsiniz ya da mesela Mardin içinde hem tarihi hem de farklı kültürleri yaşayabileceğiniz bir tatil yapabilirsiniz. Ya da Ege kıyılarında şirin pansiyonlarda kalabilirsiniz. Kaldı ki ülkemizde 7 yıldızlı muhafazakâr tatil imkânı veren otel bile var. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi