İstanbulluların İlgisini Yakından Çekecek Uygun Fiyatlı Tatil Önerileri

İstanbulluların İlgisini Yakından Çekecek Uygun Fiyatlı Tatil Önerileri

/
/
453 görüntüleme

Istanbullular! Tatilin ne zaman nerede geleceği belli olmaz. Öyle iş güç dinlemez bu dürtü. Her şeyden bir miktar uzaklaşmadan, bir nevi kaçmadan, eski temponuza giremezsiniz bir türlü. Öyle bir kuyu ki bir kere içine girdiğinizde sizi daha da içine çeker. Çekmesine çeker tabii ama her zaman (hatta çoğu zaman) gerçekleştirmek için fırsat olmaz bu dürtüyü. İşte tam da böyle, tarif ettiğim ölçütte bir dönemdeyseniz size ilaç gibi gelecek bir önerim var. İstanbul'a yakın ve ucuz tatil yerlerini araştırmaya ne dersiniz? Sizi aslında yakın olsanızda çoook uzakların atmosferine sokacak yerler iyi olmaz mıydı? Belki birkaç günlük belki de günübirlik de olsa gidebileceğiniz yerler mevcut. "Ay ağzından bal damlıyor yahu" diyorsanız eğer, işte buradalar...

Şehre Yakın Ama Uzak Gibi Hissettirecek İlaç Niyetine Tatil Beldeleri

Kıyıköy

Kırklareline bağlı bir ilçe Kıyıköy aslında. İstanbul'la mesafesi 155 km. Sadece yan gelip yatmak sizi yenilemeye yetmiyorsa eğer burada birbirinden güzel tarihi kalıntılarla ruhunuzu doyum raddesine getirmeniz mümkün olacak. Şirin ahşap evleriyle huzurlu sokakları ve doğa arasımda kalmış deniziyle yakın mesafede size çok iyi bir alternatif olabilir.

Avşa Adası

Adaya ulaşım 2 saat 40 dakika kadar. Eğer güzel bir mevsimde ve hava şartlarında uğrama şansınız olursa çarşaf gibi denizi ve koylarıyla aradığınız huzuru Marmara Denizi'nde de bulmak mümkün. Ada, yerlisi arasında Şarap Adası olarak nitelendiriliyormuş. Gittiğiniz takdirde mutlaka denemeden dönmeyin. Yarım veya tam pansiyon gibi seçeneklerle oldukça uygun fiyatlarla konaklamanız da cabası. Şehirlesen bazı kısımlarında tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Riva

Bu listede İstanbul'a en yakın ve ucuz tatil yeri yerleşkesi burasıdır herhalde. Beykoz'un bir sahil köyü olan Riva Istanbul'a yaklaşık yarım saat-45 dakikalık bir uzaklıkta. Bu nedenle sizin için çat-kapı gidilecek türden oldukça iyi bir alternatif olabilir. Balık tutup, piknik yapabileceğiniz kalabalık aile veya arkadaş gruplarıyla keyfiniz daha da katlanabilir. Civari eğlenceli bir şekilde gezmek ve aynı zamanda da bir etkinlik yapmış olurum demek istiyorsanız ATV'leri kullanarak küçük bir tur atabileceğiniz arazisi de mevcut.

Polonezköy

İstanbul'la arası yaklaşık 32 km. Aradığınız huzuru ve yenilenmeyi ancak doğanın koynunda gerçekleştirebileceğinize inanıyorsanız, mutlaka gitmeniz yer Polonezköy'dür diyebilirim. Muhteşem manzarasıyla şehrin gürültüsünden ve betonundan uzak kuş cıvıltılarının hakim olduğu bu yer size iyi gelecek. Konaklamak için oldukça uygun tesisleri olduğu gibi, günübirlik ziyaretlerinizde enfes bir köy kahvaltısıyla da aradığınız hissi yakalayabilirsiniz.

İstanbul'a yakın ve ucuz tatil yerleri olarak nitelendirdiğim birkaç nefes almalık bölge bu şekildeydi. Eğer içinizde bu kıpırtı varsa sizden ricam onu durdurmayın, bastırmayın. Ruhunuzu besleyin ki o da size iyi baksın. Kendinizi hayatın yoğun temposunda kimseye ve hiçbir şeye teslim etmeyin. Siz bunu hakettiniz!

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Tarafsız Bilginin Merkezi