İyi Bir Hamilelik Süreci İçin Tavsiyeler

İyi Bir Hamilelik Süreci İçin Tavsiyeler
İyi Bir Hamilelik Süreci İçin Tavsiyeler

Hamilelik dönemi çok hassas bir dönemdir. Hem anne hem de çocuk açısından dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır.

 Dikkat Edilmesi Gerekilen Haller

Öncelikle sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmek için sağlıklı bir hamilelik geçirilmeli ve olabildiğince sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Daha hassas bir dönemde olan anne adayları sağlıklı kalmak için ellerinden gelen her şeyi yapmalıdır.

Hamilelik sürecinde anne adayları artık uyku düzenlerine daha çok dikkat etmeliler aynı saatte yatıp aynı saatte kalkma noktasında çaba göstermeliler. Kendinizi yoracak ev işleri ya da işlerden uzak durmalısınız ne çok hareketli olmalı ne de hareketsiz kalmalısınız.

Beslenme Alışkanlığı

Beslenmede hamilelik sürecinde son derece önemlidir. Hem bebeğin gelişmesi açısından hem de sağlıklı bir hamilelik için düzenli planlı ve programlı bir besin düzeni sağlamalısınız. Bu dönemde sağlıklı besinler ve besin düzeni hakkında doktorunuzdan bilgi alabilir ve onun yönlendirmeleri ile daha sağlıklı bir süreç geçirebilirsiniz. Su tüketimi meyve tüketimi son derece önemlidir.

Hamilelikte kilo alırım korkusuyla az yemek gibi bir hataya düşmeyin bu bebeğinizin düşük kiloda doğmasına neden olabilir ve olması gerekenden çok yiyerek bebeğinizin kilolu bir şekilde doğması gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Doktor İle Uyum

Doktorunuz ile her zaman diyalog halinde olmalı en ufak sıkıntıyı kendisiyle paylaşarak sizi doğru bir şekilde yönlendirmesini sağlamalısınız. Doktor bilgisi dışında ne bir tedavi uygulamalı ne de ilaç almalısınız, sizin ve bebeğinizin sağlığını olumsuz etkileyecek ilaçlardan uzak durmalısınız.

Zararlı Alışkanlıklar

İçki sigara uyuşturucu gibi zararlı şeylerden uzak durmalı ve bunların kullanım alanlarında yakınında bulunmamalısınız ki ne siz ne de bebeğiniz zarar görsün.

Hijyen

Temizliğe çok dikkat etmelisiniz. Özellikle sinema alışveriş merkezi market toplu ulaşım gibi herkesin bulunduğu yerlerde daha dikkatli davranmalısınız.

 Bu süreçte bol bol ama yorulmayacak şekilde yürüyüşler ve egzersizler yapabilirsiniz.

Bebeğiniz ile doğumdan önce anne çocuk olmayı başarmalı hem onun dünyaya gelişinde hazırlanmasına yardımcı olmalı hem de sizin anne olma duygusunu daha doğum gerçekleşmeden tatmanızı sağlamalısınız.

Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica